Mitä Suomelle On Tapahtumassa?

Eivätkä nykyisen sixpack -klaanin jäsenet sen huonompia ole. He nauravat kulisseissa, ja puhuvat kansalaisista kuin viihdeoljelman "Mitä Tuli Tehtyä" -päätähdestä.

http://pankkikriisi.blogspot.com/2008_11_01_archive.html
6120
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Huomaa viestin kirjoittamisen mystinen ajankohta. Tämä ei voi olla
aprillipila.

Numerologiaa:

1 4 = 5
2 0 1 2 = 5

1 4 2 0 1 2 1 3 = 5

1 3 = 4 (yksi vajaa viidestä) 13, vajavaisuuden, alamaailman, numero

5 5 5 4 = 19 = 1 9 = 1(0) = 1

5 1 = 6
5 1 = 6
5 1 = 6 666
5 - 1 = 4

666 - 4 = 662 = 6 6 2 = 14 = 5

4 x 5 = 20 = 2

2 on materialistisen kosmoksen, egon kärsimykseen sitovan dualismin, numero.
2 on numerona pienen minän ja korkeimman minän, dynaaminen vuorovaikutus ikuisessa rakkaudessa.

666 - 20 = 644

6 4 4 = 14 = 1 4 = 5

644 - 5 = 639 = 9 Ketju loppui tähän

Raamatussa on vain yksi säe jonka numerologinen summa on 639 hebrean kielellä:

"Tällöin saapui HERRAN sana profeetta Haggain väilytksellä, puhuen,"

"Then came the word of the LORD by Haggai the prophet, saying,"

Säe 1:3 (13).

Tämä on järjestyksessä Raamatun säe no. 22844 = 20 = 2

säkeen järjestysnumeron pilkkominen:

2 4 = 6
2 4 = 6
8 - 2 (säkeen järjestysnumeron kokonaisnumero) = 6

En halua jatkaa tätä enää, ehkä sinä haluat?

Ei tarvitsekaan, sillä:

6 6 6 = 18 = 9

Äänestä
  • Laksuissa on ainakin yksi virhe. Unohda koko aprillipila ;)

    Äänestä

19.9.1991 Suomen Pankki otti haltuunsa SKOP:n ja lama alkoi . Presidentti Mauno Koivisto kauhisteli mahdollisuutta ,että Kansainvälinen Valuuttarahasto olisi tehnyt pesänselvityksen konkurssiin ajetulle Suomelle. Juuri sen vuoksi perustettiin Pankki-ja pääomatuki. Ja kun pankeille ilmoitettiin,että piikki oli avoin,alkoi teurastus Ryhdyttiin tekemään luottotappioita ,koska valtio korvasi ne ,ja kaadettiin menestyviäkin yrityksiä,jotta saataisiin lisää pankkitukea. Yli 40 000 yritystä kaadettiin velkoihinsa,14 000suomalaista teki itsemurhan tai kuoli paineen musertamana, ylivelkaantuneita oli yli 400 000.Kysymyksessä oli maan historian suurin talouskatastrofi.

Äänestä

”Markku Puntila on uusliberalisointipolitiikan pääarkkitehti, raha- ja valuuttapolitiikan ylipappi. Hän vapautti markkinavoimat, mutta ei ymmärtänyt niitä. Kouri kirjoittaa, että ”Markku ei kuuntele ketään, hän tietää kaiken”.

Markka devalvoitiin. Puntila erosi. Periaatteen mies. Myytti antaa kilven jolla suojautua historian totuudelta. 1980-luvun lopun talouden ylikuumentuminen, holtiton luottoekspansio, kiinteistömarkkinoiden buumi, pörssin hurja nousu, kasinopeli, 1990-luvun romahdus, pankkikriisi, pörssiromahdus, suurtyöttömyys, valtiontalouden kriisi, satojen tuhansien ihmisten nöyryytys, kärsimys, toiveiden tuho, kaikki tämä olisi voitu välttää, väittää professori Pentti Kouri. Kourin mukaan yliopistomaailma pelkäsi Suomen Pankkia, poliitikkoja, ettei käy kuten Ahti Molanderille. Pannaan soittamaan trumpettia.

Kouri kirjoittaa, että ”Suomi avasi ovet ulkomaailmaan, Ali-Melkkilän armeija alkoi jakaa rahaa joka kaupungissa ja kylässä ja joka tarkoitukseen. Ja kun jono alkoi lyhentyä, säästöpankkimiehet keksivät uusia tarpeita. Ottakaa lainaa. Meiltä sitä piisaa. Mitä enemmän talouteen tulee rahaa sitä enemmän lämpötila nousee. Vakuusarvot nousevat, yltiöpäinen luottamus kasvaa, huonotkin ajatukset alkavat näyttää hyviltä sijoituksilta. Yhä useampi alkaa nähdä ympärillään voiton mahdollisuuksia. Jos naapuri, niin miksi sitten en minä. Ali-Melkkilä koki kohtalonsa. Edessä oli tyhjä sampanjapullo ja ladattu ase. Hän veti liipaisimesta tasan vuosi Kari Kairamon itsemurhan jälkeen. Hautausurakoitsijat ja ruumiinpesijät ryhtyivät töihin joka kylässä ja kaupungissa. Suomessa jokainen lainapaperi, jolla nostettiin rahaa, oli väärennetty. Vakuusarvot olivat väärät, tuotto-odotukset, liiketoimintasuunnitelmat olivat väärennetty. Kaikki roikkui ilmassa. Kukaan ei katsonut alas ennen kuin oli liian myöhäistä".

http://pankkikriisi.blogspot.com/2008_11_01_archive.html

Äänestä

Numerobobotti.
Laskit viärin.
Meille ompi kansakoulusa opetetuna etä jos laskussa on nolla niin tulskin on nolla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pitäisikö Puuttua? kirjoitti:

Eivätkä nykyisen sixpack -klaanin jäsenet sen huonompia ole. He nauravat kulisseissa, ja puhuvat kansalaisista kuin viihdeoljelman "Mitä Tuli Tehtyä" -päätähdestä.

http://pankkikriisi.blogspot.com/2008_11_01_archive.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu