Punaisella jäsenkortilla ilmaiseksi Langinkoskelle

Yks nainen

No niin, nyt kun Pekkasen koulusta tulee Virkamiesten hyvävelikeskus, niin kaikki punaisen jäsenkortin omistavat virkamiehet pääsevät ilmaiseksi Langinkosken uuteen Romanofin kylpylään. Langinkosken kylpylän päätös tehtiin salassa Kiinan matkalla ja sinne myös jätettiin kaikki mahdolliset sopimuspaperit sekä kaikki ostoskuitit, joita matkalla kertyi todella huima määrä.

Ne kuitit on tarkoitus hakea sieltä pois ja Kotkan kaupunki rahoittaa hakijoiden matkat täysimääräisesti ilman Cursorin hyväveliapua.

6

128

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Yks nainen

      Aprillii aprillii heh heeeeh heh

      • yks mies

        Aaahhahaah yks nainen tais 40min luulla aprimlipilaa todeksi!!!


      • Yks nainen
        yks mies kirjoitti:

        Aaahhahaah yks nainen tais 40min luulla aprimlipilaa todeksi!!!

        En luullut edes yhtä sekunttia kun näin kulttuuritoimittajan nimen siinä jutussa. Tekstin lopussa oleva Kiinan matka meni jo sarjakuvaviihteen tasolle.


      • yks mies
        Yks nainen kirjoitti:

        En luullut edes yhtä sekunttia kun näin kulttuuritoimittajan nimen siinä jutussa. Tekstin lopussa oleva Kiinan matka meni jo sarjakuvaviihteen tasolle.

        Juu tais tulla kommentoitua vähän turhan hätäiseen..? ;-)


    • kakka nainen..

      kävit sit siellä taas kakkimassa portaille hullu oot.

    • Yks nainen

      KySa.n aprillipila ei taatusti ollut hauska sen rokkaavan visionäärin mielestä, joka mainosti Romanofin nakkikioskiyrittäjäserkkua Meriniemen kylpylän rakentajaksi. Aiheeseen olisi voinnut lisätä vielä punaviinikekkulissa oleva kiinteistövälittäjä, jolla olisi ollut Batman viitta yllään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      281
      2926
    2. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      52
      2313
    3. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Uskonnot ja uskomukset
      348
      1997
    4. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      115
      1733
    5. Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?

      Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois
      Maailman menoa
      108
      1675
    6. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      212
      1375
    7. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1317
    8. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      68
      1253
    9. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      58
      1232
    10. Rakas nainen ymmärsin

      Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl
      Ikävä
      77
      1181
    Aihe