suomalaiset tänne viher-vasemmistoon, mistä osa nyt karussa on,
suosittelemme teille Vihreää liittoa,Demareita, Vasemmistoliittoa ja käikista suurimille
" änkyröille " Kommunistista Työväenpuoluetta ( siellä protesti mieli tulisi hyvin esiin )
ei se ole HÄPEÄ nyt kun Peru SS uomalisten alamäki on alkanut palata sinne mistä
" protestiin " on mukaan lähtenyt
ja te entiset Kepilaiset, menkää vaan rohkeasti takaisin Kepun suojiin ei teitä tyhmyydestä kukaan rankaise
sattuu sitä ihmispoloille virheitä
suosittelemme teille Vihreää liittoa,Demareita, Vasemmistoliittoa ja käikista suurimille
" änkyröille " Kommunistista Työväenpuoluetta ( siellä protesti mieli tulisi hyvin esiin )
ei se ole HÄPEÄ nyt kun Peru SS uomalisten alamäki on alkanut palata sinne mistä
" protestiin " on mukaan lähtenyt
ja te entiset Kepilaiset, menkää vaan rohkeasti takaisin Kepun suojiin ei teitä tyhmyydestä kukaan rankaise
sattuu sitä ihmispoloille virheitä
Vastaukset 10
Vanhimmat
on lohduttavaa kuulla, että me " tuhlaajapojat " olemme edelleenkin Tervetulleita sinne ihan oikeisiin puolueisiin, puolueisiin jotka uskaltavat kantaa vastuuta yhteiskunnassamme,
pyydämme anteeksi sitä, että olemme olleet niin tyhmiä, että olemme uskoneet tyhjiin puheisiin, mutta kait te ymmärrätte, että kun itsellä on ollut huono olo,
on se pitänyt purkaa muualla ja tässä tapauksessa tämmöiseen " proteesiryhmään "
( henkisesti )
jo kunnallisvaaleissa me parannuksen tehneet seisomme oman puolueemme, oman aatteemme takana
Hyvästi jää,
Perussuomalaiset
Minkäänlaisten vastuullisten tekojen tai puheidensa takana seisomisten odottelu taitaa olla persujen tapauksessa turhaa??
http://helanes.puheenvuoro.uusisuomi.fi/102618-ehdotus-perussuomalaisille
On lampaita kaikki nykyhallituksen kannatajat.
Hitleri on oiva esimerkki nyky suomesta. Silloiset kaikki saksalaiset olivat valtapuolueen pauloissa (natsi) .
PerusSuomalaiset ovat kuin saksan juutalaisia, jotka nykymeininki haluaisi kaasuttaa.
Mutta perusSuomalaisten kohdalla se ei onnistu.
PerusSuomi voittaa ja antaa sitä mitä nykyhallitus äänestäjä lampailta puuttuu nimittäin JÄRKEE sitä perusSuomi takoo maassamme asuvin idiooteihin.
Voi kuule, kultaseni, se persujen ideologia ja persujen uskonnollistyyppinen fanaattisuus muistuttaa enemmän natsiaatetta kuin minkään muun puolueen kannattajien toiminta. Muiden puolueiden kannattajat hyväksyvät toisensa ja pystyvät tekemään demokraattista yhteistyötä keskenään, ks. six pack -hallitus. Muiden puolueiden jäsenet eivät tuijota sokaistunein silmin yhtä mukamas aina oikeassa olevaa laumanjohtajaa, vaan uskaltavat ajatella itse ja kehittävät puolueensa toimintaa.
Perussuomalaiset eivät osaa neuvotella. He ovat häpeällinen ja irvokas poikkeama hyvästä ja normaalista suomalaisesta poliittisesta kulttuurista, jonka voimin tämä maa on rakennettu. Siksi heitä vierastetaan.
Perussuomalaiset eivät ole kuin Saksan juutalaisia. He ovat kuin ne natsit, jotka halusivat kaasuttaa ne juutalaiset (ja muslimit, ja romanit ja kommunistit, ja homoseksuaalit, aivan kuten persutkin vihaavat näitä ihmisiä). Onneksi suomalaiset eivät tule koskaan antamaan tälle paikallisnatsipuolueelle sellaista valtaa, että joku fuhrer voisi sanella omat raakalaislakinsa miten mielii.
