tutkimuksen mukaan yli 90% naisista unelmoi masturboidessaan toisesta naisesta....samoin yli 90% naisista katsoessaan pornoleffaa samaistaa itsensä naisnäyttelijään kun miehen kropassa ei ole mitään seksikästä!
jos tämän saman tekisi mies 99% naisista ei sitä kestäisi!
niin ja mieshän olisi homo?
jos tämän saman tekisi mies 99% naisista ei sitä kestäisi!
niin ja mieshän olisi homo?
Vastaukset 26
Vanhimmat
ensinnäkin, ei ole naisten vika, että miehet ovat onnistuneet leimaamaan kaiken saman sukupuolen välisen homoudeksi. Naisille sallitaan paljon enemmän samaan sukupuoleen kohdistuvaa mielenkiintoa jo lapsesta pitäen. Tällaisessa yhteiskunnassa elämme.
Mitä pornoelokuviin ja samaistumiseen tulee, minun on ainakin vaikea samaistua kuvittelemaan naivani toista naista - kun se muna uupuu. Eiköhän miehetkin samaistu siihen oman sukupuolensa edustajaan`? Vai kuvitteletko tosiaan, miltä kunnon pano mahtaisikaan tuntua? Tuskin.
Lisäksi rohkenen väittää, että pornoa katsoessa molempien sukupuolten edustajat kiihottuvat aktin katselusta. Vaikka ruudussa olisi kaksi naista tai kaksi miestä, ajatus seksistä kiihottaisi, vaikkei se ehkä miellyttäisi. En sitten tiedä, onko homofobius miehillä esteenä homopornon kiihottavuudelle, mutta kyllä ainakin itse heteronaisena kuvittelisin senkin kiihottavaksi.
ja kolmanneksi, siitä tosiasiasta, että naisen vartalo ON kauniimpi kuin miehen, ei ikävä kyllä pääse mihinkään. Kyllä alaston mies on alastonta naista kiihottavampi ainakin tämän heteron mielestä, mutta alastonta naista on mukavampi katsella estetiikan kannalta.
että suomalainen persjalkainen nainen on mukamas KAUNIS????
haista huilu
Olen täysin suomalainen savolainen ja kaunis. Ainakin mallimarkkinoilla ja siksi asunkin lontoossa enkä siellä sinun juntti miehen luona! Onko sitten persjalkanen amerikkalainen kaunis?? Taitaa olla että vain prosentti on niitä kauniita leikeltyjä mitä näet tvstä. Olen kaunis ja siksi en huoli sinua juntti.
pyh ja pah, asut jossain slummissa Savon takamailla
ja kolmanneksi, siitä tosiasiasta, että naisen vartalo ON kauniimpi kuin miehen
--------------
Toi on totta, mutta hyvin harvoin.
Yleensä naisilla on joku poikkeama vartalossa, joka pilaa kokonaisuuden: liian leveä lantio, ei lantiota, rasvat, liian iso/pieni perse, huonomuotoinen perse, sama rintojen kanssa, pohkeitten, jalkojen, loputtomiin.
Miehissä on paljon enemmän sopusuhtaista kauneutta.
Tosin suomalaisnaisen maatuska -malli oli mulla enemmän mielessä kirjoittaessa, onhan ulkomaalaisia naisia, joilla on parempi ja sopusuhtaisempi perimä kuin kotoisalla mansikilla.
nainen. Kyllä nainen voi olla kaunis olematta malli. Tämä on henk.koht. mielipiteeni. Jos suomalainen persjalkainen ei sinua miellytä, taidat elää jossain haavemaailmassa. Todellisuus on tavallisia ihmisiä lähes sata prosenttisesti.
Jos sen sijaan löytää kauneuden siitä tavallisestakin ihmisestä - lähes jokaisessa ihmisessä on jotain kaunista - on elämä paljon helpompaa.
Lopuksi vielä muistutus siitä, että kuori on kuitenkin vaan kuori. Moni kakku päältä kaunis ja noin...
Tuon oli varmaan tarkoitus nostaa karvat pystyyn meiltä kaikilta epätäydellisilta naisilta - onnistuit.
Onneksi on olemassa kypsiä miehiä, joille se rasvaprosentti, perseen koko, roikkuvat tissit jnejne (näitähän voi keksiä loputtomiin) ei ole se oleellisin asia naisessa - päin vastoin, he näkevät ne ihanat ja hyvät asiat.
Sinä et näe metsää puilta. Kukaan meistä EI ole täydellinen. Ulkoisesti "täydellinen" pääsee vähemmällä, mutta kyllä jokainen älykäs ihminen arvostaa enemmän toisen persoonallisuutta kuin hyvää persettä.
Toisin sanoen, et taida olla kovin viisas? Tai sitten olet hyvin nuori.
