Ne viuhtoisivat niin että koko viritys nousisi ilmaan. Kun viimeksi avasin radion, niin toimittelija kysyi haastateltavalta, onko siinä perää kun jotkut sanovat että Gaddafin Libya oli Afrikan ainoa hyvinvointivaltio? Kysymys tehtiin tietysti siinä tarkoituksessa että moiset kerettiläiset huhut voitaisiin torjua, minkä haastateltava tekikin ansiokkaasti: siellä ei ollut freedomia.
Mutta:
”Libyan kansalla erinomaisia etuja.
Ennen kuin Nato tunkeutui maahan Libyan kansalaiset
nauttivat korkeimmasta elämäntasosta Afrikassa, ennen
Venäjää, Brasilijaa ja Saudi-Arabiaa.
Uudet vihityt pariskunnat saavat 50000 dollaria
ostaakseen oman kodin ja sähkö on ilmaista kaikille.
1.6.2011 1.7 miljoonaa ihmistä kokoontui Green Square
Tripoliin osoittaakseen mieltä Naton pommituksia vastaan.
Se on 95% Tripolin asukkaista ja 1/3 koko maan kansalaisista.
Ennen Gaddafia alle 1/5 Libyan kansalaisista oli lukutaitoisia. Nyt koulutus on ilmaista ja
korkealuokkaista ja lukutaidollisia on nyt 83%.
Terveydenhuolto on myös ilmaista ja korkealuokkaista.
Jos Libyalaiset eivät löydä koulutusta tai terveydenhuoltoa, jota he tarvitsevat Libyassa,
niin valtio rahoittaa heitä löytääksen ratkaisun ulkomailta.
Kaikki lainat ovat korkovapaita 0% lain mukaan.
Jos Libyan kansalainen ostaa auton, niin valtio
maksaa siitä 50%.
Bensiinin hinta on 0.15 dollaria, 0.10 euroa.
Jokainen Libyan kansalainen, joka haluaa tulla maanviljelijäksi, hän saa ilmaiseksi maata, laitteet,
karjan ja siemenet.
Libyan keskuspankki on valtion omistuksessa "toisin kuin
KAIKKI pankit lännessä"
Libyan keskuspankki ei ole Rothschildin omistuksessa ja raha on korkovapaata.
1990 Libyaa syytettiin Lockerbie pommituksesta PanAm 103.
Kävi ilmi, että USA maksoi todistajille oikeudessa 4 miljoonaa dollaria jokaiselle, todistaakseen syytettyjä Libyalaismiehiä vastaan.
US&A:n ja EU:n omat asiat ovat niin hyvässä kunnossa, ettei niissä ole mitään hoitamista ja paremman tekemisen puutteessa ne hoitavat muiden asioita.”
http://riku03.puheenvuoro.uusisuomi.fi/82028-libyan-kansalla-erinomaisia-etuja
http://lauriovesai.wordpress.com/2011/12/05/lyhyita-muistiinpanoja-libyan-tuhoamisesta/
No nyt siellä on sitä, freedomia. Jos valtamedian korvien heilumisesta voi mitään päätellä niin kohta sitä viedään Syyriaankin.
”'Syyrian ystävät' tunnustivat kapinallishallinnon – Suomi mukana koalitiossa
Länsimaat yhdessä arabiliittolaisten kanssa yrittävät yhä epätoivoisesti luoda kuvaa Assadin hallinnosta brutaalina kansanmurhaajana. Kuitenkin faktat puhuvat Syyrian hallinnon puolesta, ja päinvastoin länsimedia on jäänyt jo useaan kertaan kiinni suorasta valehtelusta sekä lavastetuista tilanteista Syyriassa. Aseiden salakuljetuksesta, joka on ollut Yhdysvaltojen ja Saudi-Arabian tukemaa, on todisteilta jo viime vuoden elokuulta saakka. Asesalakuljetus ja kapinallistaistelijoiden koulutus on kuitenkin jatkunut kansainvälisten lakien vastaisesti.”
http://www.verkkomedia.org/news.asp?mode=3&id=3162
Jos valtamedialla olisi korvat
1
<50
Vastaukset
Pikku käpsäys
Tämä kohta:
US&A:n ja EU:n omat asiat ovat niin hyvässä kunnossa, ettei niissä ole mitään hoitamista ja paremman tekemisen puutteessa ne hoitavat muiden asioita.
on eri kirjoituksesta enkä tiiä mistä se tuohon tupsahti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1802653Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482407Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1051111- 64911
- 65869
Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20780Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait233779Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka277754Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies88749Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22698
