Olen ostamassa shettistä ja olen itse 156cm pitkä ,painan 45kg. Iso siskoni on 164cm ja painaa 54kg. Voisiko siskoni ratsastaa 104cm-107cm ponilla??
Olenko liian iso??
ponyyhfaniih
2
177
Vastaukset
- _katherine_
sisko on ehdottomasti liian pitkä, etkä sinäkään oikein enää ponikokoinen ole, vaikka painoa ei olekaan liikaa.
Shettisyhdisys suosittelee, että isoilla shettiksillä ratsastaja olisi max 150cm/50kg.
JOs ratsastaa haluatte, niin ostakaa joku iso poni (140-148cm). - lotus669o
minusta shettiksessä ei ole painorajaa..äidilläni on 2 shettistä ja ratsastaa niillä päivittäin ja itsekkin olen 167cm pitkä ja painan 58kg ja ratsastan silti rakkaalla untollani ;)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko pitkävihainen ja onko sinulla " huono muisti muisti "?
Mitä asioita et unohda tai anna anteeksi ? Mitä asioita voit " unohtaa" tai unohtaa? Vastaa koskien kaivattuasi tai yle441721Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta
Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas2831709- 231578
- 961316
Ikävöin sua
Sä vaan pyörit mun mielessä, en saa sua unohdettua. Tilanteesta tekee vaikean sen kun molemmat ollaan varattuja ja tilan71238Neljä kuukautta vankeutta, kenelle?
Kuka tuomittiin ehdottomaan neljän kuukauden vankeustuomioon ja korvauksiin?101077Oho! Esko Eerikäinen joutuu palaamaan "kalakukkokaupunkiin" - Tämä syy ei jätä kylmäksi!
Esko Eerikäinen on kyllä monessa mukana ja uskaltaa heittäytyä. Hatun nosto siitä! Eerikäinen palasi “kalakukkokaupunkii66986Minä täällä vaan
Ukko jota oot joutunu joskus sietämään työnpuolesta. Toivottelen kauniita unia💛86960Jos haluat jatkaa tutustumista
Pyydä mut suoraan kunnon treffeille. En lähde mihinkään epämääräiseen viestittelyyn enää.66935Kaikesta muusta
Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko13921