Epäreilua(ko)??

Sisukastyyppi

Perheeni on valmis ostamaan ravishettiksen. Netistä löytyi äidistäni myös sopiva mutta se osotautuikin 9 vuotiaaksi. Itse olen 10w ja täytän kesällä 11. Äiti sanoi että etsitään nuorempi poni. Olen etsinyt yli vuoden sopivaa ponia mutta ei ole löytynyt. Heti kun mielestäni löytyy hyvä shettis, sitä ei voida ostaa sillä siinä on kuulema (jokin) vialla.

Ihan sama vaikka se onkin 9vuotias. Yhtä hyvin silläkin voi ajaa kilpaa ja sitten kun se täyttää 18w niin lopettaa kisoissa ajamisen. Mitä pahaa siinä on vaikka ei ajaisi raveissa???? (poni oli mennyt 2.27,6)

3

318

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • +50

      perhees huijaa sua, lupaa ja lupaa, mutta ei pidä sanojaan. Ihan tyypillistä aikuisten käytöstä.

    • Anonyymi

      Oo päättäväine. Saat se konin jos oot päättäväine. Kunhan oot päättäväine!

    • Anonyymi

      Tuo shettishän on viel aika nuori.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      52
      2097
    2. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      62
      2012
    3. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      13
      1541
    4. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      62
      1352
    5. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      50
      1319
    6. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      845
    7. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      88
      717
    8. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      707
    9. Sotekeskus

      Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit
      Ähtäri
      33
      688
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      40
      643
    Aihe