Tämä on todella typerä kysymys, mutta pakko kysyä kun en tiedä! (Olen neitsyt)
Olen aina itsetyydyttänyt hieromalla klittaa. Olen myös yrittänyt tätä "sormettamista" eli tunkea sormeni pilluun, mutta en tunne mitään? Klitasta saan herkästikin orgasmin, mutta voiko joku valaista, että miksi en tunne mitään tuosta "sormettamisesta" vai enkö vain osaa? Miten se tehdään?
Olen aina itsetyydyttänyt hieromalla klittaa. Olen myös yrittänyt tätä "sormettamista" eli tunkea sormeni pilluun, mutta en tunne mitään? Klitasta saan herkästikin orgasmin, mutta voiko joku valaista, että miksi en tunne mitään tuosta "sormettamisesta" vai enkö vain osaa? Miten se tehdään?
Vastaukset 10
Vanhimmat
exäni sanoi samaa ja pyysi usein minua tekemään tuota :P Että kaippa se johtuu vain ihmisestä.
sun pitää samalla kun laitat sormen pilluus niin painaa ns a pisteestä sieltä kummun alta niin kyllä se sitten alkaa tuntua ;)
jospa sormetusrytmissä on ongelma tai seksuaalisessa virittäytymisessä. mitä kiimaisempi olen, sitä herkemmin tunnen sormet sisälläni.
Mä en osaa itse sormilla itseäni tyydyttää, mutta juuri kaksi viikkoa sitten koin upean sarjan orgasmeja, kun eräs mies sormillaan minua kosketteli sisältäni.
Jos mun klittaa koskettelee suoraan, siihen sattuu. Saan pienen orgasmin, jos klitorista painaa esim. tyynyä vasten tai jos varovasti hieron sitä alushousujen läpi. Emätinorgasmini ovat paljon kokonaisvaltaisempia ja ihanampia.
Kylä sinullakin on se G-piste siellä mikä on erittäin herkkä. Etsi se sormellasi sieltä aukkosi yläreunasta. Sijaitsee aivan keskiviivalla. Minulla on sellainen vibra missä on sellainen käyrä pää ja sillä saa helposti kosketuksen tuohon G pisteeseen ja kyllä orkku tulee nopeasti. Tosin nautiskelen vibran kanssa pidmpäänkin ennen kuin koskettelen herkkää pistettäni.
Mä sormetan omaa naista yleensä pelkästään klitalta. Alkuun ja aina välillä kastan sormea syvemmälle pimppaan liukkautta sormeen saadakseni, ettei ala hiertää ja tuntua ikävältä. Aina hän laukeaa alle 10 minuutin, välillä ihan parissa minuutissa. Eipä hän halua että sisään alan tunkea sormiani muun kuin lisäliukasteen vuoksi. Kalu sinne syvemmälle kelpaa kyllä..
Ja juu, alkuun varovammin, mutta vähän ennen saamistaan hän haluaa melko nopeaa käsittelyä, eikä haittaa vaikka painaa sormea hieman kovemminkin siinä vaiheessa... Aina yhtä mielenkiintoista touhua =)
Kiitti vastauksista! Siis missä tuo G-piste sijaitsee tarkalleenottaen? Pitääkö mennä syvemmällekin vai ihan aukon tuntumassa? Tunnen kyllä itseni niin tyhmäksi mutta kiitos kun vastailette!
Hae jostain ilmaiselta pornosaitilta, niin löydät varmasti videon jossa näytetään se sijainti.
Hiero klittaa samalla kun sormetat alkaa tuntuu^^, tai sit sul on luonnostaan isompi pillun reikä, ja sun pitäs työntää enemmän sormii et tuntus. Ja kokemuksen rinta äänellä sanon tän asian^^
Minä yritin kerran sormetusta, muttei edes klitassa tuntunut oikein miltään.. en uskaltanut sormia sisäänkään kunnolla työntää, mutta sen verran että päät koskivat.
Kai pitää olla vain vähän rohkeampi, mutta tuntuu että kotona on aina joku joka voi minä hetkenä hyvänsä tunkea tilaan ja siinä menee sitten vähän tunnelma. :'D
Muttei tähän asti ainakaan ole tuntunut miltään, ainoastaan jos on jotkut housut jalassa ja hinkkaa jotain esim. tuolin jalkaa vasten, sitten tuntuu hyvältä, mutta reidet kärsii jälkeenpäin. :'D