Jeesuksen pojat, Mikaelit ristillä.

kirjurilta nyt.

Näin he ilkkuivat, nyt on Jeesuksen pojatkin ristille pantu, iankaikkiseksi tuskaksi ja pilkaksi, niin he sanoivat. Kaksi päivää ja kaksi tuntia olivat poikani ristillä, kunnes heidän henkensä tulivat minuun, isään ja he itkivät, miksi sinä isä et meitä kuullut ja auttanut, kun me tuskassa huudettiin apua ja kärsimme iankaikkista rangaistusta, niin kun he sanoivat, ristin raatoina vaan, saamatta milloinkaan mitään itsellemme, te perkeleelliset, menkää helvettiin ja sittenkin vielä tuskaisempaan tuskaan, ainaisella vihalla me teitä vihaamme, niin oli heidän sanansa, noitten 40 väärämielisen perkelejoukon sanat, joista muutamat poikani ristille naulasivat. Toiset ilkkuivat ja sanoivat: Menkää helvettiin iki ajoiksi pienet perkeleet, te Jesnin pojat.

http://hoshanii-taivasuutiset.blogspot.com/2012/03/jeesuksesta-mikaelien-testamenttiin.html

12

160

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Aikakausien Toivo.

      Aikakausien Toivo.

      Minä olen se tulevaisuus ja toivo teille te maan asukkaat. Etsikää rauhaa minussa, niin te löydätte levon. Olkoon teidän henkenne vastaanottavainen, paremminkin myötään ottavainen, näinä vaikeina ahdistuksen aikoina, jonka kaltaista ei ole milloinkaan ollut, eikä enää milloinkaan tule. Tämä ahdistuksen aika on taivaitten, hengen taistelun aika.

      • -

        "vaikeina ahdistuksen aikoina, jonka kaltaista ei ole milloinkaan ollut, eikä enää milloinkaan tule."

        Melkoinen väite. Nytkö on siis maailmanhistorian vaikeimmat ajat? Puhut muuten isoa ja haisevaa sontaa.


    • Kirjoitus saatu

      Luojan kunnia.

      Jo ennen aikojen laskemia minä olin ja tein eläväksi kansan, lihasta tulleet sielut, joita ei ollut missään näkyvillä, eikä kuulolla, ennen minun työni ansiota. Ensin minä tein sielut eläviksi ja näkyviksi ja sitten vasta pitkän ajan jälkeen kehollisiksi, suuren tuskan ja vaivan kautta, antaen itselleni sen oikeuden, joka minulle, Luojalle kuuluu. Taivaan alueet ja osaamiset ovat minun omani, jo alusta lähtien.

    • 11+1

      Tyhjiä tarinoita.

      Valheita luojasta.

      Luoja se vaan opettaisi mitä on elää luomallaan keholla... Mutta ei jääny opettamaan vaan jätti meidät itse opiskelemaan.

      Nyt on ihmiset mielikuvituksen orjia.

      • kirjurilta nyt

        11 1 Sinulle ei näköjään kannata kertoa totuutta sellaisena, kun se on. Usko sinä vaan taruihin, sillä ne ovat suurta noituutta vallan tähden. Kuka siis taruista hyötyykään? Eikö kirkkojen vallan pitäjät, kultaa, hopeaa, jalokiviä, kallisarvoista puuta, purppuraa, helakanpunaa, mausteita ( valheita) ym. Niistähän kirkko rakentuu. Ilm.18: 12-13. TÄÄLTÄ LÖYDÄT NE KAIKKI.


      • perttipera
        kirjurilta nyt kirjoitti:

        11 1 Sinulle ei näköjään kannata kertoa totuutta sellaisena, kun se on. Usko sinä vaan taruihin, sillä ne ovat suurta noituutta vallan tähden. Kuka siis taruista hyötyykään? Eikö kirkkojen vallan pitäjät, kultaa, hopeaa, jalokiviä, kallisarvoista puuta, purppuraa, helakanpunaa, mausteita ( valheita) ym. Niistähän kirkko rakentuu. Ilm.18: 12-13. TÄÄLTÄ LÖYDÄT NE KAIKKI.

        Aika surkean novellin oot kyllä kirjottanu.


      • 11+1
        kirjurilta nyt kirjoitti:

        11 1 Sinulle ei näköjään kannata kertoa totuutta sellaisena, kun se on. Usko sinä vaan taruihin, sillä ne ovat suurta noituutta vallan tähden. Kuka siis taruista hyötyykään? Eikö kirkkojen vallan pitäjät, kultaa, hopeaa, jalokiviä, kallisarvoista puuta, purppuraa, helakanpunaa, mausteita ( valheita) ym. Niistähän kirkko rakentuu. Ilm.18: 12-13. TÄÄLTÄ LÖYDÄT NE KAIKKI.

