Olit ateisti, hindu tai mikä lie ählämi. Mutta kuolema on aina henkilökohtainen kokemus. Silloin se selviää onko kuoleman jälkeen elämää? Varmasti selviää meille kaikille tuo mysteeri joskus.
Kuolema on aina uskon asia
Kuolema on totta
680
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Kristin usko ainut jossa sinun tarvitsee vain valita pelastus niin olet pelastettu.Eikä kuolema ole sinulle mysteeri,tai pelottava asia,vaan sinä tiedät että silloin kuin päiväsi tässä ajassa päättyy,niin ikuisuus astuu kuvioon,vailla mitään taakkoja ja kärsimystä.Ota vastaan Jeesus ja voit olla kuoleman pelotta,koska Mestari voitti kuoleman.Ole hyvä astu vapautukseen.Hänen päivänsä on lähellä,nyt ei ole aikaa miettiä.Ilmestyskirjassa annetut merkit on täyttymässä ja alkaa loppunäytös,jonka jälkeen alkaa uusinäytös,paljon parempi.Kiiruhda siis ja tule pelastetuksi,jos vain tahdot Jeesus odottaa juuri sinua,tule ja ole vapaa.
paikkaansa.Kyllä kaikki uskonnot tarjoavat saman.Jeesukset vaan on erinimisiä
Ei mikään muu uskonto tarjoa sellaista sovitus työtä minkä Jeesus teki.Aina voi kopioida sitä ja tätä,muttei totuutta.Tutustuppa vähän uuteetestamenttiin ja sen lupauksiin,niin hämmästyt,mitä kaikkea luvataan niille jotka panevat toivon Jeesukseen.Vastaavaa ei löydy muista uskonnoista.
kannet pois niin veikkaan että et pysty sanomaan luetko hinduismia Koraania vai Raamattua.Tossa on spämmi kerros mistä kirjasta
Israelilaiset! Muistakaa armoani, jota olen teille osoittanut, ja että olen suosinut teitä ja korottanut teidät yli kaikkien kansojen.
Kuolema ei ole uskon asia, sillä ainut kuolema jolla on ihmiselle jotain merkitystä on ns, psykologinen kuolema
, joka tapahtuu jo eläessä, sillä kuoleman jälkeen se on liiana myöhäistä
Fyysisellä kuolemalla ei ole silloin mitään merkitystä
Tåållä ollessaan ihminen joutui ulos paratiisitilasta, ja täällä hänen on palattava siihen tilaan takaisikin , eikä mikään armo pelasta häntä kuoleman jälkeiseen taivaaseen, sillä se on olemassa, jo täällä maanpäällä
KIITOS ELÄMÄLLE
Niin kuoleman kautta,uuteen elämään,totisesti, totisesti: jos vehnänjyvä ei putoa maahan ja kuole, se jää vain yhdeksi jyväksi, mutta jos se kuolee, se tuottaa runsaan sadon.Joh. 12:24
Samoin tapahtuu kuolleiden ylösnousemuksessa. Se, mikä kylvetään katoavana, nousee katoamattomana. 1.Kor 15:42
Ettö tätä siis usko,uskova on juuri tämä onni, jeesuksessa elämämme katoamattomana,siin ikuisesti.
On kuoleman jälkeen elämä uskovilla ei muilla.