Keskusta tarvitsee MIEHEN puheenjohtajaksi

Ja vielä mieluusti viisaan ja kokeneen. Ei mitään junioreita.

Turha Mannerin on lähteä kisaamaan. Kepu on saanut tarpeekseen naispuheenjohtajasta ja kaupunkiliberaaleista.
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Joo naisia ei tosimiesten puolueessa kaivata!

Äänestä

Kepuli 90-lama-arkkitehti, ydinvoima ja EU seko-Pekkarinen onehdokkaana, se kertoo Keskustan rappiosta.

Pyysin (siis minä Erkki Aho) tasavallan presidentti Tarja Haloselta tuon kokouksen pöytäkirjoja todistusaineistoksi omaan oikeuskäsittelyyni. Vetosin EY:n tuomioistuimen päätökseen niin sanotussa Fortum asiassa 15.7.2003. Tasavallan Presidentti Tarja Halonen julisti asiakirjat salaisiksi minulle 24.10.2005 lähettämässään kirjeessä. Perusteluna oli presidentti Mauno Koiviston pyyntö.

Pankkikriisin varjossa Suomessa suoritettiin vallankaappaus, jossa pankeille annettiin valtuudet jakaa kansalaisten varallisuus haluamallaan tavalla. Poliittisen siunauksen ohjeistus sai Esko Ahon hallituksen ministerivaliokunnalta, johon kuului pääministerin lisäksi valtionvarainministeri Iiro Viinanen, ministerit Mauri Pekkarinen Keskusta, Jan-Erik Enestam Ruotsalainen kansanpuolue ja Toimi Kankaanniemi Kristilliset. Menettelyn osana solmittiin 14.10.1993 SSP:n pilkkomissopimus, mikä valtion puolesta allekirjoitettiin 22.10.1993. Sopimukseen sisältyi nimetyillä aloilla toimivien yritysten vapaa realisointioikeus. Tuomioistuinten tehtäväksi jäi tuomita pankkien vaatimusten mukaan. Laillisuusvalvojat ja valtakunnansyyttäjä varmistivat lainrikkojen syytesuojan. Säästöpankkisopimus julistettiin salaiseksi. Käräjätuomari Jussi Nilsson kirjoitti Lakimiesuutiset lehdessä n:o 2 vuonna 2002, että tuomarikunta on organisoitu poliittisten valtaelinten alaisuuteen.""

http://pankkikriisi.blogspot.com/2008_11_01_archive.html

Äänestä
  • "valtakunnansyyttäjä varmistivat lainrikkojen syytesuojan. Säästöpankkisopimus julistettiin salaiseksi. Käräjätuomari Jussi Nilsson kirjoitti Lakimiesuutiset lehdessä n:o 2 vuonna 2002, että tuomarikunta on organisoitu poliittisten valtaelinten alaisuuteen.""

    Tähän mennessä ei kukaan politiikko ei ole joutunut vastuuseen rikollisesta teoistaan, olettko huomanneet?

    Äänestä

Kekkonen olisi meille paras, Eino Uusitalokin sopisi, Martti Miettunen jotakuinkin ja Paavo Väyrynen tietenkin, Mauri Pekkarinen vähän liian nuori.

Äänestä
  • Väyrynen olisi paras.

    Puoluejohdon puhdistus "pekkarisista" on välttämätön.

    Äänestä

Naiset on saatava puolueesta pois. Joku palkkiovirka niille on keksittävä.

Äänestä

Ilman muuta osaamis- ja kokemustaustansa ja aitojen keskustalaisten arvojensa puolesta Paavo Väyrynen on ainoa oikea henkilö johtamaan puoluetta tässä vaikessa maamme tilanteessa ja puolueen oppositio asemassa. Mitkään kokemattomat oman kilven kiilloittajat ja löysillä arvoilla heiluvat märkäkorvat eivät tule kysymykseen edes ehdokasasettelussa.

Täällä Päijät-Hämeessä ollaan vahvasti kunniapuheenjohtaja Paavo Väyrysen takana ja puolesta!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Viisas mies johtoon kirjoitti:

Ja vielä mieluusti viisaan ja kokeneen. Ei mitään junioreita.

Turha Mannerin on lähteä kisaamaan. Kepu on saanut tarpeekseen naispuheenjohtajasta ja kaupunkiliberaaleista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu