On parilla viime kerralla ollu siinä tippumisuhan alla, ellen väärin muista.
Mun mielestä sais tippua seuraavaksi. En pidä hänen jokseenki narisevasta äänestä. Ja lavalla tyttö on ihan jääs, naamalla semmonen kuollu ilme koko ajan. Vakava ja kuin pitäis silmiä suurella..
Tippuuko Susanna
21
343
Vastaukset
- idolsifani
Olen ihmetellyt tuomareiden jatkuvia ylistyksiä. Minä en erityisemmin pidä hänen ohuesta äänestään.
- jätkät pois!
Kyllä kisasta lähtee ennemmin Arttu ja Heikki. En ymmärrä sitä hehkutuksen määrää, jonka tuomarit kyseisille tyypeille heittää. Kumpainenkaan ei ole laulajana kovinkaan häävi, parempia esityksiä kuulee karaokebaareissakin. Heikki on kisassa vain ja ainoastaan ulkonäkönsä puolesta, Artulla kun ei ole edes sitä, niin ihmettelen suuresti mikseivät kumpainenkin herroista ole jo tippunut pois.
- ********** ******
Ei Heikki minusta ainakaan mikään komea ole. Arttu kylläkin on ja osaa paremmin laulaakkin.
- väärin muistat
"Tippumisuhan alla" ovat olleet samalla tavalla kaikki kilpailijat, koska heidän saamiaan äänimääriä tai edes järjestystä ei ole julkaistu. Ainoastaan vähiten ääniä saanut on pudotettu.
Susanna tulee olemaan kolmen parhaan joukossa kilpailun päättyessä. Ansaitusti.- ehkkk
Ehkä tippumisuhan alla tarkotettiinki just niit kolmee-kahta jotka on vähite ääniä saannu..? ;)
- mutkun...
ehkkk kirjoitti:
Ehkä tippumisuhan alla tarkotettiinki just niit kolmee-kahta jotka on vähite ääniä saannu..? ;)
mutta kun niitä 2-3 vähiten ääniä saanutta ei ole kerrottu. Ainoastaan vähiten ääniä saanut.
- viimeiset
mutkun... kirjoitti:
mutta kun niitä 2-3 vähiten ääniä saanutta ei ole kerrottu. Ainoastaan vähiten ääniä saanut.
Toisaalta siinä on viimeisimpänä seissy ihmiset, jotka on sitte seuraavien jaksojen aikana tippunu, esim. Sini. Jotenkin vois aatella, että äänimäärien mukaan eniten ääniä saaneet poistuu ensimmäisenä syrjempään. En varma toki ole, mutta esim. Didi on varma suosikki, ja ehkä sen takia ei ole ikinä seissyt niitten viimeisten joukos, koska on saanut hyvin ääniä?
Kai tippumisuhan alla olevat on juuri ne muutama tyyppiä, jotka siinä viimeisinä seisovat jännittämäs tuloksia.
- ko
Susanna on ilman muuta parhaimmistoa! Ohueksi hänen ääntään ei voi kyllä sanoa... ?
- faani
Tulosten julistamistapa on vähän outo, koska oikeasti ei ole mitään järjestystä. Susanna on VARMASTI kolmen joukossa! Toivottavasti tekee levyn, ainutlaatuista ääntä haluasi kuulla lisää...
- oli joo..
"Susanna on VARMASTI kolmen joukossa!"
No ei ainakaa viimekertasen perusteella. Muutenhan se olis päässy Didin ja niitten muitten kans poistumaan ekana taka-alalle jatkoonpäässeenä. Oli kolmen joukossa sieltä viimesestä päästä. - mä vaan
oli joo.. kirjoitti:
"Susanna on VARMASTI kolmen joukossa!"
No ei ainakaa viimekertasen perusteella. Muutenhan se olis päässy Didin ja niitten muitten kans poistumaan ekana taka-alalle jatkoonpäässeenä. Oli kolmen joukossa sieltä viimesestä päästä.Niin kuin on sanottu, kisaajat pääsevät jatkoon satunnaisessa järjestyksessä. Kisaaja joka on saanut eniten ääniä ei välttämättä ole ensimmäinen joka lunastaa jatkopaikan, vaan voi yhtä hyvin olla viimeinen joka lunastaa jatkopaikan itselleen.
- YTKL
SUSANA ON KYLMÄN JA KOVAN OLOINEN TYYPI,EIKÄ LAULAJANA KAAN MIKÄÄN ERIKOINEN.
- Näin...
Kyllä se on niin,että kun Susanna vetäisee tulemaan,niin muut ei tunnu miltään. Kaksi kertaa on tuomarit sanoneet että illan paras veto,kun on ollut enää kaksi esiintyjää jäljellä.
http://www.youtube.com/watch?v=TjkmpLzv9qc - Ei tipu
Ei Susanna tipu seuraavaksi. On siellä huonompiakin. Useita.
- 6f7t9t988ty
Käsittämätöntä että heikoin laulaja pelastetaan ainoalla villillä kortilla jatkoon. Nyt jää monella paremmalla se mahdollisuus käyttämättä.....tuomarit on hanurista.
Ja Heikki, se laulaja, myös. - ääniala
No kuinkas nyt te, jotka ennustitte Susannalle varmaa tippumista kun oli vähiten ääniä saaneiden joukossa? Nytkö ne enää ei tulekaan järjestyksessä äänimäärän mukaan?
- tätsit
Itse en ota kantaa äänimääriin. Eilisessä jaksossa Susanna sai tarpeeksi ääniä päästäkseen jatkoon. That's it.
- Nuksuks
Heikin esitys, eikä muutkaan ole olleet hyviä. En ymmärrä, kuinka tuon tasoiseen laulajanalkuun käytettiin tämä kortti? Arttu on nuorten tyttöjen suosikki (luulen) ja myös Torsten. Diandra on ylivoimaisen hyvä, Tiina on pirteä, ja hänellä on kaunis ääni. Ninalla on myös vahva ääni, mutta eipä ole oikein idols-tyyppinen. Susanna ok.
- minäkin vanha
Oikaisen sen verran, että itseni lisäksi Torstenilla on kyllä paljon keski-ikäisiä ihailijoita. Ei saa aina kuvitella, että vain pikkutytöt äänestää. Idolsia katsoo kaiken ikäiset ihmiset .
- Susanna rules
MKSI KISAN PARHAAN JA OMAPERÄISIMMÄN LAULAJAN PITÄISI TIPPUA. EIHÄN SIINÄ OLE MITYÄÄN JÄRKEÄ. TOSIN EI KYLLÄ JÄRKEÄ OLLUT KUN TUOMARIT PELASTIVAT HUONON LAULAJAN JATKOON.
- Susanna on paras!
YRittääkö Voutilainen, Nikula ja Liimatainen iskeä Heikkiä sänkyyn vai miksi tätä hyysäävät?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Rasismia kaikkialla näkevät ovat Suomen tyhmimpiä ihmisiä
ja monillahan kuluu myös mielialalääkkeitä, eli päässä on ongelmia. Mutta he eivät tajua kuinka paljon ja ihan todellis3076684Ei kahta sanaa etteikö Petteri Orpo hyväksy rasismia
Koska jatkaa hallituksessa rasistisen perussuomalaisiksi itseään kutsuvan puolueen kanssa. Se on Petteri Orpon arvomaai505827Mitkäs nuorisoporukat ovat toisia nuoria ryöstelleet (selvää rassismia)
No poliisi kertoo, että maahanmuuttajataustaisia ovat, ja isot porukat sillä yhden suomalaisen uhrin kimpussa on ollut j1885320Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen
Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi614093Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä
ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan383348Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto
Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava53343HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi
Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok533254Töppö-persut ovat todella tyhmiä
sen kertoo tämäkin avaus: "Persujen suosio vain laskee" Töppö-persu vaan unohtaa, että ennen tätä galluppia persujen kan293018Maataloustuet voi poistaa, naudan tuottajahinta pompsahtanut 25 %
Enää ei tarvitse veronmaksajien tukea, koska maajussi saa lihasta nyt hyvää hintaa. https://yle.fi/a/74-20198739112252Mitäpä ostaisin ja lähettäisin Metsa Manille joulupäkitsiä?
Vähän vaikea miettiä ja keksiä eikä pelkkää rahalahjaa oikein kehtoo. Kertokaapa te?381125