Pentti Kettunen (ps.) toivottaa lehti-ilmoituksilla äänestäjänsä tervetulleiksi tutustumaan eduskuntaan. Hintana vierailusta Kettunen kiskoo 195 euroa rahaa per äänestäjä!
Äänestimme perussuomalaiset köyhän kansan puolestapuhujiksi ja siksi heille virtaa joka ikinen kuukausi puoluetukena yli PUOLI MILJOONAA EUROA RIIHIKUIVAA RAHAA - SINUN JA MINUN LOMPAKOSTA! Mutta eihän se riitä - persun tasku on pohjaton!
Äänestimme perussuomalaiset köyhän kansan puolestapuhujiksi ja siksi heille virtaa joka ikinen kuukausi puoluetukena yli PUOLI MILJOONAA EUROA RIIHIKUIVAA RAHAA - SINUN JA MINUN LOMPAKOSTA! Mutta eihän se riitä - persun tasku on pohjaton!
Vastaukset 9
Vanhimmat
edellytyksillä tuo Kettunen järjestelee maksullisia vierailuita eduskuntaan? Onkohan taas uuden persulööpin paikka. Yleensä piirijärjestöt järjestää Eduskuntaan ja sen toimintoihin kohdistuvia opastettuja vierailuita, tai sitten mm. kyselytunneille pääsee ilmaiseksi kansalaislehtereille.
Niin sitä minäkin, että pääseehän eduskuntaa kansalainen ihan ilmaiseksi. Jos tuo on totta niin millä valtuuksilla joku h*lvetin persu rupeaa eduskannan portsariksi ja vielä rahastamaan sillä sivuansioita? Rautoihinhan sellainen kuuluisi. Onko Iltalehdet tietoisia tästä?
tämä on varmistamatonta tietoa mutta Perussuomalaisten eduskuntaryhmästä on tullut samanmoinen turistirysä kun Korkeasaari ja muutenkin tuntuu vähän samalta,
no jos Vermon-tallien takana kuultu pitää paikkansa tuohon rahaan pääsee oppaan kanssa tutustumaan moottoripyöräkerhoon ( on kuulemma omia miehiä opas ), mukaan tulee nainen ( tai vastaavat tiedot omaava ) ja ruuaksi on ryynimakkaroita
päivä Perussuomalisen kanssa on yhtä kivaa kuin päivä Korkeasaaressa
Mä haluan päästä katsomaan niitä hauskoja paviaaneja! Siis korkeasaareen.
Ei päivää ilman persurötöstä!
siis voiko tämä pitää paikansa? saisiko linkkiä kyseiseen ilmoitukseen?
siis tämäkö uutinen oli pelkkä ankka? kun kukaan ei ole linkittänyt kyseistä lehti-ilmoitusta tähän yhteyteen.
että tässä on yhtä paljon totuutta kuin Perussuomalaisten politiikan tekemisessä ?
Tuohon hintaan pitää saada jo Penalta persettä.