Globalistikeksintö:

Et Maksa Tyhjästä?

Minä perustan vesipankin. Tästä lähtien kaikki vesi on minun hallinnassa, ja sinä olet velvollinen maksamaan korkoa veden käytöstä.

Koska olen humaani kanssaihminen, tarvitsee sinun maksaa vain 1% vesikorkoa vesilaksustasi .

Sinun on parasta suostua, sillä muuten hankin "vesikorkoperijät", eli yksityiset vesiliikepankit "auttamaan vesikorkojen kaupassa ja maksamisessa".

Luonnollisesti heillä on kuluja, joten he vaativat varmaan 2 - 5,2% vesikorkoa. Siitä alkaa tulla jo monta euroa per vedenkäyttäjä ja vuosi.

Ja varoitus! ei kannata alkaa hankalaksi, sillä perintätoimet ovat aina kalliita, ja vesikorko voi pahimmillaan nousta jopa yli sataan prosenttiin.

Kreikka on vähävetisenä maana esimerkki mitä sinun ei pidä tehdä, kieltäytyä maksamasta vesikorkoja hyvän sään aikaan.

Joten allekirjoita tämä sopimus, niin kaikki sujuu kuin vettä vaan!

Sitova Sopimus (ad infimitum):

Minä _ _ _ _ _ _ höynäytettävä pöhlö, suostun että ulkopuolinen taho luo kaiken käyttövetemme virtuaalisesti ja ottaa tästä taikatempusta korkomaksuja kuten tahtoo.

Minä_ _ _ _ _ _ äveriäs höynäyttäjänero, hyväksyn allekirjoittaneen vedenkäytön ja luotan siihen että vesikorkomaksut saapuvat ajallaan.

Tämä sopimus on kansainvälisten lainsäädäntöjen myötä lainvoimallinen allekirjoituksen myötä.

Ymmärrän että jos kuolen niin korkomaksut siirtyvät perintönä jälkipolvelle. Varsinkin jos tämä myös juo vettä.

Suostun myös siihen että tämä vesipankki perustaa etäpisteitä jotka voivat keskenään myydä ja ostaa vesikorko-obligaatioita sekä bondeja, sekä niputtaa näitä papereita haluamallaan tavalla, sekä markkinoida niitä "sopivalla markkinointitekniikalla", haluamaansa hintaan.

Ymmärrän että ostaja ei välttämättä ole niin humaani kuin tämän paperin liikkeellepanija, eli vesikorkokeskuspankkiiri.

Kaikkeen kauppaan liittyy riskejä, ja tämän allekirjoituksen myötä kaikki riskit ja vastuut lankeavat viimekädessä korkovelallisen maksettavaksi.

Pahimmassa tapauksessa, korkovelallisen konkurssin tms. ylitsepääsemättömän esteen sattuessa, sosialisoidaan korkovelka vesiverovelaksi, jolloin vesikorkovelka saadaan perittyä kaikilta janoisilta vedenjuojilta.

Tämä dokumentti säilytetään korkeimman turvaluokituksen kassaholvissa. Samassa jossa säilytetään dokumentit yrityspörssikaupasta ja sen manipuloimisesta niin että lopputuloksena kaikkien eri toimialojen markkinajohtajuus on meillä.

Aloitimme kauan sitten pankkiiritoiminnalla. Sitten laajensimme esimerkiksi öljyteollisuuteen. Sen jälkeen olemme anastaneet elintarviketeolllisuuden, mm. super-mahtavan geeniruoan kautta, joka mahdollistaa omistamamme oikeuslaitoksen kautta että patentoidut elintarvikkeemme korvaavat vähitellen kaiken muun ruoan tuotannon, jalostamisen, kaupankäynnin ja kuluttamisen.

Emme luovuta ennenkuin omistamme myös makean veden markkinat, sekä lopulta hengitys-ilman.

2

126

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ruskeat Housuissa?

      Arvasin että suomen makean veden varantojen liittäminen EU:n vesipörssiin, kuten nyt on tehty salaa kansalaisilta, johtaisi johonkin tällaiseen.

      Voidaanko tässä tilanteessa tehdä mitään?

    • Parannustoimenpide

      Myös sadevedestä on maksettava korkoa, sillä merkittävä osa siitä on meidän asentamien viemäreiden likalokavettä joka on haihtunut auringon avulla, ja satanut sitten alas.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta

      Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark
      Maailman menoa
      152
      5683
    2. Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin

      Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p
      Maailman menoa
      167
      3744
    3. "Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?

      Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?
      Ikävä
      139
      3428
    4. Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin

      Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m
      Maailman menoa
      38
      3235
    5. Mies, kerro minulle vielä jotakin aivan uniikkia

      ja ainutlaatuista minkä vain me kaksi voisimme ymmärtää jos olemme sen kokeneet ja eläneet, jotta ihan varmasti tietäisi
      Tunteet
      49
      2786
    6. Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %

      Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.
      Maailman menoa
      61
      2343
    7. Tiedän ettei

      Meistä mitään tule. Toinen oli sinulle tärkeämpi
      Ikävä
      24
      2280
    8. Hyviäkin uutisia tulossa, hallinto-oikeus asettaa toimeenpanokieltoon

      Hyvinvointitalon työmaa pysähtyy. Rillankivi+energia ja vesi kytkyrahanpesu stoppaa. Tytäryhtiöiden hallitusjäsenet+kon
      Pyhäjärvi
      236
      2263
    9. Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä?

      Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä? Onko se joku suomalainen viihdepläjäys, brittirikossarja, amerikk
      Tv-sarjat
      94
      1862
    10. Ehkä mä ymmärrän sua nyt

      Paremmin kuin silloin aikoinaan. Kaikkia jännitteitä, joita on täytynyt tulla sun taustasta. Oot ollut aika rohkea elämä
      Ikävä
      5
      1342
    Aihe