Sillä tappaa isonkin elukan kaukaa.Nyt alko kiehtoon ajatus,Naapurin maajussilla on sellanen jossain peltikaapissa autotallissa.Vieressä sähköö ja rälläkkä.Vois hioo ja kaunistella sen peltikaappia.
hirvikivääri
fdfdöölåpåp'
19145
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Muista kysyä lupa ensin.
Käytä suojalaseja ja kuulosuojaimia, kun rälläköit.
Muista syödä ravitseva ja monipuolinen aamupala ennen kuin lähdet "mettälle".
Olisko paras autosta suoraan ampua vai ajomiestan ajamina.
joo ja sitten kukaan ei arvaa kuka kyseessä, jos tuolla tavalla jossain murto tehdään :) ei näin!
Oikeesti mää meen liivimiesten puheille ja käsken toimittaa ja suosituksia patimääristä, Kai ne opastaa myös aloittelijaa
Meinaatkos vielä kertaalleen lähteä puimaan näitä Dragsvikin juttuja?
Ne SFS-luokitellut asekaapit ei mitään ihme rälläköitä tarvii. Seinämävahvuus tietääkseni vain 1.2 mm luokkaa. Ihmettelin pari vuotte sitten materiaalia, kun yhden tuollaisen maalla seinään pulttasin. Siistin palasen seinästä irroittaa peltikirveellä nakuttelemalla.
Olisko linkkiä peltikirveeseen... auton ovi jumissa
Ei noita välttämättä joka K-raudasta löydy. Ne on vähän sellaisia Alan Arskojen vempeleitä, ja usein itsetekoisia.
Työkalun idea on typerän yksinkertainen, muistuttaa tässä kuvassa näkyvää pellin leikkausta. http://www.dietraumschmiede.de/bilderspeicher/blech1mm.jpg
Vasaralla hakataan menemään tuohon "miekan" päälle, niin se leikkaa kumman helposti peltiä.
Aikanaan näin ko. työkalun demonstraation ruotsinkielisen (kuinkas muuten) rikostoimittaja Mats Dumellin Rikosraportti TV-sarjassa. Komisario näytti miten Biltemann ym. markkinoima peltinen, "turvallinen asiakirjakaappi" avattiin tuossa tuokiossa.
mulla löytyy bilness nro 1 pitää kokeilla naapurin autoon
tosta bilnesistä tuskin kukaan ees linkkiä tai kuvaa löytää
Se onkin yleensä paras harjoittelukohde, niin ei harjoitellessa vahingossa naarmuta omaa autoa.
kävin yöllä testaamassa naapurin autoon,nyt sillä on avoauto ens kesäks.
Se on sittes niin että sillä hirvikiväärillä voi pampuva vain hirviä ei mithään lintuja tai myyriä, rusakkoja ,ilveksiä ,ruutanoita , -kärpäisiä tms. puhumattakaan kaksijalkaisista otuksista .
Hirvikiväärillä voi siis ampuva vain hirviä .
Kauhujutut sikseen ja pysyäksemme asialinjalla niin ihmisiä varten etenkin jotka toimivat sotilaina etenkin vihollis sotilana niin heitä (tai niitä) varten on kehitetty sotilaskivääri.
Jos kolmejalkasia
mutta kun se ak 47 kuulemma vaan parantaa :D
lisäisin vielä että on raukkamaista ammuskella puolustus kyvyttömiä luontokappaleita.
Varsin mopomaista on myös se että käyttää hirvikivääreissä tai muissa pyssyköissä KIIKARITÄHTÄIMIÄ se saa mut RAIVOn pARtaalle!
Kerran satuin metsälenkillä törmäämään erääseen "metsästäjään" jolla oli mukanaan hirvikivääri jossa oli KIIKARITÄHTÄIN ! No en voinut hillitä itseäni tuon lahtarin edessä vaan kiskaisin siltä sen torrakon poies ja repäisin sen "lelu-kiikaritähtäinen" irti siitä ja haukuin ukon pystyyn että :
"Mikäs helvatin metsän-poika se täällä pomppii oikein kiikarikiväärin kanssa. Aikuinen mies mutta poikasten puuhat vaan mielessä !" .
Mies oli kyllä aikuinen ainakin kokonsa puolesta kuin joku koripalloilija n.203cm jässikkä mutta en tuota henkistä naperoa katsonut edes silmiin(on tuo niskakin vihoitellut itte olen n.152 cm täyttä terästä oleva papparainen).
Virheitä mäkin teen kuten silloin ollessani suuttunut tuolle "nassikalle" .
Täytyy tunnustaa että tapoin erään ("viattoman") luontokappaleen ihan suutuspäissäni nääs kun olin ottanut sen hirvikiväärin pois (ja heittänyt siitä sen turhake kiikarin poies) niin nappasin sen poika-miehen vyötäisiltä olevan laukusta patin (maksoin siitä kyllä ), latasin kiväärin ja ammuin lonkalta n.203,5-metrin päässä lentävän hirvikärpäsen . Suoraan oli osunut silmien väliin kun kävimme sitä kattomassa.
En halua puolustella mitenkään tekoani mutta tuo kyseinen hirvikärpänen oli tuon metsikön itsevaltainen Diktaattori pöhöttynyt veren-imijä joka kiusasi ja alisti muita kokoon katsomatta.
Moni sorrettu metsän asukas aina hirvistä pienimpään eläimeen oli hyvillään kun sortokausi päättyi diktaattorin menehtymiseen .
Kenties tuotakin diktaattori-verenimijää oli kiusattu pienenä tai sitten ei ?
Oli miten vaan niin nyt pörrää diktaattorimme taivaallisissa ilmavoimissa , rauha hänen sielulleen .
Ei kannata härnätä karhua.
http://www.youtube.com/watch?v=TYHXlMYMgAk
Johan ne saatteli mut aamulla 9 euron töihin... tai no LP