Kataisen: "Tämä valaa uskoa tulevaisuuteen

1170
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Yllättyi? Vaikka oli itse tilannut "tutkimuksen" sieltä!
Ja tuo Verkkouutiset, hahahaha. Kuka ei vielä tiedä että kokoomus-"uutiskanava" ei kokoomusta kehuisi, hahahaha.
Yhtä pätevää kuin p.skapaperia väittäisi 500€:n seteliksi, hahahahaha.

Äänestä
  • Hyvänen aika, pyyhitkö 500 markan Kekkosella p-settä.

    Äänestä

  • Itsehän kerrot kirjoitti:

    Hyvänen aika, pyyhitkö 500 markan Kekkosella p-settä.

    jätä porvariduunari-ari kirjoittamatta, jos et mitään älykästä keksi. onko kuuppasi himmennyt lopullisesti?

    Äänestä

  • veivaan dösää..hehe kirjoitti:

    jätä porvariduunari-ari kirjoittamatta, jos et mitään älykästä keksi. onko kuuppasi himmennyt lopullisesti?

    Saatana n homot!

    Äänestä

Onhan se jo tiedetty: EK ja Katainen kulkevat yhtä jalkaa ja samoin sanoin. ennen, nyt ja ikuisesti. Siinä pilkahetee pikkuajlka niin vilkkaasti että, jo hirvittää. Hallituksen koko ongelmavuori näyttää kohoavan juuri näistä harha-askeleista!

Äänestä
  • Hyvänen aika, onko sinulla yhtä jalkaa poikakaverisi kanssa..

    Äänestä

Pohjois-Korean tiedotus-osaston olisi syytä tulla Suomeen oppiin, miten luodaan positiivisuutta kansaan. kusettaen kunnolla ja iloisesti. Sitten päävalehtelija- ja väärentäjä hämmästelee onnistumistaan maanjohdossa.

Helevetti, tämähän kuin todella huonoa näytelmää, ja kuitenkin sellaista on suomalaisten elämä tällä hetkellä, Kokoomuksen sumutuksen varjossa.

Äänestä
  • Hyvänen aika, kusetko housuusi keskellä päivää vai kuuluuko se poikakaverisi kanssa peuhasteluun.

    Äänestä

Kataisella ei ole palikat kohdallaan.

Äänestä
  • katainen taitaa olla perushullu.

    Äänestä

Olis kyllä kiva tietää, miten tähänkin galuooiin on äänestäjät valittu. En usko tuohon tulokseen. Jos se on ollut verkkokysely, niin sillä voi heittää kuikkaa. Kaikki eivät käy verkkosivuilla. Itse en mm ole edes nähnyt koko kyselyä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kyllä kansa tietää kirjoitti:

Elinkeinoelämän valtuuskunnan (EVA) asennetutkimus EU:sta yllätti pääministeri Jyrki Kataisen (kok.).

http://www.verkkouutiset.fi/index.php?option=com_content&view=article&id=75816:yllaetysuutinen-riemastutti-kataisen-qtaemae-valaa-uskoa-tulevaisuuteenq&catid=6:politiikka-paeaeuutinen-&Itemid=30

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu