Formula 1: osakilpailu
MTV3 MAX Su 25.03.2012 klo: 10.50
MTV3 MAX Su 25.03.2012 klo: 10.50
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 30
Vanhimmat
muista avata ikkuna, ettei pakokaasut jää sisälle leijumaan.
Espoossakin mörähti yöllä ja yksi nuori kuoli taas!!
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012032515368808_uu.shtml
mutta kun mikään oppi ei mene jakeluun, ei vaikka kuinka moni kolarissa vammautunu kertoo noille puupäille mitä on elää vammautuneena. Vai onko niin, että kun kertovat miten elämä voi jatkua kuitenkin vammautumisen jälkeen, niin luotetaan, tai ei välitetä enää.
Ajokortin saamiseen pitäisi liittyä psykologiset testit, joilla katsotaan onko henkilö vielä henkiseltä kantiltaan kypsäikäinen liikenten joukkoon? Tuntuu, ettei täysi-ikäisyydellä ole sen asian kanssa mitään tekemistä! Kakaramaista kaahaamista, ilman mitään vastuunkantamista muista liikkujista / kyydissä olijoista.
>> Liikenteen joukkoon lähtevällä on AINA vastuu muista siellä liikkuvista! Katu/tie ei ole kilparata.
Tarkoitatko niitä autoja kun pitävät samanlaista ininää kuin homohyttyset?
sinun mielipiteesi. Oletko foobikko? :)
Nyt minnuu naarattaa. Että joku on noin tosissaan noiden lelujen kanssa?
homous on tänne vedettynä. Eikö tuo jo osota seksuaalista suuntautumista homouteen, ja sillehän on ihan oma fooruminsa.
Väärin. Kyseessä oli hyvin viritetty ansa, johon formulaarifriikit lankeavat. Enkä minä sen kuulemisen perusteella mitä joskus telkusta noita on tullu voi mitenkään luonnehtia ääntä mörinäksi.
Malesiassa vesisteisella radalla navigaattori :), aikalailla ajokuja näkyy hukassa olevan.
En ole ymmärtänyt noita Aasian kisoja tähän aikaan vuodesta koska siellä on varmuudella sadekausi.
Ajaisivat Euroopan kisan nyt ja Aasian myöhemmin.
Taisi tulla just nyt kisojen keskeytys?
...Samaa olen itsekin ihmetellyt. Järjestäjillä on roppakaupalla kokemusta olosuhteista, muttei osata uudistaa kilpailupaikkojen ajallista järjestystä? Mikähän siinäkin mahtaa olla taustalla syynä?
... No, kohta jatkuu vesihiihtely.. ,-))
päivät ollu sateettomia, ja nyt se sitten taivas repesi.
http://www.netweather.tv/index.cgi?action=f1;country=Malaysia;sess=
Onhan ne puhuneet jo monta päivää, jos tulee sade niin läpy läpy, jos pysyy kuivana niin läpy läpy. Mutta sateen todennäköisyys on suurempi joka tapauksessa kuin kuivana kurvailu.
vaaraa, että joutuisi talvirenkaat alle vaihtamaan, ei kuitenkaan näytä olevan. ;DD
No kun siellä nyt nimenomaan EI ole sadekausi niin siksi ajetaan.
Toivottavasti saavat ajaa kesäkelin renkailla kisan läpi, ettei tarvitse vaihtaa viime kierroksille räntäkelin kumeja.
Niin. Niin. Aasian sadekausistahan sanotaan, että ne ovat "paikallisia kuuroja" tullen yllättäen ja mennen ohi äkisti. Mikä nyt sitten on sadekausi ja ne joka päiväiset kuurot?
uusintana, kun ei aina ole aikaa katsoa. Tulostakaan ei tiedossa, mutta kyllä se selviää. Tämänkin alotin katsomaan vasta kun oli ajaneet 30 kiekkaa.
Kimiltä, viides sija, ja kilapailutaukoa ollu 2 vuotta. Kyllä se Jäämies lämpenee kun seuraava kisa alkaa.
Jäämies lämpeni ....ja jakoi jäätelöä....
jakamisella? Missä ja milloin. Laita linkki?
Ajattelin etten viitsi linkittää..... mutta tästä sitä tulee......jädeä
http://www.iltasanomat.fi/formula1/jaamies-raikkonen-jakoi-jatskia-mediaystavilleen/art-1288457527354.html
Heh, joo, eikä "kilpailukaan ollut ihan hanurista". ,-))
Jäämies alkaa suhtautua mediaan myönteisesti.....tai sitten hänellä on edelleen henkilökohtainen suhdevalmentaja.....joka "sanelee"......Mutta hymy kuitenkin on herkemmässä kuin aiemmin...... no...meni ajoradan ulkopuolelle kommenttini
...Median kanssa kannattaa olla jonkinmoisissa väleissä, koska he muokkaavat yleisen mielipiteen ja talli ei halua, että niiden kuskia pidetään umpimielisenä mörököllinä.. Kimi osaa kyllä ajaa, vaikka oli pari vuotta kiertämässä maailmaa rallin merkeissä, ei formulaan palaaminen aiheuttanut mitään ongelmia. Luonnonlahjakkuudestahan on tietenkin kysymys.. Schumi oli aivan pihalla aluksi tehtyään comeback:in...
Schumi näyttää vieläkin olevan vähän enemmänkin pihalla. Onko arkuus iskeny, vai vanhuus ajojen suhteen. Taitolaji nääs, ja jos rohkeus joutuu koetukselle, niin ei onnistu, ja senhän on saanu huomata Schumin suhteen ainakin.
.. Kun muistaa Shumin huipulla olon ja kuinka röyhkeä hmmm, 'paskiainen' se oli käyttäen kaikkia likaisia temppuja kilpailussa, jos se vaan auttoi häntä..
..Nykyinen Shumi on aivan eri ukko ja olen tuumannut hänen ajavan lähinnä omaksi ilokseen enää formulaa.. Sekin taitaa loppua, jos ei tule kunnon sijoituksia.. No, ostakoon ittelleen oman kilparadan ja auton, sillä rahaa varmasti riittää siihenkin..
Schumin paluu radoille oli suuri puheenaihe. Ja nyt ei näyttöjä löydy, kauankohan on palkkalistoilla, vai maksaako tallille siitä että saa olla mukana.