Kellekään ei riitä mikään?

Jokainen, siis jokainen vain etsii uutta ahnautta vaikkei sitä tunnustakaan. Miksi näin se varmaan on vain lunnollinen jatke meidän elämästä että pysymme hengissä?
2166
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Jokainenhan haluaa vaan lisää ja lisää: mut vähemmälläkin pärjää.Kokemusta on.Nyt hyppäsin oravanpyörästä pois:4kk lomaa saa nukkua pitkää ja tehdä mitä haluaa..Tai on tekemättä mitään.Ja hyvin oon pärjännyt.Mut niinku vanhemmat ihmiset sanoo ....ahneella on paskanen loppu.PITÄÄ PAIKKANSA

Äänestä

vai niin

Äänestä

Kommentoi aloitusta


UPDATE_9805995 kirjoitti:

Jokainen, siis jokainen vain etsii uutta ahnautta vaikkei sitä tunnustakaan. Miksi näin se varmaan on vain lunnollinen jatke meidän elämästä että pysymme hengissä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu