Sport Bar Aikalisä

poikkeen tulossa

Urheilua telkkareista varmaan tulee tuutin täydeltä !!!!!!!!!!! ok !! miten hintataso ? juomat/ ruokapuoli ? onko muuta tarjolla kuin pizzaa....? esim: hodareita/burgereita....? kertokaa te siellä käyneet mitä mieltä olette paikasta.

23

3217

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Y

      Siellä on Roseanna ruokatarjonta. Eli Pizzat, Winksit ja kebapit. Hyvä paikka ja maanantaisin ja keskiviikoisin hyvä tietovisa

      • aitiosta....

        Hodareita vetelisin mielelläni........!!!!!! ei pitäisi olla paha homma fiksata ruokalistaa !!!!!!!! siiis HODARIT LISTALLE !!!!!!!!!!!!!!! ja nopeasti T:5 ketjun vasen laita....ps.rahtarimakkaroita voi käydä syömässä shell:llä jos siltä tuntuu..


    • jankalainen

      Näytti olleen uusi jättisuuri led-tv seinällä. Hinnat aika halvat. Viskejä aika hyvin valikomassa.

    • ledtv

      juomapuoli ihan ok ! mut pizzat kaipaisi vähän tuunausta....pohja ja juusto/ pepperoni(ärrältä haettu) osasto pilaavat hyvän yrityksen.muuten loistava mesta ja henkilökuntakin selvinpäin, niin mikäs siinä nappailla.

    • juissi

      Tulossa kovia keikkoja. Satsaukset alkaa tuottaa tulosta ja baarisa on hillittömän kova meno viikonloppuisin ja matsien aikaan. Harvinaista lähiökapakalle. Sinne tulee väkeä ympäri Tamperetta katseleen Ilveksen ja Tapparan vieraspelit.

    • Lasse 88

      Siellä on mukava katsella pelejä aitopaikoilta. Välillä on ahdasta ja tunnelma katossa! Siitäkin hyvä että jos jossain pelissä tulee jatkoaika ja rankkarikisa niin lähetys siirretään sinne jos Ilveksen tai Tapparan peli päättynyt ja näkee vielä parhaat palat toisesta matsista.

      Hyvä valikoima oluita ja maittavat pizzat! Kovia nimiä tulossa keikalle Kristian Meurmanista Moog "Jee Jerry Cotton" Konttiseen! Tampereen parhaita keikkapaikkoja!

    • Humb

      Itä-Tampereen paras baari, ehdottomasti. Siisti, tyylikäs ja siellä on tarjolla kaikki mitä hyvältä pubilta vaaditaan. Riittävä valikoima juomia, loistavat pizzat ja kattava urheilutarjonta isoilta telkkareilta. Baarin sivuilta näkee aina päivitetyn tv tarjonnan. Lisäksi siellä on huippuesiintyjiä ja kaiken lisäksi ilmainen sisäänpääsy!

    • vlindeman

      Tampereen paras "sporttibaari" ja mitä vielä....Totopistekin löytyy...ps, pizzapojilla Taito hyppysissä....

    • keskialueenrakentaja

      Pe 5,4 Jussi Raittinen Huom: Lämppärinä Juice ja Ookke plays Nalle Lehtonen

    • yks vaa

      Kuka on tämä kaunis vaalea nainen tiskin takana valloittava hymy?

    • kooooooweeeee

      Liekö tuo Asta Ovaska...en kyllä ihan varmaks sano....

    • Kebabbia ei kannata Roseannesta tilata, kerran tein sen virheen ja oli kyllä huonoin kebab mitä olen Tampereleella saanut. Pizzat ovat ihan syötäviä.

      Asiakaspalvelu pelaa, juomavalikoima ihan hyvä lähiöbaariksi. Suomalainen bulkkikalja sekä lonkero hanasta maksaa muistaakseni 6e. Drinkit sun muut siitä sitten ylöspäin.

      Telkkareita on useampi, ne ovat sopivan kokosia ja lähes joka puolelta baaria näkee peliä peli-iltoina. Suosittu paikka varsinkin paikallispelien aikaan, ja tunnelmaa on kyllä.

      Muutoin baarista löytyy dartsitaulu sekä lautapelejä. Biljardipöytää jäisi tuonne vielä kaipaamaan, sopisi hyvin "tanssilattian" paikalle, kun siellä ei kukaan koskaan tanssikaan.

