Tulin vaan sanomaan, että meille kepuulaisille on käyny huoano tuuri, kertakaikkiaan. A
nneli joutuisi eroomaan kun puhui pelkkää asiaa ja yritti kovasti pysyä totuuvessa. Oikia Harmin Paikka oli, että Matille tuli polvi kipiäksi ja hyvä mieäs joutui jättämään koko politiikan ja pääministerin postia myöten ja vielä eduskunnankin. Ja ajatelkaas meitin Maria, niin oli tytöllä hermo pinnassa, että veti hernehet nenähän kallupin virhemarkinaalista.
Hoo Hoo Hoo, sanon vaan, että meirään naveetassa on olkia ja rauhallinen soppi jonne saapi tulla parantaan kipiää koipea ja ämmikkien ammunta niin rahuoottaa ruhkasuoamenssa kiristyvää humeetia.
HOO HOO minä olen sonnimies ja kaikki sika-liisat röhkivät mun alla silikasta tyytyväisyyrestä.
Meillä Kepulaisilla on taas sitä moukan tuuria kerrakseen
2
<50
Vastaukset
- Vanha Dermari
Tuostapa tulikin mieleen.. ..
Voi "senkintojija" (Vanhan Demarin sanoilla) sanottuna, tuli käyttöesine raavaalle miehelle, Minulle, Vanhalle demarille, SDP:läiselle.
Keskellä päivää tai yötä, aivan mahtava.
Olen molo kovana kuunnellut ohikulkijoiden nauruja. Naiset lyöneet oikein reisiinsä, selkäkeikkanaurua
nauraen.
Demari-ihmisenä Vanha demari tietää, että panohommissa pätee sama sääntö, kuin kukka/pensas-istutuksissakin,-ennemmin kolme, kuin kaksi, mieluummin viisi, kuin neljä kertaa.
Pönttö kestää kovemmankin menon.
Samoin kullin pituudessa. Ehdottomasti kaikki erimittaisia, mutta Vanhalla demarilla suurin, mitattu on..
.- Maalla on mukavata
HOO HOO Turhaa on demareiden tulla leveilemään naisjutuillaan, kyl määkin sen verran tierän, ettei määkään viitttä kertaa peräkkäin, Sitä paitti nää sika-liisat on sen verran sontaasia etten määkään HOO HOO HOO yleensä paria kertaa enempää kerrallaan niitä röhkityttämään pane.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 233378
Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva5402702Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial532260Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras2122241Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle131709Mies profiloin sinut
Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.2191519Kiantama kartelli
Onko alhaisempaa kuin toimia ensin kartellissa ja lopuksi koittaa pelastaa nahkasa vasikoimalla muut kun jää kiinni? Eip521481- 971389
Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom621211Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise951184