Turhaa ajan pelaamista ja raivokasta yritystä paeta totuutta. Räppäis nyt seuraava oikeusaste vaikka vuoden lisää tuomioon ja ei valitusoikeutta. Tuomion suorituspaikka tommoiselle pas.ahousulle olisi ehdottomasti Riihimäki. Siellä isot pojat voisivat vähän "opastaa" herraa.??!!?!?!?
Neiti Järvilehto vaatii lisätutkimuksia!!??
On se ämmä
29545
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 29
Vanhimmat
Oliko JJ venhossa ns. kuolleenmiehenkytkin.?? onpas jyrki boy huonomuistinen. kohta 2 vuottaa onnettomuudesta ja jj vappaalla. outoa toimintaa oikuslaitokselta ja paaperon enkeleiltäkin.
Joo, olihan siinä "kuolleenmiehenkytkin". Sillä kuollut mies kytketään rattiin.
Asiassa ei ole mitään epäselvää. Veneen vasen puoli hajosi tuusannuuskaksi ja vasemmalla puolella istunut kuoli. Valikoiva muistinmenetys on kokeneen aivospesialistin mukaan hyvin epätodennäköinen.
JJ yrittää rahalla venkoilla pois vastuusta. Mistä löysikin niin rikollisen asianajajan kaikista Suomen lakimiehistä? Varmaan kymppitonnilla saa viime hetken ylläritodistajan, joka on nähnyt kuolleen miehen ajaneen venettä. Sitähän JJ jo yritti.
Todellakin, lusimaan sieltä ja riksuun saadan rahoittaja seuraaville reissuille. Katotaan kuinka nopeasti ostaa itselle turvaa ja millä rahoilla. Otamme ne jotka jää maksamatta perheelle korvauksia. JJ kyllä susta pidetään huolta, rahalla selviää
Tais jyrki kiskoa "ns.kuolleenmiehenkytkimen" irti itsestään tai vaateistaan ennen kuin kukaan näki. onkohna veneissä samanmoinen ku esim. moottorikelkoissakin.
Se on nimeltään tappokytkin. Sinänsä osuva nimi tuossa tapauksessa. JJ on sitä todennäköisesti käyttänyt.
"Tappokytkin on vastaavanlainen turvalaite, sitä käytetään mm. konevoimalla liikkuvissa laitteissa, joista kuljettajan on mahdollista pudota pois kyydistä, kuten moottorikelkka ja moottorivene. Tappokytkimessä on naru, joka kiinnitetään kuljettajaan. Jos hän putoaa kyydistä, naru irrottaa tappokytkimen ja moottori sammuu." - Wikipedia
Jos vene ei olisi uponnut, Jykä olisi todennäköisesti kiskonut ruorin irti ja kiinnittänyt sen kuolleen kaverinsa käteen.
Joskus ns. tappokytkin voi olla myös kuolleenmiehenkytkin tai kipparinkin?? mikä totuus on. sen tiesi 2 nyt 1 heppu. mikä kuolleen miehen nimi.miksi salaillaan ja miksi SUOMI suojelee JJ.
Se JJ asianajaja JUHANI RIPATTI on aivan roiston näkönen kommari?? ja juoponkin.
Totta kai. Sehän on roisto ja juoppo. Kommari se tuskin on, kun niin helvetisti aina "työstään" laskuttaa.
Mistä työstään. siitäkö ku piti hannele lauria pystyssä.
Vai on humekingi raimo TH tienhaara tämän juhani ripatin lähipiiriä ha rosmoilla yhteisä rahoja jemmassa. voi voi
Siitäkin. Ja varmaan siitä JJ:n puolustamisestakin.
Kyll raaseporin käräjäoikeus toimii:: mediassa et suom. miljnnääri heppu olis kosketellut lapsia mökillään.onkohan JJ kavereitakin. samoilta suunnilta heput näyttäs toimineen.
Ostetaan Jykälle hamekangas. Harvinaisen akkamainen jätkän ketale kun on.
Ostetaan vaan sekä sille asianajalle juhani ripatille myös hamekangasta. taitaa heppu olle median mukaan huumejulli. no on sen näkönenkin.
Ei ollut tsei tseistä olla mies. Eikä vastuunottajaksi vaikka hyvän kaverinsa tappoi. Miten se kehtaakin, ja miten kehtaa näyttää naamaansa enää missään! Vankilaan mokoma joutaa, toivottavasti ei pääse näin vaan pälkähästä sanomalla ettei muista mitään, muistaa vain sen että kaveri ajoi. Vaikka tutkimusaineisto toteaa että itse ajoi. Ällöttävä tyyppi! Yäk!
Miksi haukut tyyppiä, jota ei vielä ole todettu syylliseksi. Jospa olisit itse samassa asemassa, menisitkö heti kertomaan, että joo, olin se minä päissäni ruorissa silloin?
Oletpa tosi ällö äijä. Hame sopii oikein hyvin sinulle. Anna osoite, niin laitetaan tulemaan.
Kehtaatkin puolustella!
Kyllä todella sanoisin ja myöntäisin! Ainut asia mitä tuossa voi enää tehdä. Munattomat luuserit ovat tuota mieltä mitä kirjoitit, mieti vähän!
Tutkimukset puhuvat puolestaan. Jei Jei on 100% vain ainut joka on kaverinsa kuoleman aiheuttanut. Todella noloa ja vastuuntunnotonta yrittää ees päästä pälkähästä. Hävettäis olla tuollaisen vaimo.
Totta ei kai jj äiti ole ajannut turmavenettä. on vain 2 kpl jotka tiesivät kipparin. ja nyt on vain 1 henkilö kuka tietää kipparin nimen. ku kattoo peiliin.JJ on raasu reppana NEITI.
On ollut hyvää aikaa laittaa omaisuutensa toisten nimiin ja hoidella pankkitilit siihen kuntoon että näyttää varattomalta. Oik.käynnit yhteiskunnan piikkiin niinkun teki se kurdi , ex-missin peeaukinen ex-boyfriend.Eikä joudu maksamaan vaadittuja korvauksia leskelle ja lapsille ym.
En kyllä ymmärrä että edelleen vapaana , miksi viivytellään jos on syyllinen????
Olisi mies ja tunnustaisi teon ja menisi rangaistuksen suorittamaan, säälittää uhrin lähi omaiset jotka varmasti kärsivät kun asiaa ei saada päättökseen.
Mikä on se JJ lehdon kaverin nimi kuka kuoli?? salailulle loppu.
Jos tuota ei vihdoin viimein saada telkien taa, niin koko Suomen oikeusjärjestelmä tulee vieläkin enemmän naurunalaiseksi.
sitä ns.neitsytpoikaaa täällä linnassa kovasti odotellaan...saiuppua päs juts tippumaaan lattialle
Tykkääö Jyrkikin peppusesksitä?
Homotko täällä jo hekumoi??
Hahhah
Anatkaa jyrki pojalle sarvea oikke kunnolla. että reppanan muisti palaa??
Jos se tosta casesta rahalla pääsee luikahtaan, niin en kyllä neiti Järvilehtona kehtaisi näyttäytyä yhtään missään....ja oikeuslaitoshan on silloin jo täysin mädäntynyt korruption pesäke..!?