Koirankakka ei maadu jalkakäytävällä

267
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

EI MAADU!

Koiraveroa pitää nostaa ainakin 6 kertaseksi, jotta se kattais ees osan sotkujen poista. Suurinosa kakasta muuttuu PÖLYKSI jota mustin omistajat itsekkin vetää keukoihinsa.

Jos jaksais nuokin ulkoiluttajat edes mennä metsään kakkaamaan koiransa kanssa, mut se on lkiian vaikeeta ja kengätkin voi mennä pilalle.

Kakattaa kotona ne koirat, kuten kissatkin.

Äänestä
  • Kyllä se ennen pitkää kuivaa ja muuttuu jauhoksi ja häviää, jalkakäytävälläkin. Vaan lasinsirpaleet, tupakantumpit jne. ne eivät maadu. Kerropa sitten millainen astia pitäisi olla, että esim. 60 kiloinen rotikka voisi astiaan tehdä tarpeensa. Kissoissa ei ole niin suuria! Ja luuletko, että se koiravero menisi koiran kakkojen poistoon!? Voi hyvä tavaton, sillä rahallahan kaupungin isät taas pääsevät rellestämään!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


teemun74 kirjoitti:

http://www.turkulainen.fi/artikkeli/101408-lihansyojakoiran-paska-ei-maadu-millaan

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu