Hyviä huomioita ovat jotkut tehneet RAY kiisselikoneista. Itsellä aivan samanlaisia kokemuksia, kun päivittäin pelailen kauppareissulla.
* Pelejä tulee joo kyllä selkeästi enemmän lilliputti panoksella , maksilla pelatessa tyhjiä kierroksia paljon enemmän.
* Pelit säädetty siten että puuttuva kuvio aina yhden päässä suuntaan tai toiseen.
* Pienet tuplaukset onnistuu paremmin kuin isojen voittojen tuplaus.
* Peli ohjelmoitu antamaan voitto pelatessa viimeistä kierrosta.
* Kun joku on voittanut isomman voiton ja ottanut voittoja ulos , peli pyörii yllättävän
monia kymmeniä kierroksia tyhjillä ei voittokierroksilla ja tuplaukset eivät onnistu.
Tuplaukset onnistuvat paremmin kun häviät ensin monet isommat tuplaukset.
Eli peli kompensoi hävittyjä tuplauksia antamalla seuraavien tuplausten onnistua.
se on ihan selviö huomattu.
Monet näistä "säädöistä" on ihan ymmärrettäviä konsteja saada pelaajat himokkaan häviämään ja petraamaan parempaa tulosta.
On todella typerää luulla että pelit olisivat satunnaisia.
Sehän on selvä että RAY näin väittää , mutta tuskin kukaan sitä oikeasti uskoo.
Pelaaminen loppuisi monella jos RAY ulostaisi totuuden asiasta.
Ne jotka täällä jankkaa satunnaisuudesta, eivät oikeasti tiedä hevon vit*** humppaa asiasta ja uskovat vain jos Rohto niin sannoo.
Ja sanoo siksi vain kun ei todellakaan muuta voi !!!!!!! Vai voisiko , miettikää nyt
EI niin satunnaista...
3
<50
Vastaukset
- Lycka till!
Menepä kasinolle vilkaseen pelejä. Siellä saat varmaan isoja voittoja.
- Linfande
Älä valita! Pelejä ei tarvitse säätää kun ne vie satunnaisella arvonnalla noin 10centtiä/pelattu euro. Siitä voitte laskea kuinka paljon vuodessa tulee kun pelejä on ympäri maata 10000 ja nettipelit päälle. Jossain vaiheessa kolikkoautomaatit lopetetaan ja kun pelit siirtyy kokonaan kotiin niin "peliautomaatteja" on ykskaks monikymmenkertainen määrä ja pelaamaan pääsyyn tarvitsee ottaa vain askel tai pari. Virtuaaliraha lisäksi entistä enemmän tuottaa rahaa kun ihmiset eivät tajua sen arvoa. Luonnollisesti silloin myös näiden valittajien määrä lisääntyy kun koko palkan työntää kotona automaatteihin. Pelihimo on paha sairaus, nettipelit sitä vain pahentaa.
- gaykampler1
Toi pitää ainakin paikkaansa. " peli kompensoi tuplauksessa aikaisemmin hävittyjä tuplauksia "
Tuplauksessa et menesty ellei pohjalla ole läjä hävittyjä tuplauksia.
Eli tässäkin tapauksessa voitat tuplauksessa vain ja ainoastaan omia hävittyjä rahoja takaisin...
Niin säädettyä....
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1851559
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2041481Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä441144Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad44846- 14720
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30711Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21710- 36691
Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .20646Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46617