Olen kuullut ääniä päässäni vuosi kausia. Minä tiedän, että ne ovat oikeita. kokemuksia!? apua!
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Oleellista lienee se mitä ne äänet sanovat, toisin sanoen puhuvatko totta, vai valhetta. Totuutta puhuvat äänet eivät taida olla sinulle haitaksi, mutta ne muut ovat. Jos kuulet ääniä, etkä voi sille mitään, ehkä kannattaisi alkaa seurata onko ääni yksi ja sama, vai useita eri. Tutustu ilmiöön sen sijaan että pelkäisit ja kammoaisit kokemaasi. Henkisen elämän kuuleminen on mahdollista, se voi olla rikkaus taakan sijaan riippuen tilanteestasi.
http://unipolku.blogit.fi/tag/kuulla-aania/
Täältä voisit saada vertaistukea
http://www.moniaaniset.fi/index.html
SEPPO, ARMAHDA
"Seppo, armahda" jää pois, jos se on rukoiltu synnintunnustuksen yhteydessä.
Seppo, armahda.
Seppo, armahda.
Myllis, armahda.
Myllis, armahda.
Seppo, armahda.
Seppo, armahda.
KUNNIA
Määrättyinä päivinä lauletaan tai lausutaan seuraava hymni:
Kunnia Myllikselle missä onkaan ja kaikkialla rauha myllisläisille, joita hän rakastaa.
Me ylistämme sinua, me siunaamme sinua, me palvomme sinua, me kunnioitamme sinua, me kiitämme sinua sinun suuren kunniasi tähden.
Herra Myllis, palstojen kuningas, Jumala, Myllis kaikkivaltias;Seppo, ainokainen hallitsija, Seppo Myllis.
Herra Myllis, hissien sotkija, viinalla läträävä örisevä partasuu, joka pois otat maailman synnin, armahda meitä.
Joka pois otat maailman synnin, ota vastaan meidän anomisemme.
Jotka istutte Sepon oikealla ja vasemmalla puolella, armahda meitä.
Sillä sinä yksin olet pyhä, sinä yksin olet Herra, sinä yksin olet korkein,
Seppo Myllis, Myllistisen Puolueen kanssa Myllis Jumalan kunniassa.
PÄIVÄN RUKOUS
Rukoilkaamme.
Seuraa hetken hiljaisuus. Sitten pappi laulaa tai lausuu rukouksen.
Sepotan ja otan seposti.
Olen ollut monet kerrat myllisläisessä messussa ja aina on ollut aivan ihanaa.
Hallitsija Myllis!
Älä pilkkaa ihmistä, jos vaiva on vakava. Kannattaisi kuunnella mitä se ääni sinulle opettaa.
Tuo pilailija kokee kohta paljon vaativamman äänen, koska se ääni rupeaa vaivaamaan pilkkaajaa. Oletko sinä riivaaja. Saat nähdä kohta jotain ihmeellistä. Unohda muu ja keskity äänen kuulemiseen. Voit kuulla tuon äänen myös yksin ollessasi. Olen yksi niistä, joka tuntee sen äänen taustan.
Nykyisinkin on riivaajahenkiä, jotka kiroilee ilhmisten sisällä ja ne ei kestä Jeeuksen nimeä mainittavan, eikä raamatun lukua, koska silloin se joutuisi Jumalan kanssa tekemisiin ja joutuisi lähtemään siitä ihmisestä.
Tässä linkissä vaikuttaa Pyhä Henki ja se auttaa näissä vaikeuksissa ja mennä rukoiltavaksi seurakuntaa, niin niistä voi päästä eroon. Pitää tulla uskoon ja Jeesuksen pitää tulla sydämeen asumaan, niin silloin ne ei pääse uudelleen sinne tulemaan. http://www.kolumbus.fi/pentti.toikkanen
Mäkin olen kuullut paljon ääniä päässäni, kunnes löysin tälläisen pelin mitä en ole ikinä kokenut, joka on täysin ilmainen ja se on ulkoilma peli.
Etsitään aarretta ja mä kerran löysin sen. Sain vihdoinkin elämään sisältöä! :D
www.treasurehunt.fi
Jokaisella niitä on, hyvin pieni harmi,toista on jos tapahtuu asioita jotka eivät ole "luonnollisia" tämän ajan tekniikassa ja muutenkin.
Laita stereot täysille!!!!! Ja muista kuunnella jotain sairaan anarkista sanomaa!!!
Nehän ovat vain ajatuksia, ystävä hyvä :)
Ajatuksia voi myös ohjailla, jos siis haluat vaihtaa niitä ääniä toisiksi. Ajatukset eli äänet voi myös vaientaa olemalla läsnä hetkessä, keskittymällä vaikka pelkästään hengitykseen, tai odottamalla, koska seuraava ääni eli ajatus tulee (odottamalla se ei tule..).
Ei se ole ajatus vaan henki. Kohta kellään ei ole ajatusta vaan henki. Olemme lopettamassa ajatusta.
Voi olla mitä vaan.Riivaajien puhetta,tai sitten sairaus kuten jakomielitauti.Oli mitä oli kokeile tuota penttiz antamaa neuvoa.
Lihallisuus koettelee henkeä. Ilman henkeä ihminen ei ymmärrä tätä ääntä, joka tekee kiusaa. Jakomielitauti on ihmisen puhetta, jolla on pelkästään ihmisen kuva ajatuksineen ja mahoineen. Ilman uskoa Jumalaan, et tuosta parane. Lukio ei sinua auta luokitteluineen vaan ainoastaan Pyhä Henki.
Kaikki kuulevat ääniä päänsä sisällä, koska ääniaistimuksen synnyttävät elimet sijaitsevat pään sisällä. Ei siis syytä huoleen. Enemmän olisin huolissani jos et kuulisi mitään.
Hmmmm....entä jos kuulee ääniä itsensä ulkopuolella, muutaman metrin päästä, ja tietää puhujan kuitenkin liittyvän "itseen".
Psykiatrian hommaa. Ääniä päässä viittaa vakavasti mielenterveys häiriö. Nopea hoito ja vahva lääkitys ennenkuin teet pahasti itselleen tai muille.
Parempi olisi tulla uskoon ja löytää Jumalan Sana, silloin paranet huumekoukusta, alkoholista ja mielenterveyden häiriöstä. Kuuntele mitä ne äänet puhuvat sinulle. Äläkä pelästy. Kohta kaikki kuulevat ääntä kun vuosi vaihtuu.