Välikysymys tulossa Suomen sikatuhlailuista

578
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Kuullaan, kun luopiohalitus valehtelee korvat päästään...

Äänestä

Eniten tällä hetkellä ärsyttää se tuhlaus mitä hallituksen ryhmä teki juuri lapin seminaarilla ollessaan, saman asian olisi voinut hoitaa jossain Helsingissäkin, eduskuntatalossa olisi ollut varmaan vapaana kokoustiloja joissa asia olisi voitu käsitellä ja eikä olisi maksanut tuota summaa minkä nyt tuhlasivat lapin reissullaan ja vielä näinä aikoina kun säästää pitää, aivan törkeää käytöstä hallitukselta ja samoin Tarja Halosen läksiäiset..jos olisi ollut mielessä säästäminen ja siihen haluja niin Halonen olisi pidättäytynyt kalliista läksiäisistä ja näin ollut mukana säästötalkoissa..tyrmistyttävää kerta kaikkiaan.

Äänestä
  • Eihän tuolla nilviäisporukalla rahasta ahdista, sitä varten on kansa, jonka piikkiin voidaan tehdä kaikkea kivaa itselle. Kansa maksaa ja velkaantuu, ilman mahdollisuutta vaikuttaa siihen mitenkään itse - meillä kun on tämä "edustuksellinen demokratia", eli valehtelevat politikot päättää, ja suurin vastuu asiassa on, ettei valita seuraavalla kerralla ja "joutuu" johonkin hyväpalkkaiseen joutovirkaan tai komella palkalla johonkin kaverien firmaan. Kovaa on politikoilla - voi parka raukat, miten jaksavat tuollaista vastuuta :)

    Täytyy myöntää että enemmän hävetti vain silloin, kun annoin Ahtisaarelle ääneni, kuin Haloselle annettu ääni. Siinä kaksi suomen heikointa Pressaa.

    Äänestä

  • Molowski kirjoitti:

    Eihän tuolla nilviäisporukalla rahasta ahdista, sitä varten on kansa, jonka piikkiin voidaan tehdä kaikkea kivaa itselle. Kansa maksaa ja velkaantuu, ilman mahdollisuutta vaikuttaa siihen mitenkään itse - meillä kun on tämä "edustuksellinen demokratia", eli valehtelevat politikot päättää, ja suurin vastuu asiassa on, ettei valita seuraavalla kerralla ja "joutuu" johonkin hyväpalkkaiseen joutovirkaan tai komella palkalla johonkin kaverien firmaan. Kovaa on politikoilla - voi parka raukat, miten jaksavat tuollaista vastuuta :)

    Täytyy myöntää että enemmän hävetti vain silloin, kun annoin Ahtisaarelle ääneni, kuin Haloselle annettu ääni. Siinä kaksi suomen heikointa Pressaa.

    Nimittäin kovien arvojen johtaja (kok). Onneksi pressa on meillä lähinnä nostalginen koriste.

    Äänestä

Mitä arvoa on välikysymyksellä, senhän on tarkoitus vain nostaa puolueen
suosiota mutta ei vaikuta asioihin mitenkään.
Hallituspuolueet ei kaada hallitusta ovat siellä niin kauan kun saavat.
Sasi sanoi tuon asian ytimekkäästi, yksikään hallituspuolue ei halua uusia vaaleja
koska kaikki häviäisi vaaleissa, paitsi kokoomus.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ja hyvä niin kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/talous/2012032715379784_ta.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu