Finanssiroistot Tienaavat Sotimalla:

USA tienasi yli 200 miljardia dollaria ensimmäisestä maailmansodasta. Kun kaikki muut valtiot menettivät valtavia summia rahaa, herää kysymys tuon sodan todellisista taustoista:

http://www.youtube.com/watch?v=kLO32x2bSFA&feature=relmfu
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Toinen maailmansota vastaavasti maksoi jenkeille noin 3.000 miljardin dollarin verran. Puntit hiukan tasaantui.

Äänestä
  • Tuo tarkoittaa sitä että sotateollisuus tienasi lähes tuon summan. Siksi sota on parasta businesta näille bankstereille. Laskun maksaa aina veronmaksajat ja hyödyn saa rahoitus ja valmistus. Vielä parempi on kun on omistamassa sekä pankkeja että teollisuutta.

    FED:n ja kaikki muut merkittävät rahoitsulaitokset ovat samojen piirein omistuksessa kuin ne jotka rahoittivat Bolshewikkikumouksen. Eli kylmä sota tuotti heille sekä USA:n että NL:n kautta.

    Siksi on todennäköisempää että he tekevät kaikkensa että sotia riittää. Lahjomalla ja kiristämällä politkkoja homma hoituu. Heidän omistama valtamedia markkinoi sodan kansalle. Tämän vuoksi kannattaa suhtautua erittäin kriittisesti kaikkiin "kansan nousuihin".

    Äänestä

Toisen maailmansodan aikana Yhdysvalloissa elintaso nousi.

Yhdysvalloille sota tuotti enemmän kuin maksoi. Maksumiehinä olivat Saksa, Japani, Brittiläinen imperiumi, Ranska siirtomaineen sekä Neuvostoliitto.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Ei Uutta Auringon.. kirjoitti:

USA tienasi yli 200 miljardia dollaria ensimmäisestä maailmansodasta. Kun kaikki muut valtiot menettivät valtavia summia rahaa, herää kysymys tuon sodan todellisista taustoista:

http://www.youtube.com/watch?v=kLO32x2bSFA&feature=relmfu

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu