OVAT NIIN RUMIAKIN:Ei viitsi katsella.käppyrä nokkia.KAIKKI NUUTTUU:Niin eikö ole aika muuttua Keskustan edustuskin,nyky aikaisempaan suuntaan.Vanhanen sen ala mäen sai aikaan keskustalla..nousu voi olla hidas.MUTTA EI SE NOILLA VANHUKSILLA Mihinkään nouse.
KYLLÄ NUO VANHAT UKOT JOUTAIS POIS.
käppyrä nokat pois
5
<50
Vastaukset
- 2x huippu
Kaunisto ja Kaikkonen. Siinä kaksi ehdokasta , joiden avulla saamme puolueellemme nostetta.
- siinä yks .huijari
Kaikkonen vankilastako johtaa puoluetta=?:
- jotain viellä......
Väyrynen eduskunnan..SATU SEDÄKSI.Veteraani satu setä..MUKAVA MIESHÄN HÄ*N ON:Hauska.Naurattajaksi eduskunnan murheisiin.vapaa ehtois työnä..ei palkkaa enää.
- uutta suoneen....
uudet tyypit johtoon.
- sanojen helinäääääää
Kyllä Väyrysen ja PEKKARISEN TEOT ON NÄHTY.eikö vaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää382181Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten642032Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211930HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363881670Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1031641Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241464Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821092Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53967- 75915
- 27899