Persut jatkavat julkeaa natsitustaan eduskunnan, eli yhteiskunnan koneilla ja varoilla kuukaudesta toiseen. Jos Soini on niin mahtava poliittinen ukkojumala kuin Ilta-Soini-Sanomat ja muu hänen edessään vuosia madellut media antaa ymmärtää, miksi Isä Timo ei puutu asiaan? Ei voi tulla mihinkään muuhun johtopäätökseen kuin, että tällä persujen jatkuvasti harjoittamalla natsituksella on niin Isä Timon, median kuin virkavallankin siunaus? Mitenkään muuten tällainen ei olisi mahdollista sivistysvaltioksi itseään kutsuvassa suomessa.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012041115438643_uu.shtml
Persut natsittavat eduskunnan koneilla
2
<50
Vastaukset
- peruSS 1%
Sinut on haastettu oikeuteen Pyhän Perussuomalaisuuden kunnian loukkaamisesta, julkesit asettaa sanasi niin ettei tekstistäsi ole löydettävissä yhtään minkäänlaisia ylistyssanoja Isä Timoa seurakuntineen kohtaan.
- kenttäläinen...
Jos MIKÄ MUU PUOLUE tahansa levittäisi toistuvasti eduskunnan tietokoneilla ja eduskunnan tunnuksin vastaavaa pSS- natsipopagandaa siihen puututtaisiin 100% varmasti kovalla kädellä. -Soini nyt ei tietysti kanna vastuuta mistään ja pakenee taaskin puskiin, mutta eduskunnan virkailijoiden täydellinen antauminen asiassa ihmetyttää. Ainakin historiankirjoittajilla tulee olemaan aikanaan paljon ällisteltävää tästä eduskunnan poliittisen moraalin täydellisen romahtamisen edessä vaikenemisesta ja matelusta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552540Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482377Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021062- 64891
- 65829
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274717Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18717Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85700Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22658