Hän osaa ottaa kansansa, se nähtiin jälleen kerran viime presidentinnvaalien kiertueella. Täällä meilläkin päin kansa oli ihan otettu siitä viisaudesta ja rehellisyydestä mikä hänestä huokui. Viisas mies, joka tunnustaa myös erheensä, eikä sorru hätävalheisiin, sellainen on meidän Paavomme!
Paavo ja Vuokko muki on meidänkin kodissa aitiopaikalla, olohuoneen takan päällä!
Jykevä kansanmies, Paavo Väyrynen!
8
85
Vastaukset
- Tollokylä?
Missä päin suomea näin tolloa porukkaa asuu?
- Hesassa....
...on Keskustalla huomattava kannattajakunta kunhan se saadaan voitettettua omalle puolelle. Hesalaiset kyllä vielä innostuvat Keksustasta kunhan Alkion kauneimmat ajatukset saadaan perille heidän yliskammariinsa.
Paavo Väyrynen oli presidentinvaaleissa Hesassa suositumpi kuin persu ja sosialistiehdokkaat yhteensä. Siitä on hyvä jatkaa.
Suomi suureksi, Hesa vapaaaksi! - kalösf
Jalasmökkiväyrynen pysykööt keminmaalla.
- Yleensä oli kokoomus
Vai niin. Ketkäs siellä Paavon mukaan pelas ja kenen kanssa Paavoa vastaan?
- poliittinen peluri
Jos kyseinen herra olisi 20 v nuorempi, rehellinen, suoraselkäinen ja yhteistyökykyinen eikä poliittinen peluri, häntä voisi jopa äänestää.
- katsokaa nyt vähän
Häikäilemättömän röyhkeä oman edun tavoittelija Paavo on. Ja äärioikeistolaisuuden huippu "tulos tai ulos"-tyyliin. Puoluejohdon lähtötilannekin on hyvä, vaikka pääministeritilanteessa monitahoinen velkakriisi kaatuu päälle, edellinen pääministeri sotkee ja sekoilee ja lähtee lipettiin, persut kiertävät kenttää keltomassa kuinka lapioidaan rahaa Kreikkaan, vaalirahoituksessa on sekoiluja yms. Paavo vain kuittaa, että selityksiä tietenkin löytyy. Ja Paavo on mielestään aina oikeassa - aivan kuin narsistiset henkilöt.
- kato silmiin
Tarkoitatko presidentinvaaleja vuonna 2012 ? Se oli tammikuussa, silloin Paavo heilutti Suomenlippua ja markkaa takaisin , nyt on jo huhtikuu ja Paavo heiluttaa jo eu lippua, se siitä Väyrysestä.
- Vaarinhousut?
Eikös Paavo ihan vakavissaan puhunut viime talvena kruunun ottamisesta valuutaksi yhdessä Viron kanssa. Siis vehkeili toisen valtion asioista!
Mitähän valuuttaa se Paavo nyt oikeen loppuviimeksi kannattaakaan? Osaako kukaan kertoa? Tänään? Yön yli nukkumisen jälkeen? E? Juu? Vaarinhousut?
Tuskin Paavo itsekään, mielipide muuttuu sen mukaan miten peli etenee.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial131703Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras1381696Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva2701250Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot
Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks4221088Mies profiloin sinut
Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.2101066- 285965
- 130962
Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."
Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt3897Pirkanlinna yleisötapahtuma
Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks49878- 10875