Tällä hetkellä länsimaissa ei tiedetä olevan noitia. Mistähän tämä voisi johtua? Aina syytätte meitä kristittyjä "viattomien" tappamisesta noitavainoista, mutta olisimmeko me sittenkin voineet jopa hävittää todelliset noidat maanosan kartalta? Katsokaas, kun Vanhan testamentin aikaan vielä kiistatta oli olemassa noitia (tätä ei kiistänyt kukaan esim. vuonna 1000 eKr.). Mihin ne mielestänne ovat kadonneet? Ettekö kiitä kirkkoa siitä, että nyt ei teidänkään tarvitse pelätä noidutuksi joutumista! Ennen noita"vainoja" noitien pelko oli jatkuvasti läsnä kaikkialla, mutta kristillinen kirkko teki siitä lopun!
Saatatte kammoksua sanojani, mutta ottakaahan huomioon, että noidat eivät ole ihmisiä siinä mielessä kuin me, vaan ainoastaan saatanan ilmentymiä, jotka Jumala itse on Vanhassa testamentissa kehottanut hävittämään (Laki on yhä voimassa).
Pyydän, että turvaudutte tänään rukouksessa Jeesukseen. Vaikka noidista ei enää ole harmia, voi Pyhä Henki säästää teidät onnettomuuksilta. Tunnen tarinan, jossa helluntaipastori oli pysäyttänyt moottoripyöräilijän kertoakseen tälle pelastuksesta. Kuulemma keskusteluun ei ollut ollut aikaa. Seuraavalla hetkellä moottoripyöräilijä kolaroi rekan kanssa, menehtyi ja jäi kuin jäikin pelastuksen ulkopuolelle. Tämä tarina havainnollistaa sen, että KÄÄNTYMYKSEN TYÖ TULEE TEHDÄ HETI, HUOMENNA SE VOI OLLA MYÖHÄISTÄ. ATEISTI EI KOSKAAN OLE TURVASSA SAIRAUKSILTA TAI MUILTA KATASTROFEILTA.
Noitia ei ole
8
105
Vastaukset
- tepi
Ei sellaisia ole koskaan ollut.
- Kimmo Koo
Tämä on aivan totta. Raamatun mukaan eli myös Baabelin lohikäärme, jonka Daniel tappoi http://www.finbible.fi/Apkryfk/38babloh.htm ja niin lohikäärmeet kuolivat sukupuuttoon. Märehtivät jänikset olivat varmaan muuten aivan samanlaisia jäniksiä kuin nykyiset sukulaisensa, sillä niiden fossiileja ei ole löytynyt. Jumalan luomat ihmiset ja ne, joilla on apinoiden kanssa yhteiset esi-isät, ovat niin samanlaisia, että voivat saada yhteisiä jälkeläisiä. Raamattu ei ole ristiriidassa tieteen kanssa miltään osin, jos sitä osaa lukea oikealla tavalla.
- dagfsaddaa
Suurin kristittyjen lahko, katolilaiset, uskovat noitiin edelleenkin.
"Katolisessa kirkossa manaaminen, oikeammin eksorkismi, on edelleen käytössä, muun muassa kasteen yhteydessä. Paavi Johannes Paavali II määräsi, että jokaisella hiippakunnalla on oltava ainakin yksi eksorkisti. Eksorkistien koulutus on myös kasvanut katolisessa kirkossa 2000-luvulla. Myös Suomessa toimivalla katolisella kirkolla on yksi eksorkisti. Helsingin piispa Teemu Sipon mukaan kuka tahansa pappi ei voi ryhtyä häätämään pahoja voimia, sillä työ vaatii kokemusta ja koulutusta."
http://fi.wikipedia.org/wiki/Manaus#Kristillisyydess.C3.A4 - yliluonnoliset pois
Jumalaakaan ei enää ole, kun se tapettiin aikoinaan erehdyksissä noitana. Sori vaan, nyt olette tyhjän päällä.
- -
"Tällä hetkellä länsimaissa ei tiedetä olevan noitia."
Kyllä tiedetään. Ei tarvitse mennä YouTubea pidemmälle.
Entisaikaan noidat pelottelivat noituuksillaan ja pelottelulla he saivat kenties kiristettyä ihmisiltä rahaa. Mooses päätti kuitenkin lopettaa tällaisen ihmisten kiristämisen ja pelottelun joten hän loi Jahven ja ryhtyi itse pelottelemaan muita ihmisiä Helvetillä.
Nykypäivän noidat / taikurit ovat tämmösiä:
http://www.youtube.com/watch?v=F4lI1gNCkDw
http://www.youtube.com/watch?v=uW2mw5ONhcI
http://www.youtube.com/watch?v=WjSz2Y9S-CU
Eihän tossa mitään tolkkua ole mutta jos ihminen uskoo tällaisten juttujen toimivan niin ihminen alkaa toimia sen mukaisesti. Jos ihminen uskoo että "pahat asiat" ovat poissa, eivät nämä pahat asiat ahdista enää mieltä. Aivan samoin kuten ihmiseltä lähtee kuoleman pelko jos ihminen uskoo saavansa ikuisen elämän jos hän toimii tiettyjen ohjeiden mukaisesti. - keväinen1
No, milloinkas sinä olet noituuden lopettanut?
Kyllä sitä ainakin Lapissa asuessamme ja täällä Karjalassakin ollessamme on näkynyt, varsinkin tuossa rajantakaisessa Venäjän Karjalassa.
Lapsuudessanikin asuin kylässä, missä lehmät menettivät pääsiäisyönä hännänpäänsä tai palan nahkaa kyljestä.
Joskus joku isäntä päätti ottaa selville, kuka harrasti noituutta. Otti haulikon
ja viinapullon rohkeuden vahvistukseksi, istui olkikasaan yötä ja noitaa odottamaan,
uhosi ainakin jalkaan ampuvansa.
No, tuli yö ja tuli noita. Mies totesi myöhemmin vain, että ampumatta jäi, oma
sisko sieltä tuli...
Ja kyllä satanistit vieläkin meitä muistavat, hengellisen työn tekijöitä kun olemme.
Lukevat mustaa raamattuaan ja möykkäävät jouluyönä parvekkeen alla,
sieltä ne pitkin hankea aamulla ovikellon osatkin löytyivät.
Mutta se siitä. Paha on olemassa siinä missä hyväkin, on noidat, demonit,
pimeyden enkelit. Siksi onkin sitä tärkeämpää se, että olemme oikeissa
joukoissa, uudestisyntyneinä Jumalan lapsina Hänen suojassaan.
Se on ihmiselle paras, rakkain paikka. - KysynVaan-76
"Paha on olemassa siinä missä hyväkin, on noidat, demonit,
pimeyden enkelit. Siksi onkin sitä tärkeämpää se, että olemme oikeissa
joukoissa, uudestisyntyneinä Jumalan lapsina Hänen suojassaan."
Mikäköhän "suoja" siinä on että vain uskovaiset tuntuvat näkevän noita noitia ja demoneita yms. pahan lähettiläitä? Kenenkään ateistin en ole kuullut niitä näkevän tai niihin edes uskovan vaikka heillä ei luulisi edes olevan mitään suojaa niitä vastaan... - kysyn vaan
Mitäs ne ennustajaeukot sitten ovat?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1087070
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h945183Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1143443Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p333342Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352484Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191826Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?961461Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3391412Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311316- 481084