Baarin alelistalla luki "Alku mixer", eli siis 38%:sta alkuviinaa ja mixer kaiketi tarkoittaa että saa itse valita minkä mikserin kanssa sen ottaa. Itse tilasin alkubatteryä, mutta en saanut sitä alennettuun hintaan, koska battery ei nähtävästi ole mikseri. Miksei? Esim. drinkkiklubin sivuilta löytyy lista miksereistä, joista yksi on energiajuomat ja energiajuomien joukosta löytyy battery.
Vastaukset 2
- baarimestari
koska se battery on niin paljon kalliimpaa kun mehut tai hanalimmpari. Siksi.
- suu auki tilatessa
Baarin mikserilista on varmasti ihan eri kuin drinkkiklubin mikserilista, sen vuoksi. Miksi et kysynyt etukäteen mikä on heidän mikserivalikoimansa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa
Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja3031250Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?
Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "3121232- 95969
Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä
Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔50968- 106909
- 101899
- 111752
Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"
Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh18654- 64588
Anni Ihamäki ja Ilkka-rakas vetivät tiukan rajan TTK:ssa: "Kyllä spekuloitiin"
Anni Ihamäki on naimissa Ilkka Ihamäen kanssa. Aviopuoliso tunnetaan myös nimellä Hovimuusikko Ilkka. Heillä on kaksi yh3587