Isänmaallisuudessa on hyvät ja huonot puolensa

Juha82222222

äärimmilleen viety isänmaallisuus näkyy rasismissa ulkomaalaisia kohtaan.

Asia on vähän kaksipiippuinen.

Halutaanko ottaa enään enempää ulkomaalaisia Suomeen??
jotka paikkaa työvoimapulaa kun nuoriso sairastaa ns syöpää eli apatiaa kuten Pelle Miljoona lauloi jo kauan sitten ja nää ulkomaalaiset tulevat tekeen duunia heidän tilalle, mikä ettei en voi valittaa.

4

108

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Barbarossa1977

      Jaahas, tuttu ja turvallinen Juha82 youtube-homo se täällä taas tarinoi.

      Ulkomaalaiset EI TODELLAKAAN tule tänne tekemään työtä vaan tulee hyväksikäyttämään meidän yhteiskuntaa, KELA:n rahalla elelevät täällä suomessa eikä tietoakaan lähteä takaisin kotimaahan koska täällä saat rahaa tekemättä mitään.

      Juha ole hyvä ja jätä asia.

    • rantaleijona

      Itse en näe kuin huonoja puolia.

    • jalo maanviljelijä

      http://www.aryaniina.blogspot.com/2012/04/toisesta-maailmansodasta.html

      http://aryaniina.blogspot.com/2012/03/muutama-sana-arjalaisuudesta.html

      Sana "arya" tarkoittaa monessa kulttuurissa jaloa (mm. Sanskrit arya=noble). Intiassa ja Iranissa se on myös yleinen nimi. Perinteisesti arjalaisuus edusti sellaista ihmisryhmää, joka hankki toimeentulonsa omalla työllä ja tasa-arvoisella yhteistyöllä. Ei toisia hyväksikäyttämällä tai koronkiskonnalla. Juurikin tästä syystä sana "arya" tarkoittaa muinaisissa kulttuureissa jaloa ihmistä. "Aryans" ts. arjalaiset olivat ryhmä ihmisiä, jotka tekivät töitä maanviljelyksen parissa ja opettivat muitakin elämään itsenäisesti omalla työpanoksellaan.

    • kommunisti

      Rasismilla ei ole mitään tekemistä isänmaallisuuden kanssa. Jos näin luulee, että muka olisi, niin silloin olet itse rasisti ja/tai epäisänmaallinen. Tai huonosti informoitu.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      52
      1043
    2. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      20
      965
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      513
      831
    4. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      49
      791
    5. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      45
      712
    6. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      37
      649
    7. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      30
      616
    8. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      181
      595
    9. Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?

      Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan
      Maailman menoa
      59
      568
    10. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      37
      560
    Aihe