mitähän hyvää tämä globaalisaatio tekee

FDDDDD

Onks se ny niin hienoo ku kaikk yhdistyy, eikä kohta erilaista, ja moninaista maailmaa olekkaan. Musta globaali touhu tuhoaa elinolot, markkinavoimat, luonnon, kulttuurit, perinteet ja asenteet. Jo me länkkärispedet ollaa yhtä oltu jonki aikaa, eikä tää ny oo mitää nastaa. Globaalisaatioituminen ei ole kaunista, eikä millään tavalla hienoa. Moni kulttuurisuus, erilaisuus on kaunista. Jos kaikki yhdistyisi yhdeksi kokonaisuudeksi, syntyisi maailmasta loputon turhuus. Kuka haluaa supervaltioiden pomputeltavaksi. Just tätä nämä rikkaat länsimaat haluaa : omistaa jokaisen. Sieltä sitten käskyt tulisi, kun herrat olisi vallassa.

SANO EI GLOBAALILLE LINJALLE!

4

133

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tati

      Parasta Glogaalitaloudessa on että se tasottaa särmät. Ajatellaan nyt vaikka Libyaa..Irak..Egypti..Syyria jne. Kaikki Yksipuolisia diktatuureja. Sosialistisia-kommunistisia maita. Samalla kun Globaalisuus leviee Afrikanmaihin niin on kivaa kattella televisioonista kun yhä useampi sosialistinen valtio lakkaa olemasta. Mitä useampi sosialistivaltio luopuu maailmanvalloituksestaan niin sitä turvallisempi maailma on. Tuo Globaalisuus leviee kuin tauti...hyvä sinänsä.

    • puhalla vittuun

      imperialistien per seennuolija

    • mjndk.cx-löl

      tänä päivänä ahneus ja vaurastuminen on in, mutta ei sitten välitetä paskaan luonnosta tai niistä puolista muista maailman ihmisistä, jotka näkee nälkää parhaillaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      92
      1836
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      85
      1282
    3. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      110
      1133
    4. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      76
      1017
    5. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      106
      931
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      57
      853
    7. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      36
      762
    8. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      47
      761
    9. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      48
      721
    10. Minkälainen ääni mulla on mies

      Sinun mielestä?
      Ikävä
      33
      683
    Aihe