Välikysymys tulossa Suomen sikatuhlailuista
ja hyvä niin
578
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Kuullaan, kun luopiohalitus valehtelee korvat päästään...
Eniten tällä hetkellä ärsyttää se tuhlaus mitä hallituksen ryhmä teki juuri lapin seminaarilla ollessaan, saman asian olisi voinut hoitaa jossain Helsingissäkin, eduskuntatalossa olisi ollut varmaan vapaana kokoustiloja joissa asia olisi voitu käsitellä ja eikä olisi maksanut tuota summaa minkä nyt tuhlasivat lapin reissullaan ja vielä näinä aikoina kun säästää pitää, aivan törkeää käytöstä hallitukselta ja samoin Tarja Halosen läksiäiset..jos olisi ollut mielessä säästäminen ja siihen haluja niin Halonen olisi pidättäytynyt kalliista läksiäisistä ja näin ollut mukana säästötalkoissa..tyrmistyttävää kerta kaikkiaan.
Eihän tuolla nilviäisporukalla rahasta ahdista, sitä varten on kansa, jonka piikkiin voidaan tehdä kaikkea kivaa itselle. Kansa maksaa ja velkaantuu, ilman mahdollisuutta vaikuttaa siihen mitenkään itse - meillä kun on tämä "edustuksellinen demokratia", eli valehtelevat politikot päättää, ja suurin vastuu asiassa on, ettei valita seuraavalla kerralla ja "joutuu" johonkin hyväpalkkaiseen joutovirkaan tai komella palkalla johonkin kaverien firmaan. Kovaa on politikoilla - voi parka raukat, miten jaksavat tuollaista vastuuta :)
Täytyy myöntää että enemmän hävetti vain silloin, kun annoin Ahtisaarelle ääneni, kuin Haloselle annettu ääni. Siinä kaksi suomen heikointa Pressaa.
Nimittäin kovien arvojen johtaja (kok). Onneksi pressa on meillä lähinnä nostalginen koriste.
Mitä arvoa on välikysymyksellä, senhän on tarkoitus vain nostaa puolueen
suosiota mutta ei vaikuta asioihin mitenkään.
Hallituspuolueet ei kaada hallitusta ovat siellä niin kauan kun saavat.
Sasi sanoi tuon asian ytimekkäästi, yksikään hallituspuolue ei halua uusia vaaleja
koska kaikki häviäisi vaaleissa, paitsi kokoomus.