Mustis vai muuten ilkeä avopuiolison ex

en halua menettää

Olen seurustellut kaks ja puoli vuotta ihanan naisen kans. Hänen exaviomies ja tämän uusi nainen ovat kaikella tapaa yrittäneet erottaa meidät. Heti ensihetkestä lähtein on meistä ja varsinkin tästä naisesta levitelty ilkeitä juttuja, naisystävääni on parjattu erittäin härsiskti. Hänen ex on soitellut ja laitellut msm:iä minulle. Kävipä kerran käsiksikin vaatiessaan minut kuulemaan mitä sanottavaa hällä ja hänen uudella naisella oli miehen entisestä vaimosta. Pakko oli kuunneella kuinka mies haukkui exänsä ja nainen jonka kans oli pettänyt entistä puolisoaan kehu olevansa parempi nainen kuin parjattu ex.
Mistä tollanen käytös johtuu? Onko kokemuksia?
Naiseni haluaa nyt miettimistauon jotta saisi ajatuksensa kasaan kun tuo ilkeily ja seläntakana tapahtuva paskanjauhanta ei vaikuta loppuvan. Harmiksemme on niin paljon itseään kilteiksi kutsuvia ihmisiä jotka tuovat nuo ilkeämileiset jutut perille. Kaikki tuo saa naiseni voimaan tosi huonosti..
MItä pitäs tehä

1

301

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tirlittantantantan

      Mitä pitäs tehdä. Vaihtaa osoitetta, toiseen kaupunkiin. Sairasta vainiohan tuo on ja kummatkin taitavat sen tehdä mustasukkaisuudesta. Ex on varmaan mustis naisestasi ja hänen nykyinen kumppani paikkaa omaa mustasukkaisuudesta aiheutuvaa vihaa tällä nöyryyttämisellä. Kukas nyt haluaa katsoa oman miehensä kaipausta toisen perään?

      Ihminen on eläin. Ottaisin muuten sinuna yhteyden poliisiin ja kyselisin täyttyisikö kunnianloukkauksen merkit. Poliisin puhuttelu saattaisi rauhoittaa kaksikon hiljaisemmaksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies tykkään edelleen sinusta

      Harmittaa vaan tämä tilanne. Tai se kun ei ole mitään tilannetta.
      Ikävä
      51
      871
    2. Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?

      Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍
      Ikävä
      92
      838
    3. Martina Aitolehti veti kohtalokkaat hääkännit - Alttarilla ikävä temppu Esko Eerikäiselle

      Ex-pariskunta Aitolehti ja Eerikäinen pitävät yhdessä Martina & Esko podcastia. He ovat kertoneet kansalle mm. hääaamust
      Kotimaiset julkkisjuorut
      15
      716
    4. Vappu Pimiä lataa suorat sanat TTK-lähdöstään - Yksi asia elämässä muuttui pysyvästi

      Vappu Pimiä astui pois Tanssii Tähtien Kanssa -juontajan pallilta viime syksynä. Pimiällä oli pitkät perinteet TTK:ssa,
      Suomalaiset julkkikset
      3
      670
    5. Vain elämää: Silmiinpistävä muutos heti ekassa jaksossa - Onko tämä hulppeampi kuin entinen?

      Vain elämää on totuttu näkemään Hirvensalmella sijaitseva Satulinna. Uudella kaudella kuvauspaikka muuttuu Calliolaksi.
      Vain elämää
      1
      564
    6. Jos oltais joskus samoissa bileissä

      Niin lähdettäiskö yhdessä ”jatkoille?”
      Ikävä
      56
      551
    7. Onko naisten "ahdisteluhysterian" kulttuuria kritisoivat miehet itse ahdistelijoita?

      Tällaisen kuvan saa, kun tästä aiheesta tekee aloituksia: aina luullaan, että "ahdisteluhysteriaa" kritisoiva mies on it
      Sinkut
      184
      539
    8. Meinasin tukehtua juomaan :D

      ihan jäätävä maha sulla 🤣🤣🤣 m-n ihmekö kun oot sinkku
      Ikävä
      61
      533
    9. Ehkä taidat

      Luovuttaa.
      Ikävä
      70
      533
    10. Sinulle jota kaipaan!

      Tunnen sinua kohtaan jotain, mitä en enää osaa selittää pelkällä ihastumisella. Se on kiintymystä, kaipuuta, romanttista
      Ikävä
      24
      496
    Aihe