Ratkaisu Syyrian vakivaltaan.

Minulla on siihen halpa ja hyvin yksinkertainen ratkaisu ja se on seuraava.

Lakataan välittämästä, mitäs se meille kuuluu.
Aseitahan toki voitaisiin myyda heille.
1483
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Paska-diktaattori Al-Assadille Mubarakin ja Gaddafin kohtalo( Ben Ali pääsi liian helpolla ja Khamenei hoidellaan vasta tulevaisuudessa.)

Siinä paras ratkaisu...

Äänestä

jos Israel ja juu talaiset tapettaisiin lopullisesti, jolloin demokraattinen rauha olisi ikuinen.

Äänestä
  • Niinhän propellipäänatsit ja punikkiluuserit haluaa, mutta ei tule toteutumaan.

    "Demokraattinen rauha", hah, arabimaat kun ovat tunnetusti niin demokraattisia:)

    Äänestä

  • Parempi roudata jyytalaisnazit vaikka Detroittiin

    Äänestä

Älkää hosuko, kyllä USA tuo demokratian ja freedomin maailmaan.
Tosin US&A on vain bangstereiden työkalu, mutta halukas sellainen.
Bangstereilla ei taida olla varsinaista pesäpaikkaa, ne ovat hajaantuneet ympäri maailmaa, mutta esim. Lontoossa on aika iso keskittymä.

Äänestä

paska-diktaattori Al-Assadille Mubarakin ja Gaddafin kohtalo( Ben Ali pääsi liian helpolla ja Khamenei hoidellaan vasta tulevaisuudessa.)

Siinä paras ratkaisu..

Äänestä

Entäs kun joku hyökkää tänne meitin kimppuun suurella ylivoimalla , ja muu maailma sanoisi annetaan niiden tapella,

Äänestä
  • diktatuuri.

    kenllä tänne olisi syytä...ai, niin...diktatuurilla nimeltä Venäjä, tietenkin.

    Äänestä

  • Kuka?
    Eihän Syyriankaan kimppuun mikään toinen maa ole hyökännyt, muslimit vaan tappelee ikuista taisteluaan.

    Äänestä

kuuluu juutalaisille, nämä gojimit sotiessaan tuhoavat maan kelvottomaksi.

http://www.c4q.net/pic/GreatIsrael2.jpg

Al Assad pitäisi salamurhata ja vaihtaa maan johtoon realiteetit ymmärtävä johtaja.

Äänestä
  • sopii ko vähemmistön edustajalle...

    Äänestä

Jos eivät muslimit ala rauhoittumaan, niin Nato tulee ja pistää rauhan maan päälle! Muslimit, siat!

Äänestä
  • "Jos eivät muslimit ala rauhoittumaan, niin Nato tulee ja pistää rauhan maan päälle! Muslimit, siat! "


    Eikö nuo kapinalliset oel juuri muslimeja, siis heidän pitäisi rauhoittua, eiks niin?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tosimies. kirjoitti:

Minulla on siihen halpa ja hyvin yksinkertainen ratkaisu ja se on seuraava.

Lakataan välittämästä, mitäs se meille kuuluu.
Aseitahan toki voitaisiin myyda heille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu