Jos se on niin munaton että pyrkii hovikelpoiseksi mielistelemällä vanhoja korruptiopuolueita.
http://www.nelonen.fi/uutiset/kotimaa/uutinen/eduskuntaryhmä-toivoo-potkuja-hirvisaaren-avustajalle
http://www.nelonen.fi/uutiset/kotimaa/uutinen/eduskuntaryhmä-toivoo-potkuja-hirvisaaren-avustajalle
Vastaukset 16
Vanhimmat
mutta asiaakin välillä.
"Perussuomalaisten kansanedustaja Vesa-Matti Saarakkala on ehdottanut, että uskonnolliset sekä kulttuurilliset ympärileikkaukset tulisi kriminalisoida."
http://veikkonen.puheenvuoro.uusisuomi.fi/102887-oikeusministeri-henrikssonin-oudot-perustelut
"Oikeusministeri Henriksson kertoo Kotimaa24.fi -sivustolla kannattavansa erillislakia poikien ympärileikkausten sallimiseksi. Käytännössä Henriksson oikeusministerinä kannattaa käytäntöä, joka rikkoo räikeästi ihmisen itsemääräämisoikeutta ja joka toimenpiteenä voidaan tulkita törkeäksi pahoinpitelyksi."
Saarakkalan ehdotus ole, kun ko. asiasta on jo keskusteltu vuosia. Turha hakee sulkaa hattuun, kun sitä hattuakaan ei ole.
Saarakkala on oikealla asialla.
Muuten, jos persuista tulisi niin hovikelpoisia, ettei korruptiolehdet enää valehtelisi ja vääristelisi kaikkea mitä perut sanovat, kirjoittavat, tekevät tai olevat tekemättä, niin miten persut silloin eroaisivat isänmaansa myyneistä korruptiopuolueista?
Persut ei ole mikään "uusi" puolue, vaan tuo poppoo on kylläkin, muunmuassa Tony Halmeineen, heilunut eduskunnassa jo vuosikymmeniä.:D Oletteko kenties kaikki skitsofreenikoita, kun puhutte tuosta puolueesta johtajanne Soinin retoriikkaa myöten, muka "uutena puolueena"?:D "Perusuomalaiset" pohjaa entiseen SMP:n, alunperin se ainakin mun melko nuoren historiakäsitykseni mukaan kulki pientalon poikien puolueena, eli niiden mm. ns. puukkojunkareiden puolueena, jotka oli "melkein" kuin keskustapuolue, mutta ilman niiden keskustaisäntien suuria kadehdittuja maatiloja. Vahva "uskonnollisuus" tuossa puolueessa myös viitannee sihen, että noita voisi äänestää korkeintaan kepuun pettyneet, yksittäiset riistoporvarit ja lisäksi häiriintyneet äärioikeistomieliset, jotka ei mistään muusta puolueesta varmaan edes saisi puoluekirjaa poliittiseen toimintaan, ajatuksineen.
Että se kommenttina. Ja tiedoksi, että joku esimerkiksi Danske Folkpartiet on tunnetusti ja avoimesti rasistinen puolue: jos Suomen perussuomalaiset puolueena ovat tuollaisten kelkkaan menneet esim. Pohjoismaiden Neuvostossa, niin varmaan perussuomalaisia jatkossa äänestää enää ne, joiden moraali sellaiseen käytökseen riitttää...
Kaikki isänmaansa myyneet puolueet ovat vanhoja puolueita, korruption mädättämiä, mihinkään kelpaamattomia, siis kaikki hallituspuolueet ynnä Kepu. Niistä ei saa kelvollisia korjaamalla, ne on hävitettävä maan päältä ja niiden puoluetoimistoista on tehtävä julkisia käymälöitä. Muuhun käyttöön ne ovat liian saastuneita.
http://jameshirvisaari.com/
James on asiantuntija rasismikirjoittelussa, hänellä on jo hovioikeuden "tutkinto".
Millähän kriteereillä SS edustajat Hirvisaari ja Eerola ovat avustajiaan palkanneet?
Älykkyys ei ole ollut ainakaan se ykköskriteeri!
James hommasi itsensä nyt hankalaan paikkaan, taitaa olla tämänkin persupellen menoa.
Jos alkaa mielistelemään valtamediaa ja vanhoja korruptiopuolueita niin joutaa mennäkin.
Jos Hirvisaari on mies niinhän heittää lisää löylyä kiukaalle niin että korruptiotyypit repivät perseensä pilalle.
Selittäisitkö, miksi aikoinaan Kaarina Hazardin "pakina" Tony Halmeesta ( http://www.iltalehti.fi/kolumnistit/2010011310917932_k9.shtml ) "hyväksyttiin" laajalti "huumorina", vaikka siinä haukku ja pilkka kohdistettiin suoraan yhteen ainoaan äskettäin kuolleeseen henkilöön?
Miksi se oli huumoria, mutta Erosen juttu ei?
Tuntuuhan tuo Lernerin Pirkkoa huolettavan persujen "maine"!!??? Olen kanssasi samaa mieltä siinä, että Hirvisaari ja Eerola voisivat nyt röhkiä sikoina oikein kunnolla.
Sitä on jotenkin hauska seurata, tätä persujen p.askakasan leviämistä.
Muuten oikein mutta korruptoituneiden paskakasa siinä on vaarassa levitä ja ruveta haisemaan niin että tyhmimmätkin tajuaa mistä on kyse.
Ihanaa että saamme nauttia persutoilailuista ihan joka päivä. Jatkakaa samalla linjalla niin hyvin menee...
Teikäläisethän ovat sillä tavalla kieroonkasvaneita että nautitte oliivimaiden vastuiden kantamisesta. Varmaankin persujen tervehenkisyys näyttää siitä vinkkelistä katsottuna käsittämättömältä, aivan samoin kuin teikäläisten ”vastuullisuus” on tervejärkisten mielestä silkkaa hulluutta.
Elä sie vastakarva ala mulle kohkaamaan
Persut paljastavat oikean karvansa, mikä on hyvä eipä kunnon ihmisten tarvitse heitä enää äänestää.
Missä luuraa Soini?
Ettei vaan vastuunkantajien karva olisi paljastumassa.
Onko sinulla Soinia ikävä?
Ovatko SS sihteeriköt karvattomia? Salliiko Soini karvojen ajelun, eikö se ole vastoin hänen vakaumustaan?