Sahan poika vilppulasta

"äänikö lähtenyt"

No, mikäs on kun Perskale on mennyt hiljaseksi?
Taisi kuulua ovelta kopkop :D
Hahahahhaaa ei voi kun tyytyväisenä hykerrellä :D

19

550

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • PikkuPorvari Pani

      No mee kortistoon. Ja ala myymään näille kommarille. Laiskoja päiviä. Samaa
      palkkaa. 100-vuotta on kulunjut kommari päivistä:
      Myy mielikuvia Bemarista Kulutusluotolla? Myy mielikuvia ihanasta työläisimmestä? Työläistyttö? Vanhojen demareitten impi. impi umpilampi.

    • hfekjhdv

      Hahhahaaaa kännissä Perskaleen poika rustaa hahahahaaaa.
      Tuliko jutut kalliix? XD

      • Vuosijuhlat 2018

        Onko yöunet jäänyt vähiin? Ootko muuten D Tero Rönnin kannattajia, kun tuossa toisessa aiheessa häntä puolustelet?

        Ei täällä mikään ääni ole hiljentyt. Yksi asia itsenäisen Suomen historiasta ainakin on varmaa ja alle sata vuotta sitten oltiin hiljaista punaista Mäntässä. Pyrkiiköö punaiset taas ääneen itkemällä: et must nauraa nua toiset ja tekköö vitsei, joten meen supolle.

        Jatka vaan iso D Tero Rönnin vaalityötä näillä palstoilla, niin hyvä on lopputulos. Sitähän sää tarkoitit? Hei niitä suppoja saa apteekista ilman resepettiä ja jos siul ei oo rahhoo niin muistele mitä jäsenkirjassa on alussa, sosiaali.....................................................................................sitähän mää tarkoitin että sosiaalitoimisto on eri asia kuin sosiaalidemokraatin puoluetoimisto. Sori kun tuo ajatuksen juoksu on jäänyt persulla huonolle tasolle kuin Veltolla.


    • sahalla hiljasta ?

      Hahhaahhaaa, kyllä jutut ainakin on siistiytynyt aikaisemmasta uhoomisesta.
      On tainnu pamppu pistää suuta soukemmalla.
      Perskunretaleella meni pupu pöksyyn hahahahhhhaaaaa

      • Sahan omistaja

        Onko sinulla ihan kaikki kunnossa? mikäs noin naurattaa? Joskua teeveessä on imitoitu hullua ja yleensä he nauraa


        Ei oo mitään pamppua näkynyt. Muuten missä isoisäsi oli piilossa vuonna 1918? Vai oletko sotavangin jälkeläinen vuosilta 1939-44 ja olet kasvanut ilman isää punaiseen aatteeseen äidin kanssa. On ollut sulla varmaan tosi kurajaa, mutta hyvä kun nyt naurattaa........


    • ei kaljupäille

      Naurattaa juu ja kun sivistyskin on mulla sitä luokkaa että oikeinkirjotus onnistuu päinvastoin kun teillä kaljupäillä :) Hahahahahaaaa

    • sossu vai ikl?

      " kun sivistyskin on mulla sitä luokkaa että oikeinkirjotus onnistuu päinvastoin kun teillä kaljupäillä "


      Hyvin on Mäntässä sivistynyttä väkeä. Onko Terokin yhtä sivistynyt?

    • Tero fani& kommunist

      Tero on hyvin sivistynyt. Todisteena on että Tero tuki Timi Rätyä Hilkka jupakassa. Kyllä Tero tietää mikä on oikein!

    • Mää mäntästä

      Mites näin kirkollisten pyhien aattona sossu viettää aikaa? Kädet ristissä rukoilee ja pesee jalkoja ennen ruokaa vai miten?

      Aina mua on mietityttänyt mitä eroo demarilla ja kommunistilla on? en keksi mitään muuta kun kommunisti on rehellinen aattenmies, kun demari on kuin koira joka ei pure ruokkivaa kättä ja laumassa haukkuu.

    • Punainen Hilkka

      kopkop lähtikö demarilta ääni kun ei älähdä? Vai onko ääni hukkunut sahan meteliin?

      Vai onko marssilla, kuten Päivi Lipponen lupasi marssia Tampereen pizzerian tuhopolton jälkeen? Harmi kun Päivi oli marssilla, siksi Paavo sai niin vähän ääniä.

      T. Iso Paha Susi, sellainen peruseläin

    • Kuuleeko, 69 kutsuu!

      Kop kop kävi tosiaan, lainaten Aaamulehteä:

      "Rädyn lisäksi rikoksesta epäillään viittä muuta entistä ja nykyistä Auto- ja kuljetusalan työntekijäliitto AKT:n johtohenkilöä. Viisikon rikosepäilyt liittyvät siihen, että he eivät ole puuttuneet Rädyn käytökseen. Heitä epäillään tämän vuoksi työturvallisuusrikoksesta ja vammantuottamuksesta."

