Mover

kevättä rinnassa.

Kerrohan jotakin itsestäsi, oletko maahanmuutajataustainen, ja uskontosi? ja sitten kiinnostaa oletko tumma ja mitä sinä harrastat?
Eniten se oletko sinkkumies?

Odottelen vastuksia.

8

61

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ¢

      ei se vastaa
      Mutta minä oon sen kaveri ja voin kertoa. Ei se mikään mies ole, eikä sillä ole mitään uskontoa. Eikä sillä ole mitään harrastuksiakaan. Se on alkoholistiperheessä kasvanut ja niin ruma, ettei sitä kukaan rakasta. Se elää ihan omassa satumaassaan missä on ihan omat sääntönsä ja lakinsa. Syömässä se käy mustan gigantin myyjän kanssa jossain Espoon kebabissa. Muuten se kommunikoi pelkästään tietokoneen välityksellä.

    • joo mutta

      porvari perheestä se on. luultavasti suamenruattalainen

    • Suomi24 hyväkäs jossain vaiheessa julkisti jossain määrin profiilissani lupaa kysymättä tiettyjä henkilötoetojani - jotka olisin halunnut pitää piilossa.

      Tämä suurelta osalta sen vuoksi, että en halua, että kommenttieni luotettavuus arvioidaan pitkälle sanomiseni "motiivin" kautta, mikä helposti luetaan suoraan taustatekijöistäni.

      Mutta hyvä on varmaan sanoa jotakin.

      En ole maahanmuuttajataustainen.

      Valtionkirkkoon kuulun - mutta en ota ehdotonta kantaa sen oppien puolesta tai vastaan.

      Harrastukset nyt eivät tänne kuulu - mutta harrastan musiikkia, pyöräilen (tänäänkin 16 km) 12 kk/v ja pelaan tennistä.

      Tumma vai vaalea...? Saanko minä vuorostani kysyä, miksi kysyt tätä...?

      • Rakstunut Matti,.

        Oooot ihana.


    • 5+6

      Niin, sanomiesi "motiivi" ei ole kovin vaikea arvata.

      • Minun on.

        Mikä se siis on?


      • Mover kirjoitti:

        Minun on.

        Mikä se siis on?


    • sossusussu

      ..kyllpa kuulostaa oikealta moverilta...
      -tiedathan mita mina harrastan...

      -onko sin ulla iso?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra leikkasi alimmalta tulodesiililtä 15 %

      Muistaako kukaan Riikka Purran kovaäänisen vaalilupauksen ennen eduskuntavaaleja? https://yle.fi/a/74-20221152 "THL o
      Maailman menoa
      285
      5897
    2. Muistele nainen niitä meidän yhteisiä hetkiä

      Miltä ne tuntui? Enkö aina huokunut välittämistä, kiintymystä. Eikö sinulla aina ollut hyvä olo kanssani? Minulla ainaki
      Ikävä
      43
      3455
    3. Sofia Virta: bänet!

      Matkailuautoilija metsänomistaja puoliso on nyt entisen teeren poikia, ja Sofia tekee comebackin vapaille markkinoille.
      Maailman menoa
      144
      2677
    4. "Suomi voisi ottaa taloudessa oppia Espanjasta"

      "Espanjassa talouspolitiikka on löysempää, mutta velka-aste on kääntynyt jopa laskuun.", pohdiskelee Suomen seuraava pää
      Maailman menoa
      224
      2131
    5. Kokoomus: SDP johtaa kansalaisia harhaan

      (Umpityhmät palstademarit ovat taas uskoneet Lindtmanin höpötykset Espanjasta.) SDP harhaanjohtaa kansalaisia talouspol
      Maailman menoa
      89
      1669
    6. Otan vielä joskus yhteyttä

      Ja jos et vastaa, niin tulen sinne. Pakko puhua.
      Ikävä
      64
      1067
    7. Niin että miten

      Haluatko oikeasti olla minun kanssa oikeassa elämässä, vai onko tämä vain kirjoittelua
      Ikävä
      77
      991
    8. Nuoriso on tyhmää tutkijat ovat todenneet

      Nyt se on todettu ääneen mitä kaikki ovat jo pitkään epäilleet. Nuoriso on tyhmentynyt tasaiseen tahtiin. Kohta pitää ni
      Sinkut
      134
      895
    9. Ikävä tilanne rikoksen vuoksi Espanjassa - Jari Sillanpää pistää uutta matoa koukkuun

      Jari Sillanpää on ehkä yksi suosituimmista tangokuninkaallisista. Ex-tangokuningas juhli viime syksynä 30 vuotista uraan
      Suomalaiset julkkikset
      9
      875
    10. Tätä ei tv:ssä: Farmi-tippuja Amski rehellisenä ongelmista kuvauksissa

      Ennakkosuosikki Amskidabamski Anne-Mari Tarkkio joutui ulos Farmi Suomi -realitystä. Voimatehtävässä vastakkain asettui
      Tv-sarjat
      11
      834
    Aihe