Huuhaa-julkkis

Kukas vois olla Suomen Huuhaa-julkkis? Miksi juuri hän? Perustele; mieluummin mahdollisimman monisanaisesti.

Teen sitten yhteenvedon ja kunniakirjan.
PS. Tällä en sitten tarkoita ketään tälle palstalle kirjoittelijaa, vaan ihan tunnettua ihmistä.

Minä aloitan. Minun mielestäni Suomen Huuhaa-julkkis nro 1 on Juhani Palmu.

Perustelut: Hakee julkisuutta kaikin keinoin, mm. avioliitoillaan, kotiesittelyillään, raitistumisellaan, juopottelullaan, anteeksipyytelyillä,seli-seli-tyksillä, ym.ym.
Viimeeksi juhannuksena, oli ihan pakko saada lehtijuttu aikaan, keinolla millä hyvänsä.
6408
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Matti Nykänen/Mervi Tapola. Siitä ei voi enää panna paremmaksi

Äänestä
  • matti on kyllä aika huuhaa pro

    Äänestä

Onhan näitä:

Linda Lampenius vai mikä sen nimi on nykyään.
- Suuret puheet maailmanluokan miljoonasopimuksista sun muista "teatteriproduktioista". Todellisuudessa ei ole saanut yhtään mitään aikaan musiikin- eikä minkään muunkaan saralla. Ainoa meriitti lienee se, että on levitellyt jalkojaan Playboyssa, mikä kertoo kaiken ko. tähdestä.

Jasmin Mäntylä
- Ei ole päässyt edes sinne Playboyhyn. On se vissiin saattanut olla joku noin seitsemäs jossain Miss Takahikiä kisoissa joskus...kai?

Outi Alanen
- Ammatti lienee näyttelijä? Suurin meriitti lienee että on päässyt jonkun teletapin ääneksi siihen lastenohjelmaan. Muuallapa sitä ei ole näkynytkään. Jaa mutta, esittelihän se kans tissinsä joskus jossain iltapäivälehdessä.

Sanna Saarijärvi
- Ammatti vissiin on näyttelijä tälläkin. Ei ole kuulunut edes lastenohjelmien äänenä, elokuvista ja TV:stä puhumattakaan. Ei ole toistaiseksi vielä esitellyt tissejään ja toivottavasti ei esittelekään...vähän turhan pönäkkä siihen hommaan.

Hannele Lauri
- Edellisen kaveri. Roikkuvat yhdessä lehtien palstoilla milloin missäkin kissanristiäisissä. Yleensä joka kuvassa on joku muki kädessä, eli häppä varmaan maistuu...No sen näkee kyllä päällepäinkin. Jaa no näkyyhän tämäkin rouva joka melkein joka päivä Hesarissa mainostamassa jotain naamantasoitusainetta, mikä kertoo kaiken tästäkin henkilöstä.

Sen sijaan Matti ja Mervihän ovat jo legendoja ... ;-)

Äänestä

julkkis on tietysti Martti Huuhaa Innanen.Hänhän se perusti suomeen 70-luvulla koko huuhaa-kulttuurin.Mahtaako mies elää vielä?

Äänestä
  • ..ja on kai kovassa vedossa, vaikkei enää esinnykään.

    multa löytyy koko produktio, viimeks tällä viikolla kuunneltiin huuhaa-ralleja koko yö ja pöhnättiin mökillä...


    huuhaa on ykkönen

    Äänestä

kyllä mun mielestä
terni(väli)-maito-Jutteri
kuuluu ihan kärkeen. miehestä kirjotellaan huuhaa-tarinoita menestymisestä ja jätkä ei pysty maksaan ees verovelkojaan ja tuloja ei kuulemma oo. vaimon nimiin siirretty se omaisuus mikä on kusettamalla saatu ettei velkojat pääse kiinni.

onhan matti ja mervikin aika kärjessä mut ei ne oon kusettanu muita niinku tää Jussila.

siinä perusteet!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lollo kirjoitti:

Kukas vois olla Suomen Huuhaa-julkkis? Miksi juuri hän? Perustele; mieluummin mahdollisimman monisanaisesti.

Teen sitten yhteenvedon ja kunniakirjan.
PS. Tällä en sitten tarkoita ketään tälle palstalle kirjoittelijaa, vaan ihan tunnettua ihmistä.

Minä aloitan. Minun mielestäni Suomen Huuhaa-julkkis nro 1 on Juhani Palmu.

Perustelut: Hakee julkisuutta kaikin keinoin, mm. avioliitoillaan, kotiesittelyillään, raitistumisellaan, juopottelullaan, anteeksipyytelyillä,seli-seli-tyksillä, ym.ym.
Viimeeksi juhannuksena, oli ihan pakko saada lehtijuttu aikaan, keinolla millä hyvänsä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu