C.S.I on epärealistinen

sczc

Joka väittää muuta ei tunne rikostekniikkaa.

5

444

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • See-Es-Ii

      Kestääkö joku vielä C.S.I:n typeryyksiä!
      Tänäänkin menevät sarjamurhaajan asuntoon ilman luotiliivejä ja kertomatta kenellekään. Takaovi oli maan tavan mukaan auki.

      Saman päivän aikana taisivat ratkaista koko murhamysteerin. Tärkeässä osassa oli pari karvaa tekonurmea, jonka alkuperä ratkesi parilla puhelinsoitolla ostajaa myöten, ja tiedon perusteella käytiin sitten murhaajaa pidättämään. Nopea toimitus, pakko ihailla.

    • CSI-Crime scene inv.

      Mun mielestä CSI sarjat on hyviä. Ei haittaa vaikka onkin epärealistinen. Esimerkiksi Ameriikan maalla tv:ssä pisin ohjelma-aika on yksi tunti, joten ei ohjelmat voi kestää sen pidempään. Jos ruudussa näytettäisiin perinpohjin kaikki, ohjelma-aika venyisi koko illan elokuvan mittaiseksi. Kuka jaksaisi katsoa? En minä ainakaan. Ja vaikkei tv-ohjelmissa nähtävä laitteet olekaan kaikki tosielämän vimpaimia, mitä sitten? Se tuo pientä jännitystä, kun näkee millaisia laitteita oikeasti joskus varmasti tulee olemaan. Parilla napin painalluksella saadaan tietää yhden nurmitupon koostumus.

      Maanantain jaksoa katsoessani en osannut aavistaa lopuksi paljastunutta pariskuntaa syyllisiksi. Oli hyvä käsikirjoitus kyseisessä jaksossa eikä näyttelijöissäkään ole valittamista.

    • sczc

      Jos haluatte realismia niin lukekaa Patricia Cornwellin Scarpetta -sarjaa.

    • Anonyymi

      en muista mut alko kiinnostaa kun mä olen amatöörikriitikko niin tykkään paneutua syvemmälle leffoihin ja musaan sekä kirjoihin ja antaa oma arvio =)

    • Anonyymi

      Csi tutkijat ovat eturintamassa pidättämässä epäiltyjä. Usein tosiaan ilman apujoukkoja.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      162
      1394
    2. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      40
      985
    3. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      38
      715
    4. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      14
      630
    5. Miksi Lapset kiusaa yöllä

      Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä
      Kauhava
      28
      622
    6. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      36
      616
    7. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      46
      607
    8. Sama ransetti taas!

      Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver
      Hyrynsalmi
      20
      592
    9. Ajatteletko ollenkaan minua

      Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott
      Ikävä
      30
      577
    10. Viimeinen lankafest

      Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .
      Puolanka
      17
      553
    Aihe