Evo-oppi on eräänlaista kevyttiedettä, tieteen light-versio, jota ei pitäisi edes tieteeksi kutsuakaan. Niin helpolla siinä pullautetaan ilmoille "todisteita".
Mitä evo-oppi oikeastaan on?
Vahva vaikuttaja
459
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Möttöskän evo-oppi ei ole edes "kevyttiedettä", evoluutioteoria on sen sijaan kokonaisen luonnontieteen haaran (biologia) perusta. Olet vain tietämätön, oppimaton ja oppimiskyvytön hihutollo.
Kyllä sitä kreatiosniti silti kuitenkin innoissaan yrittää käyttää evoluutioteorian kaatamiseen ja nähtävästi myös itse myös myöntävät ettei se siihen pysty.
Veli todistaa väkevästi! Jos hieman etenen tuosta, niin minusta ateistinen evo-oppi ei ole edes light-tiedettä, vaan ainoastaan kreationistien omiin umpikieroihin tarkoituksiinsa keksimä evoluutioteoriaa pintapuolisesti muistuttava demonisoitu viholliskuva, jonka ainoa tarkoitus on hämätä ihmisiä ja sekoittaa heidän päänsä.
Evokkioppi on populismia.
Populismi on salaliittoa. Ihmisille lykitään kakenlaista toisarvpoista podittavaa ja kiistelyn aihetta tositarkoituksella.
Sitä vain pikkuhiljaa ruokitaan uusilla taruilla ja loppu hoituu täällä netissä riitelemällä itsestään.
Maailmaamme syydetään pieniä juttuja joilla ihmiset blokkiutetaan näennäisesti erimielisiksi pikku lahkoiksi.
Nytkin tuo homojuttu peittää meedian jotta tulevat vaalit saataisiin pois alta.
Oikeat asiat jäävät pohtimatta kun valintaan saatin tällainen kiistakapula.