        Sinun taruista ei ainakaan kukaan mitään hyödy. Yleensä noissa on jopa joku moraalinen opetus. Sinulla vain tyhjä tarina vailla mitään sisältöä.

        Siis luuletko oikeesti kirjottavas jostakin historiallisesta tapahtumasta? Vai ymmärrätkö että kirjotat omista mielikuvituksen tuotteista?

        Oot ihminen mikä kirjottaa ihmisen mielikuvituksen tuotetta. Tässä tapauksessa tarinaa henkilöstä "Jeesus" ja siitä mitä Jeesus on kokenut. Kirjoitus asuna että Jeesus kirjoittaa.


    • hannu w.

      Kirjoittajalta/ Taivasuutiset.
      Ei minulla ole niin hyvä mielikuvitus, että olisin kaikki kirjoitukset itse keksinyt.
      Minä olen saanut ne ns. aivoluistolla, en kuitenkaan automaatti kirjoituksella.
      Joskus on ollut vaikeaa kirjoittaa, kun on ollut niin paljon kummallisia kieliä, joita en ymmärrä. Taivaan alueella on niin monia kieliä suomen kielen lisäksi.

      Monta kertaa kirjoittaessa saa san vaikutuksen, kun minä olisin se sanelija, kuitenkin olen vain kirjoittaja. Älkää siis uskoko mitään, jos ette halua, mutta minulle nämä kirjoitukset ovat annettu saatettaviksi teille. Tehköön jokainen niistä omat johtopäätöksensä.

      Olen minä itsekin kirjoittanut useillakin nimimerkeillä, omia mielipiteitäni, niin kuin täällä jokainen kirjoittaa.

      • 11+1

        Näyttää taivasten valtakunta. Pitkä on matka sinun pois ihmisen luvun orjuudesta.

        Ei ikinä verho edestäsi aukea.

        Kaikki taivasten valtakunnassa. Kautta lihasi alitajunnan.

        Fantasioita totena liian kauan pitänyt olet.


    • hannu w.

      Fantasioita on uskon maailma täynnä. Usko sinä vaan niihin kynällä tehtyihin ihmeisiin. Pieni lapsikin ymmärtää ne mahdottomiksi.

      • 11+1

        Minun kautta voima on kääntynyt muihinkin tapahtumiin kuin itselleni fantasian tuottamiseen. Fantasiointi on 100% itsensä palvelemista, ja lisäksi vielä kehuskelua jos menee muille kertomaan että tämä ja tuo tuolta kertoo tälläistä minulle, vaikka on vain oman lihan tuottamaa fantasiaa.

        Fantasiointi on vielä ihan ok mutta jos menee muille kertomaan että ne muutkin elää sen saman fantasiamailman alla niin sillon on jo oma hulluus paljastettuna. Kato jokaisen mielikuvitus kertoo oman tarinan.

        Alatko nyt jo erottamaan todellisuuden ja sen mikä on pääsi tuottamaa fantasiaa?


    • hannu w.

      Tämä aika toi uuden sanoman ihmissuvulle.

      Ensin annettiin Wanha Testamentti noin 3.254 vuotta sitten. Wanhaa Testamenttia kirjoitettiin ja lisäiltiin 13 kertaa.

      Uusi Testamentti vahvistettiin 123 v. Roomassa kirjallisessa muodossa ja on lisätty varsinkin 1,262-1.264 Katolliselle kirkolle annettuna uutena ilmoituksena. Useita kertoja kieliasultaan ja tapahtumiltaan rikastettuna.

      Jeesuksen poikien Mikaelien Testamentti on annettu nyt meille surusanomana ja Evankeliumien vahvistukseksi ilmoitettuna. Tämä on ensimmäinen aika Mikaelien Testamentin kirjoittamiseksi, jolloin sain varmuuden ja todistuksenkin hengessäni, kirjoittaa uuden ajan alkamiseksi ihmiskunnalle.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen

      Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja
      Maailman menoa
      155
      2523
    2. Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?

      En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b
      Maailman menoa
      146
      2362
    3. Kirje, PellePelottomalle.

      Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot
      Ikävä
      101
      1049
    4. Meni kyllä aika solmuun

      Meidän tutustuminen 😐
      Ikävä
      64
      881
    5. Sinua oli kiihottavaa

      Sinua nainen oli kiihottavaa katsella.
      Ikävä
      63
      789
    6. Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa

      Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka
      Maailman menoa
      274
      707
    7. Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?

      Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a
      Kuhmo
      18
      697
    8. Voi teitä naisia

      Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies
      Sinkut
      85
      690
    9. Martinan hevoset.

      Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait
      Kotimaiset julkkisjuorut
      202
      668
    10. Hyvä meininki

      TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap
      Haapavesi
      22
      648
    Aihe