Yes.
Nyt on mahdollisuus valita yhteiskykyinen ja yrittäjyyttä oikeassa alkiohengessä ja palauttaa keskusta sille alkuperäiselle alkiolaiselle linjalle.
Juha on hyvä valinta !
Juha Sipilä puhenjohtaja kisaan !
9
77
Vastaukset
- todella upeeta
Erittäin hienoo,et mukaan tulee uusi ehdokas. Uutta verta kertakaikkiaan.
- rehellinen keskusta
Insinöörijärkeä keskusta kaipaakin. Juonittelut saavat jo riittää!
- Exitti vaikka väkisi
Hienoa, vihdoin ahne korporatistinen riistäjä valinta keskustankin johtajan pallille. Tätä valttikorttia ei vielä tässä kisassa ollutkaan.
Ilmeisesti Sipilää on jäänyt kismittämään se että puoluetoverit ei ole korvaa lotkauttanut hänen lobbaamalleen "ekoenergia"-bisnekselle, joka on suoraan kansanedustajan sijoitusyhtiön portfoliosta.
Pitäähän sijoitukset jollain tavalla kotiuttaa, koska ruokohelpi floppasi, ja jätevedestä ei jäänyt ku paskaset hanskat. Nyt on mahdollisuus ruoskia koko oppositiopuolue yhden puhalluksen taakse. - Iso, komea hetero
Sipilältä puuttuu kokemus, Väyrysellä on kokemusta ja myös yrittäjä. Sipilä ei ole yhteistyökykyinen, mutta Väyrynen on. Väyrynen on ylivoimainen ehdokas.
- hasselhefneri
lestadiolainen it-juppi kepun johtoon??? mitä seuraavaksi? puoluesihteeriksi sitte varmaan pitää hankkia joku toinen tietokoneilla rikastunu rillipää joka on maaseutua nähny lähinnä telkkarista...
- rikas rillikeskusta
niinpä näin. Eli onko se niin että keskustalainen ei saa rikastua? ei saa olla lestadiolainen? ei saa olla silmälaseja? vai ei saa olla kaupungista kotoisin?
- Minä ja Kauke
rikas rillikeskusta kirjoitti:
niinpä näin. Eli onko se niin että keskustalainen ei saa rikastua? ei saa olla lestadiolainen? ei saa olla silmälaseja? vai ei saa olla kaupungista kotoisin?
Menköön kokoomukseen, me digataan Väyrystä.
- ei keisaria
rikas rillikeskusta kirjoitti:
niinpä näin. Eli onko se niin että keskustalainen ei saa rikastua? ei saa olla lestadiolainen? ei saa olla silmälaseja? vai ei saa olla kaupungista kotoisin?
Mielellään ei tuollaiseen positioon ( eikä mihinkään muuhunkaan positioon ) lestadiolaista jätevesikeisaria.
- varattu nimimerkki
Onko kovasti natomielinen?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse874684Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1133872Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1913723Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.722121Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575751941Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.791298- 1301182
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1551147- 511044
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä30924