Mustis vai muuten ilkeä avopuiolison ex

en halua menettää

Olen seurustellut kaks ja puoli vuotta ihanan naisen kans. Hänen exaviomies ja tämän uusi nainen ovat kaikella tapaa yrittäneet erottaa meidät. Heti ensihetkestä lähtein on meistä ja varsinkin tästä naisesta levitelty ilkeitä juttuja, naisystävääni on parjattu erittäin härsiskti. Hänen ex on soitellut ja laitellut msm:iä minulle. Kävipä kerran käsiksikin vaatiessaan minut kuulemaan mitä sanottavaa hällä ja hänen uudella naisella oli miehen entisestä vaimosta. Pakko oli kuunneella kuinka mies haukkui exänsä ja nainen jonka kans oli pettänyt entistä puolisoaan kehu olevansa parempi nainen kuin parjattu ex.
Mistä tollanen käytös johtuu? Onko kokemuksia?
Naiseni haluaa nyt miettimistauon jotta saisi ajatuksensa kasaan kun tuo ilkeily ja seläntakana tapahtuva paskanjauhanta ei vaikuta loppuvan. Harmiksemme on niin paljon itseään kilteiksi kutsuvia ihmisiä jotka tuovat nuo ilkeämileiset jutut perille. Kaikki tuo saa naiseni voimaan tosi huonosti..
MItä pitäs tehä

1

301

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tirlittantantantan

      Mitä pitäs tehdä. Vaihtaa osoitetta, toiseen kaupunkiin. Sairasta vainiohan tuo on ja kummatkin taitavat sen tehdä mustasukkaisuudesta. Ex on varmaan mustis naisestasi ja hänen nykyinen kumppani paikkaa omaa mustasukkaisuudesta aiheutuvaa vihaa tällä nöyryyttämisellä. Kukas nyt haluaa katsoa oman miehensä kaipausta toisen perään?

      Ihminen on eläin. Ottaisin muuten sinuna yhteyden poliisiin ja kyselisin täyttyisikö kunnianloukkauksen merkit. Poliisin puhuttelu saattaisi rauhoittaa kaksikon hiljaisemmaksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun

      Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid
      Maailman menoa
      147
      970
    2. En jaksa

      Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene
      Ikävä
      44
      697
    3. Kissa eli kivuissa useita viikkoja

      Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.
      Tuusniemi
      124
      619
    4. Minkälainen nainen

      Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi
      Ikävä
      23
      618
    5. Okei, eli olet rakastunut

      Hyvä sinä, niin minäkin.
      Ikävä
      67
      585
    6. Yksi asia sen esti

      Etten antanut meille mahdollisuutta
      Ikävä
      36
      552
    7. Jos meillä olisi yhteinen koti

      Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal
      Ikävä
      50
      535
    8. Martinan mauton tyyli

      Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää
      Kotimaiset julkkisjuorut
      154
      530
    9. Arvaako kukaan?

      "Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni
      Haapavesi
      33
      520
    10. Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta

      Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et
      Ikävä
      34
      508
    Aihe