Presidentti Tarja Halosen kommentti yrittäjyydestä antaa tietämättömän ja surullisen kuvan demarien ymmärryksestä ja arvostuksesta.
Halonen sanoo, että ei usko yrittäjyyden ja Suomen yleisen kehityksen etujen kulkevan käsi kädessä.
Yrittäjät ja yrittäjähenkisen ihmiset innovoivat, saavat uutta aikaan ja uusia työpaikkoja. Yrittäjät työllistävät paitsi itsensä myös turvallisuushakuisempia ihmisiä, joilla ei ole riskinottokykyä ja ideoita omaan yritystoimintaan. Työstä ja työnteosta tulee hyvinvointia Suomeen. Ilman työtä Suomella ei ole tulevaisuutta. Kysyn vain, että minkälainen on demarien käsityksen mukaan Suomen etu ja mistä se syntyy - rahan jakamisestako ja siirtelystä taskusta toiseen.
http://www.kauppalehti.fi/5/i/yritykset/yritysuutiset/?oid=201203143887&ref=il
SDP ei arvosta yrittäjyyttä
0
139
Luetuimmat keskustelut
- 112749
- 39685
Poliisin potkija
Kukahan oman elämänsä sankari oli potkaissut poliisia? Iltalehdessä oli juttua.19670Sinä mies olisit
ollut se kenet haluan. Edelleen pidän sinua kaikkein ihanimpana ja tärkeimpänä. Kukaan muu ei ole niinkuin sinä. Mutta s32629Miksi jätit minut
Epätietoisuuteen? Tiedän että pelkäsit mitä siitä seuraa jos asiat tulevat mutta silti. Miksen merkinnyt tarpeeksi?38557Kun et ota yhteyttä, tarkoittaako se
Että olet menny elämässä eteenpäin ja et myös toivo minulta naiselta viestiä enää?63526- 34525
Tykkäisitköhän todellisuudessa jutella
Minun kanssa kahdestaan, vai onko tämä palstailu enemmän sinun juttu minun suhteen?50519- 70504
- 63491
