Päivi Lipposelta tukittiin blogi ja puheenvuorot viime kesäkuussa. Silloin kun vanha jäärä Paavo LIpponen asettui presidenttiehdokkaaksi. Päivin tunnetut typeryydet ja lipsauttelut olivat aivan liian suuri tärkeälle presidentinkampanjalle.
No, Paavon vaalit tunnetusti meni 6.7% kannatuksella aivan penkin alle.
Huomaan vasta nyt että Päivi onkin saanut jo tammikuun lopulla, 1-vaalikierroksen jälkeen, oman puhelupansa takaisin. Vanha Uuden Suomen blogi on taas avattu.
http://lipponen.puheenvuoro.uusisuomi.fi/102073-politiikan-peli-huono-juttu
Päiskän kirjoitukset ovat yhtä tyhjämpäiväisiä ja jonninjoutavia kuin ennenkin.
"Kiviniemi perusteli päätöstään galluptuloksilla. Median gallupvalta on saanut suorastaan järjettömän arvostusaseman. Joka viikko suolletaan isoilla virhemarginaaleilla kyselyitä pienellä otannalla, kaikkine kertoimineen. Niitä sitten analysoidaan viestimissä kuin viimeistä tuomiota kansan tahdosta."
Eipä muuta Päiskä, kuin kadulle vaan marssimaan, galluppien mielivaltaa vastaan. Väärät Gallupit vei Paavoltakin ihan varman vaalivoiton.
Päivikki Lipponenkin sai luvan avata bloginsa taas.
Päiskän pälinät
4
128
Vastaukset
- iso d
käypäs päivi hyvä marssimassa persujen mollaamista vastaan. ai eikö käy?
eli kun media on sinun edustamasi näkemyksen villakoira, se onkin ok?
ei tule montaa yhtä idioottia ämmää mieleen. - jokivarrenmies
Juu, Böö Lipposen akka on taas Helsingin vihamaratonin ennakkosuosikki. On niitä vihamaratoneja riittänyt, ettei juuri muuta ehdi tekemään. Täysi ääliö kuin ukkonsakin, siis vakka kantensa valinnut.
- liliuksen miljoonat
ei päässyt böö lipponen,päivi.helsingin kaupinkin johtajaksi.nyt tökkii lipposia.ei ne kelpaa enää mihinkään.Kansa on tullut järkiinsä..AHNEUDEN SALA liittolaiset.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1231845
Toivotko koskaan mies...
Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.1261579Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras761365- 301312
Kyllä näin 45 vuotiaana miehenä pitää sanoo, että 40-50v naiset näyttää vanhoilta
Niin väsynyttä, silmäryppyä, harmaata hiusta jne jne1271146Olisin valmis salaisiin tapaamisiin
Juuri sinun kanssasi mies. Olet saanut minun pääni pyörälle ja ajatukseni pyörimään ympärilläsi. Hittoon velvollisuudet481035Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot
Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks4221011- 22987
Olisit voinut olla...
....ihan tavallinen ihminen, terve mieleltään ja kropaltaan, hyvä seuraihminen ja luotettava kumppani. Mutta ei, olit n66858- 46783