Persujen kaksinaamaisuus ja jatkuva mielensäpahoittamis-show inhottavat kautta maan.
http://topiassalonen.puheenvuoro.uusisuomi.fi/87363-natsigate-paljastaa-matia-omenoita
suorraan jotta työ ootta kattellissii meille perussuomalisille kun myö ollaan uskallettu tarttuu härkee sarvista, no halavattu tosin tölväs härkä sarvellansa persuksille ja tul mustelma mutta siitä huolimatta myö ollaan kantaväjestöö ja perussuomalaissii
miehhii oon melekkein käänä kansakoulun ja rippikoulun, no armeijjaan eivät huolinna ja oon mie töissäin ollu tosin vuan 48 minnuuttii, mutta siltihhii
ja kun ajatteletta miten myö perussuomaliset ollaan menestynneen näkössii, miettikkeepä vaikka pj. ei oo ollu pulassa vai onko ?
tahi jos joku sannoo, että meillä ei puoluvveessa oon hauskoo opittu pitämmään niin katoppas vaikka hakkaraisen kuvvaa niin on naurusta ja ilon kyynelistä punettunneet silimät ja muutennii kun katot meijän etustajjii valtuustoissa, eduskunnassa niin ei olla semmossii tavallissi etustajjii vaan ihan kansan miehhii ja nähtävästi muutammii naissii ja sielät kauniimasta piästä
meillä perussuomalaisilla on kaikkiin onkelmiin ratkasu ja olpa vaikka pyörän kumin paikkauksesta kysymys niin EUsta irtautuminen on paras ratkasu, tai jos vaimolla on ripuli niin sillon markka takasin, ripuli johtuu mitä ilimeisimmin ahistuksesta ja sytämmen tykytyksestä
tai jos on oikkein oksanen pölli ja ei taho kirves pystyy siihen sillon mamuvastaissuus on in
ja näinikkään meillä perussuomalaisilla on selkkeet näkemykset ja siks työ ootta katteellissii
tuon saman ääliön vääntämä aivopieru avauksena, no,
Liittovaltioituminen ei ole pelkästään ihanaa
Suomen kauppatase kääntyi taannoin selvästi (1) miinukselle. Jos olisimme omassa valuutassa, olisi markka devalvoitunut tämän seurauksena, mikä taas lisäisi kilpailukykyä – oman valuutan ollessa tietenkin kelluva ja vapaasti vaihdettava. Euro ei kuitenkaan Suomen kauppataseen laskun perässä devalvoidu.
Mutta euro on kiva. Ei tarvii käydä Forexissa. Integraatio, byrokratia ja keskusjohtoisuus ovat muodissa. Ei meillä ole lihaksia päättää omista asioistamme, ulkoistetaan politiikka Brysseliin. Eurokriittisyys on vihapuhujien touhua.
Suurilta osin katteeton ja vääristelyihin perustuva persuviha myy hyvin ja istuu toimittajien ”liberaaliin” ajatusmaailmaan. Tällainen moderni liberaalius näyttäytyy suomalaisessa poliittisessa retoriikassa yleensä ajatusmaailmana, johon sisältyy internet-sensuurin kannattamista ja soraäänien tukahduttamista keinolla millä hyvänsä. Monikulttuurisuuden, EU:n jäsenvaltioiden yhdentymisen tai nykyisen feminismin kritisoijille ei ole tällaisessa ihQun liberaalissa liittovaltiossa tilaa. Supressoi sananvapaus suvaitsevaisuuden nimis.
Oikeat liberaalit haluavat erottaa kirkon ja valtion toisistaan, mutta Suomi-liberaalit haluavat sanella kirkolle, keitä vihkiä. Oikeat liberaalit kannattavat internetin vapautta – Suomi-liberaalit haluavat taas sensuroida sitä ja kannattavat vanhanaikaisia tekijänoikeushimmeleitä.
Suomi-liberaalit eivät kuitenkaan ymmärrä, että Euroopan unionin politiikkaa sanelevat paljolti eturyhmät, joita ei suomalaisten intressi kiinnosta, tai että yhdentyminen vähentää kansallisia vaikutusmahdollisuuksiamme.
EU:n työllistämät ja usein epädemokraattisesti asemaansa päässeet poliitikot, kuten Herman Van Rompuy, iloitsevat oman instanssinsa vallan kasvusta ja eduistaan. Ressun lukiossa on oma kiintiö EU-työntekijöiden lapsille. Pikku hiljaa syntyy tällainen ”poliittinen yhteiskuntaluokka”, jonka tulevaisuus riippuu EU:sta.
http://pogens.puheenvuoro.uusisuomi.fi/102511-liittovaltio-on-ainoa-mahdollisuutemme
annan kehotti rauhaan ja minä sopuun
ei sitä pidä hihojasa sotkee jos joku pikkusen piruilee teittille
Suomen vienti on alijäämäinen. Miksi ? siksi kun suomessa ei ole teollisuutta minkä tuotteita vois viedä ulos.
Kaikki on myyty