Ei ne miehetkään niin täydellisiä kaljamahoineen, karvoineen ja rumine varpaineen ole! Ovat kukkakeppejä tai ylibodattuja tai plösöjä. Toisin on tuolla etelän maissa, ah siinä mieskauneutta. Miltäs tällainen sitten suomimiehestä tuntuu? Joskus pitää antaa samalla mitalla.
Veit sanat viestistäni.
Lisäksi mitä ihmeen väliä sillä on ketä ajattelee, pääasia on nauttia.
olen samaa mieltä amerikkalaisista naisista,kyllä saa etsiä kauan ennenkuin löytyy näitä mallin näköisiä,60% on läskejä jos ei vieläkin useammat.
USA maailman suurin sikala
Vittuako vingut "normaali mies" suomalaisista naisista jos sitten asut suomessa. Jos sulla ois tajua niin miks et ole muuttanut pois..Vaikka sinne viroon! Tajuasist sitten mitä on siellä ja miksi ne ehkä haluavat pois Balttianmaista. Älä vingu suomessa suomalaisista.
Mä olen niin sanottu poikavartalo mutta tissit on, enkä nytten ole kiinnittänyt huomiota että kukaan fiksu tuollatavalla puhuu toisen vartaloista. Se kertoo jotain sinusta..
rumien puhetta...
Mikä sua ÖRKKI oikein nyppii.. et oo tainnu saada siltä hyvännäköseltä vai?
Olen suomalainen terve povekas ja ennekaikkea kaunis nainen. (niin ovat kehuneet miehet 20 aina tuonne 50 asti... )
Joo ja en ole jakorasia, enkä blondi.
Hyvä huumori äly ja kaunis kroppa nyt vaan on sitten samassa kropassa!
minkähänlainen törky turpa siellä sitten on ?
että yli 90% naisista ei omaa aivoja....saatanan kurpat!
"saatanan kurpat".. siis HÄH? ellet tiennyt, tää keskustelu alue on 18. jos kuitenki väität olevasi aikuinen, käyttäydy sit sen mukaisesti tai olet aivovammane. tai asenne. tämä todistaa, et tommosella juntilla ei oo itellä aivoja. hanki elämä!!!
saatanan kurppa!
Osata valita naisseuraasi.
Ja mikäs se oli luku suomessa paljonko naisia on yliopistoissa ja omaa korkeakoulukoulutuksen..Mutta huimasti enennän kun miehiä. Eli missähän ne miesten aivot on tai mihinkähän ne on luotu? Porno??
koulut on ainoastaan tyhmiä varten....se ei takaa aivoja kenellekkään...ainoastaan paperit!
mutta ethän tätä ymmärrä koska olet tyhmä....saatanan sontaläjä!
Kun runkkaan, unelmoin aina miehistä. Joko entisistä ja panoistani heidän kanssaan, tai sitten tilanteesta jossa kaksi miestä on keskenään touhuamassa. Koskaan en ole naisesta unelmoinut, ei vain ole mun juttuni.
Pornoleffoja katsellessani naiset ovat siinä vain haitaksi, siksipä yleensä katsonkin homopornoa. Se on todella kiihottavaa ja sitä katsellessa paikat kostuu kivasti ;)
Veit jalat suustani eli minä myös masturboidessani ajattelen joko seksiä exieni tai muiden miesten kanssa tai sitten ajattelen kahta miestä keskenään. Homoporno on myös suosikkini, heteropornossa on liikaa naisia naisen makuun...
...koska ainakin itse toivoisin että miehelläni olisi jotain seksuaalisviritteisiä ajatuksia toisista miehistä. Mutta kun ei ole.. turha toivo. :(
Ensinnäkin mistähän tutkimuksesta kyseiset luvut on repäisty? En ole ikinä haaveilut naisesta masturboidessani itsekseni... ja tottakai pornoleffaa katsoessa samaistun naiseen, olenhan nainen! Olisi se nyt aika omituista samaistua siihen mieheen...
Eli tottakai mies on homo tai bi jos masturboidessaan haaveilee miehestä ja pornoleffaa katsoessa samaistuu naiseen...
Itse ainakin ajattelen asiaa naisen näkökulmasta pornoelokuvia tuijottaessa vaikka olen umpihetero mies. Syytä en osaa sanoa. Ehkä olen piilohomo joka oikeasti haluaisi olla nainen ja saada kunnon munaa sisäänsä.
Sitäpaitsi, jos johonkuhun pitää aina samaistua, niin pakkohan miesten on esim. suuresti rakastamassaan lesbopornossa samaistua naiseen.
Sulla taitaa olla huono miehinen itsetunto. Haaveilkoot naiset kenestä tykkää. Kun mies katsoo pornoa, niin totta ihmeessä hän kuvittelee olevansa se mies, joka naista nussii.
Muuten mistä tämmöisen tutkimuksen löytäisi?
Sinun päästäsikö ?
tottakai ajattelen toisia naisia runkatessani. miehet ovat niin rumia ja tyhmiä, etten voisi ikinä kiihottua miehestä...hyi