      • Tosin vastaanpa itse itselleni että taitaa se "tanssilattia" eli ylätaso olla lähinnä viikonloppuisin soittavia bändejä varten tyhjänä. Ei ikinä ole livebändin aikaan tullut tuola poikettua


      • hilparammiäs
        sdb kirjoitti:

        Tosin vastaanpa itse itselleni että taitaa se "tanssilattia" eli ylätaso olla lähinnä viikonloppuisin soittavia bändejä varten tyhjänä. Ei ikinä ole livebändin aikaan tullut tuola poikettua

        KUULEEKO ROSEANNE !!!! Olisi hienoa saada sinne listoille muutakin kuin pizza ja kebab annoksia .Esim: Hampurilaista, Hot Dogia, ja Saalaattipöytä/vaunu olisi kova sana. Lasten annoksia unohtamatta !!!!!


      • kulinaristi

        Ja kaalikääryleitä saatana!!!!


    • uytjhgjghhg

      Käykö paljon romaneja? Pitsa on mielestäni ihan hyvää ja pitsa pyöritetään ihan siinä silmien alla ja työntekijät ystävällisiä ja osaavat aika hyvin suomea. Toki aika hidasta pitsan saaminen pelien aikaan ruuhkasta johtuen. Kannattaa tilata hyvissä ajoin jos menee matsia katsomaan ja haluaa syödä jotain.

      Enemmän nopeasti valmistuvaa, pientä naposteltavaa kaipaisi varmasti moni ruokatarjontaan.

    • Taisto Friman

      Ei oo manneja näkyny. Taitavat majailla Toto-paikoissa, eli naapuribaarissa.

    • Keke56

      Hieman on henkilökunnalla satsaamisen varaa asiakaspalveluun. Varsinki vanhempi mies tiskintakana on usein sen näköinen et ei vois vähempää kiinnostaa. Liekkö kyllästynyt omistaja?? Mutta hymyilläkkin sais 😀Ruoka on hyvää.

    • maailmamuuttuu

      Miksi Roseanne pizzeria ei löydy Pizza online.fi sivuilta ? . On se kumma kun ei raha kelpaa.... ja pizzat ja listaa vois jo pikkuhiljaa alkaa tuunaan tähän päivään sopivaksi.laiskan ylimielistä touhua kun ei muuta keksi kuin kebabia kylkeen...HALOO SIELLÄ KEITTIÖSSÄ !!!!!!!!!

    • Jankalainenkin

      Ei löydy ei niin ei tarvi tilatakkaan

    • Pallopäät

      Hyvät pizzat! Henkilökunta vaihtoon, varsin 3 muijaa jolta ei hymy irtoa ja kyllästyneet elämään!

    • Anonyymi

      Naurettavaa joskin tyhmää mainostusta, karkpoitta viimeisetkin asiakkaat, keskustelupalstoila mainostamin kun tutkitusti ärsytää ihmisä.

      • Anonyymi

        Jatka vain vieressä olevan halvan lidlin kaljan kittaamista ja jätä gurmee paikat niistä ymmärtäville, eikös vain niin ole parempi.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävä sinua

      Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k
      Ikävä
      39
      5248
    2. Oletko sä oikeesti varattu?

      Että sen takii ei voida olla tekemisissä?
      Ikävä
      85
      3752
    3. Horoskooppikysely

      Oma ja ikävän kohteen horoskooppi? Sopivatko yhteen?
      Ikävä
      48
      3145
    4. Rakas, kerro mulle

      Miltä se tuntuu?
      Ikävä
      62
      3045
    5. Suuri tulipalo

      Missä mikä palaa?
      Kiuruvesi
      11
      3025
    6. Kesäseuraa

      Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t
      Ikävä
      56
      2383
    7. Miksi haluat pitää estettynä mutta täällä puhut?

      Eikö olisi parempi puhua ihan kasvotusten?
      Ikävä
      41
      1878
    8. Kiusaaja otti yhteyttä, mitä tekisit?

      Minulle kävi näin pari kk sitten. Olin aluksi todella ystävällinen. Sanoin, että olin jo unohtanut jne. Asia jäi vai
      Sinkut
      145
      1848
    9. Tuksu on edelleen sinkku - nuori Joonas jätti!

      Hihhahihhahhaahheee Joonas keksi hyvän syy. : Tuksu on liian Disney-prinsessa hänelle. (Mikähän prinsessa lie kyseessä….
      Kotimaiset julkkisjuorut
      10
      1825
    10. Mies! Lupaatko

      enskerral kertoo mis mennään..? :D <3
      Ikävä
      18
      1751
    Aihe