http://www.hs.fi/msn/kotimaa/Ratikkapysäkillä miehen polttaneille yli yhdeksän vuotta vankeutta/a1305559277358
Miten tämän nyt taas selitätte? Suomessa saa tehdä mitä vaan päästä kuin koira veräjästä. Kuolemantuomio tähänkin maahan ja tuomiot pikavauhtia,
niin päästään tästä paskasakista kokonaan eroon.
White trash ym . paskaporukkaa koko Suomi täynnä.
Miten tämän nyt taas selitätte? Suomessa saa tehdä mitä vaan päästä kuin koira veräjästä. Kuolemantuomio tähänkin maahan ja tuomiot pikavauhtia,
niin päästään tästä paskasakista kokonaan eroon.
White trash ym . paskaporukkaa koko Suomi täynnä.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Yksi sosiaalitapaus tosin vähemmän jos hyötyä etsii.;)
Ja käyttiväthän he ympäristöystävällistä ja hyvän tuoksuista Lady Lasolia;)
"Oikeus otti arviossaan huomioon sen, ettei kolmikko suunnitellut surmaamista ja teko oli ilmeisesti edennyt hallitsemattomalla tavalla."
"päihtymys oli todennäköisesti pahentanut tätä hallitsemattomuutta."
"Kolmikko oli häipynyt paikalta miehen palaessa. Käräjäoikeuden mukaan kävi selväksi, että he tappoivat tämän tahallaan."
Joopa joo, ei oltu suunniteltu, mutta silti tapettiin tahallaan hallitsemattomasti... häh? Ja kun päihteitäkin oli otettu, niin teko ei tietenkään ollut niin vakava. Tuskin yksikään noista istuu vankilassa koko tuomiota, vaan päästetään vapaaksi heti kun pöly on ehtinyt vähän laskeutua.
Suomen oikeuslaitos on täynnä roistoja. Annetaan vaan lyhyitä tuomioita, niin päästään kohta tuomitsemaan uudestaan. Ja lompakko paisuu.
Kaikki pitäis kerralla erottaa!
Näillä lyhyillä tuomioilla nimenomaan säästetään. Vankeinhoito maksaa 60 tonnia vuodessa per vempula.
EIköhän nämä tekijät ollut joitakin herranterttujen lapsia jotka saavat sukulaisalennusta.
Ja "Tosimiehelle" terveisiä että tule meilläpäin käymään niin järjestän sinulle pikkukivaa niin että maallisia jäännöksiäsi ei koskaan löydetä eikä kaivata. Yksi tosimies vähemmän.
Kerro osoite?
Nuo olivat kaikki täysin spurguja,muutama spuge murhasi yhden,hvyä!
Olisimpa iloinen kun Suomessa ois kuolemantuomio ja vielä pääsätis noista murhaajistakin.
vähentämällä mukavuuksia ja laittamalla vangit töihin elantonsa eteen.