Suomalainen elättää Kreikkalaisia

Suomi sika

Muutama kymmenen Miljaardia menee Kreikkaan, koska Suomi haluaa elättää myös heitä meidän verorahoilla, mintäs se tuntuu.

8

71

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lovelyCrece

      Mieluummin annan verorahani ihanaan ja ystävälliseen Kreikkaan, siellä ovat miehetkin niin komeita, siistejä ja ystävällisiä, kuin tänne suomalaisille laiskureille.

      Kreikka on ihana maa, haluan auttaa ja tukea Kreikan kansalaisia miten vaan voin.
      nm. syksyllä taas Kreikkaan.

      • Kreikka on syvältä

        No mikset muuta sinne kreikkaan, kun sitä noin ylistät.
        Siinä onkin meillä yksi seksituristi ja taitaa olla kokemusta ennestään
        kreikalaistista miehistä.
        Ala painua sinne kreikkaan, ei sua kukaan täällä kaipaa.


      • Kreikka takoo rakoo
        Kreikka on syvältä kirjoitti:

        No mikset muuta sinne kreikkaan, kun sitä noin ylistät.
        Siinä onkin meillä yksi seksituristi ja taitaa olla kokemusta ennestään
        kreikalaistista miehistä.
        Ala painua sinne kreikkaan, ei sua kukaan täällä kaipaa.

        Pitäähän sen mennä, kun ei Suomipojat halua sen rompsoa.


      • ;,,,,::
        Kreikka takoo rakoo kirjoitti:

        Pitäähän sen mennä, kun ei Suomipojat halua sen rompsoa.

        Elä sinä suomi-sika turhaa vingu, et ole Kreikassa koskaan käynytkään, joten et tiedä mitään kreikkalaisten ihanuudesta. Siellä on komeita ja fiksuja miehiä, toisin kuin suomi-siat.::))


      • Ihana sika
        ;,,,,:: kirjoitti:

        Elä sinä suomi-sika turhaa vingu, et ole Kreikassa koskaan käynytkään, joten et tiedä mitään kreikkalaisten ihanuudesta. Siellä on komeita ja fiksuja miehiä, toisin kuin suomi-siat.::))

        Taidat olla ruma kuin se petolinnun per..... ja pakarat roikkuu hyi hyi


      • ::::)))
        Ihana sika kirjoitti:

        Taidat olla ruma kuin se petolinnun per..... ja pakarat roikkuu hyi hyi

        Köyhyys-palstalaiset huolehtii verorahoista::::)) Mihinkä te muka veroja maksatte???

        Mieluummin verorahat Kreikkaan kuin teille, ja näin on!


    • eikä ole noin...

      Säkö et lue talousuutisia? Ei mene Kreikkaan, vaan pääosin Saksaan ja Ranskaan, Suomen talousapu. Kuvitteletko kenties, että Kreikassa olisi muka joku yksi Kreikan omistuksessa oleva pankki, minne Suomi muka tilittäisi sosiaaliapua? No way: kreikkalaisissa on sijoittajaroistoja ja ne on niinsanotusti "pississä", mutta niin on niiden saksalaiset, ranskalaiset ja suomalaiset kamunsakin... Kusipäät päävastuulliset voi löytyä vaikka USA:sta tai mistä lie. Sen Bushin sotaretki tosin maksoi aika paljon sinne Irakiin. Jenkit ei saa asuntoja ja ne on siellä olleet paksut perseet pystyssä laulamassa kansallislauluansa siksi, kun ihmisiä lähi- Idässä kuolee Georgen ja muiden takia...

      Saksan mullikat on jo nyt yrittäneet ryövätä Suomen elintarviketeollisuuden. Täällä sitten hippa hei lauletaan kohta, että kivvoo Saksa. Saksalaisissa ihmisinä ei varmaan ole mitään vikaa: pässejä ne aikoinaan se kansa oli, kun Hitleriä kuunteli ja kuvitteli olevansa joku v*tun erityisporukka, pällit, mutta nyky- germaanit on van peruspaksuniskoja ja ne nyt vaan tarttee Suomen apua.

    • sivusta seurannut

      Seuraavaksi on vuorossa Italia ja Ranska. Sittenhän niiden on tarkoitus vielä kasvattaa näitä "puskurirahastoja". Senkin maksaa veronmaksajat!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      113
      4782
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      29
      3483
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2410
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      50
      1538
    5. Minulla on käsitys

      Ettet ole kovin se k s uaalinen ihminen.
      Ikävä
      36
      1473
    6. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      39
      1299
    7. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      14
      1192
    8. Jätä minut rauhaan

      En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv
      Ikävä
      22
      1154
    9. On varmaan turn off

      Mutta olen tosi kokematon.
      Ikävä
      27
      1078
    10. 165
      1069
    Aihe