      Ja lisää hianoa käytöstä näiltä sossuilta, voisin sanoa että tosi miehiä isolla MUNALLA näin pääsiäisenä:

      "AKT:n talvipäiviä koskeva syyteharkinta on jo valmis. Syyttäjän mukaan hallituksen varapuheenjohtaja Veijo Ruonala (sd) olisi suukovun jälkeen tönäissyt lahtelaisravintolassa naista, joka kaatui ja satutti itseään. Syyttäjä vaatii Ruonalalle sakkoja pahoinpitelystä. "


      Onko Veijo mies vai nainen ei selviä jutusta, mutta naista oli tuupannut. Puoluekanta Veijolla on sossu eli piilokommari kansankielellä sanottuna!





      Kop kop on Akt:n viisikolla ollut kiirettä että ihan hiljaa ovat........onko tässä viisikossa Mänttäläisiä? Naisia?

    • Teronkin saisi?

      KOP, kop, kop ei oo mäntässä ovikelloo? Kuis sahat toimii jos sossut saisi määrättyä metsällle kiinteistöveron?

    • Modeonsossusensuuri

      Nostetaan tää kun sensuuri iski taas. Voidaan tehdä johtopäätös että mode on sossu.

    • Haluan mukaan Ppmp

      Aamulehteä lukiessa luin että homo on pyrkimässä sossuilla puoluesihteeriksi ja aiheuttaa pientä jupinaa puolueessa. Ei homoudessa mitään pahaa ole. Muuten kysyn onko Mäntässä tai Vilppulassa sosiaalidemokraatin kannattajissa homoja? Ajattelin jos on, niin voisin hakeutua puoluetoimintaan mukaan.

      Mitä sanoi homot kun sai pesäpallomailan käteen? Noh tietenkin kysyi ensiksi, kenen sisävuoro?

    • hahhaahaaha

      Oon usein miettiny että mikä sua vaivaa. Ootko oikeesti hullu vai vaan äärettömän tyhmä.
      Mutta nyt se syy selvisi kun luin aamulehteä.
      Sullehan on annettu lopputili kouraan niinku monille muillekin :)
      Sekös pistää vituuttaan.
      Taitaa mennä talos myyntiin, ja koslas vaihtua itäblokin vehkeeseen.
      Nii ja eukkos taitaa jo kohta joutua oikeesti ottaan rahaakin poijiilta eikä enää ilokseensa jakele :D
      Sehän se syy olikin :DD

      • 21

        Ei kun vähemmän viisas,niinkuin sinäkin...


    • Sininvuok ystävä oot

      Ei mulle anna kukaan lopputiliä kouraan, vaikeaa sun ymmärtää että yrittäjänä on kiva olla ja vittuilla demareille silloin kun huvittaa.....

      Jos noita Vilppulan sahan työntekijöiden kohtaloa mietit, voi sua ressukkaa kun siitä saat tyydytystä kun joku menettää työnsä.

      Akt:n Timo Räty oli vuokrannut sihteerilleen ja hänen äidilleen asunnon. On ihan pakko kysyä asutko Äitisi kanssa vielä vuokralla? Ajattelin niin, kun aina pillusta puhut......mitäs mieltä oot viiksistä miehellä?

    • siniset vuokot ok

      Ai sä oot jo palannu sossujonosta.
      Ihmettelinkin missä oot ollu.
      Ny saat sinäkin jonottaa.
      Ensiksi Kelan luukulla ja sit sossun luukulla ja sit vielä kotonaskin asetut jonoon ku ensin on naapurin poikain vuoro.
      Hahahahahhahhahaaaaaa :D

    • IKL miesten puolue

      Onko sossu sama kuin sosiaalidemokraatti? Kerro se, kun mulle on vähän jäänyt epäselväksi.

      Tiädätkö että eikös se ole hyvä tavara jos kelpaa muillekin? Oletko sää tarjonnut naapurin poijille nyrkkiäs ...........moni sinunlainen vetelee tumppuun ajatuksissa toisten omat ja etenkin "ne" poijat.

      Mulla on kyllä käsitys että poijat ei niitä hommia tee........niistä tulee miehiä ekan kerran jälkeen. Et muuten vastannut asutko äitisi kanssa ja onko sulla viikset? Onko sun idoli Tero Rönni?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      56
      4394
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      93
      3663
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      102
      3282
    4. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      68
      1873
    5. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      17
      1869
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      79
      1096
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      81
      783
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      102
      769
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      40
      764
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      22
      754
    Aihe