Keskiyö

Sherlock_N

Ihanaa, että olet palannut!
Olen tavannut arahkon miehen, josta en tiedä mitä ajatella..
Nykyinen työni ei anna tarpeeksi, olen hakenut toista paikkaa. Mitä näkyy työasioissa?

Kiitos paljon jos ehdit katsoa!

4

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hei

      ja kiitos, ajattelin tässä vähän kirjoitella. mutta jos palsta muuttuu taas piikikkääksi, häviän yhtä nopeasti kuin tulinkin...

      hae ihmeessä uutta paikkaa! ja hae enemmän kuin vain yhteen, lähtevät sitten samassa mylläkässä. näen sinulla vyyhdin käsissäsi, se on repeämäisillään.
      jokin mielestäni viittaa matkustamiseen, liikkumiseen.

      tuota arahkoa miestä saa odottaa kauan ja hartaasti, ellet itse mene juttelemaan ja ottamaan selvää hänestä. hän on ihan mukava ihminen, mutta voisiko olla niin, että hän olisi sinulle hieman liian hiljainen ja passiivinen?
      kun saat hänet syttymään, alat jo väsähtää itse.

      ei , kyllä sinussa on enemmän ruutia, ei sinun tarvitse lämmittää kenenkään miehen tulipesää tai moottoria. laita ensin työasiat kuntoon, sinulla on montakin ehdokasta rakkausrintamalla.

      t: Keskiyö

    • Sherlock_N

      Kiitos Keskiyö! Olen hakenut töitä, ja erääseen paikkaan mihin liittyy matkustaminen ja liikkuminen paikasta toiseen :) Olen yrittänyt selailla paikkoja mitkä kiinnostaisivat.
      Hänen päänsä sisään tuntuu olevan vaikea päästä. Tuntuu että puhun ja puhun, mutta hän vain on kuoressaan.. Mistään ns vakavasta emme ole keskustelleet.
      Minkälaisia ehdokkaita? Näetkö minulle miestä jonka kanssa saisin perheen ja pitkän parisuhteen?

    • Hei

      no toki, kyllä sinä perheen rakennat ja paikkasi löydät, tietenkin!
      mutta asia kerrallaan. ja tuo matkustaminen ja liikkuminen on sinun alaasi, siinä sinä olet hyvä.

      se ei välttämättä ole viimeinen pysäkkisi, mutta kokemusta siitä karttuu. en voi tietenkään sanoa onko se juuri tuo mihin olet hakenut, mutta näen sinut onnellisena ja tarmokkaana vauhdikkaassa toimessasi.

      sinun ei ehkä kannata puhua ja puhua, muuten saat tehdä sitä koko lopun ikääsi. sinä temperamenttisena ihmisenä tarvitset puolison, joka ruokkii uteliaisuuttasi ja antaa sinulle henkistä ravintoa. et sinä jaksa aina olla se moottori!
      vaikka et ole vielä kovinkaan vanha, sinun tulee ajatella tulevaisuuttasi siltäkin kannalta, että tarvitset haasteellisen kumppanin. suhteen on oltava tasapainossa, jotta sinäkin saat sitä mitä tarvitset.
      eli, jätä pois turhat kyselyt ja jahtauksyritykset ja odota kunnes sinuun otetaan yhteyttä.
      näen hassun tilanteen, jossa sinulta menee jauhot suuhun, koska tämä kosijasi on niin sanavalmis. sitä sinä tarvitset.

      t. Keskiyö

    • Sherlock_N

      Voi näet kyllä niin hyvin!
      Tiedän, että tarvitsen vahvan ja haasteellisen kumppanin, miehen jolta opin uutta. Olen ajatellut, että josko tästä kehkeytyisi hitaasti mutta varmasti hyvä juttu,koska hän on minua kohtaan niin huomaavainen. Mutta ehkä pidän silmäni auki..
      Mitä kautta hän ottaa yhteyttä ja osaatko kertoa miehestä enemmän? Mielelläni kuulisin myös siitä hauskasta tilanteesta :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      138
      1309
    2. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      38
      849
    3. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      46
      597
    4. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      29
      597
    5. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      14
      580
    6. Miksi Lapset kiusaa yöllä

      Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä
      Kauhava
      26
      548
    7. Ajatteletko ollenkaan minua

      Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott
      Ikävä
      30
      526
    8. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      24
      521
    9. Sama ransetti taas!

      Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver
      Hyrynsalmi
      17
      483
    10. Viimeinen lankafest

      Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .
      Puolanka
      16
      482
    Aihe