Puumala käänti takin city-kepulaasesta,.Alkio-Kepulaaseksi,varmaan tuli sekin huomaamaan ettei city-kepu verä. näin se vaan on et maaseudun vahva puolustaja on vain yksi puolue ja se on Alkio-kepulaaset ja PISTE.
jaaha jaaha Puumala käänti takkia
Silti väyrynen pop
1069
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Puumala liian kokematon ehkä 10 vuoden päästä .Väyrynen on ainut joka pystyy olemaan puheenjohtajana 24 tuntia vuorokaudessa,ja sitä todella nyt keskusta tarvitsee.
Tuo 24 tuntia on liioittelua. Väyrynenkin tarvitsee itselleen yön, jonka aikana kääntää takkia.
:-D
Heh heh! Jo toisen kerran peräkköäin, kun tuolla omallakin avauksellani oli viesti, joka sai minut hekottelemaan. Mutta nyt hekottelen myös yllätyksestä, kun sinä sentään olet vahva kepulainen, mutta et silti ole kadottanut todellisuuskäsitystäsi etkä huumorintajuasikaan! Tap tap tap ... nuo ovat aplodeja!
Äläs luule. Väyrynen on menneen ajan mies ja jää taas kolmoseksi. Ei asiaa kärkeen. Uskallan lyödä vaikka vetoa.
Väykky voittaa, koska on ylivoimainen, viisas ja harkitseva ja lisäksi koko kansan arvostama. Puumala on vielä itseään etsivät ja milloin mitäkin tahoa mielistelevä kloppi. Eikö ole jo nähty, että kakaroita ei pidä vastuullisiin tehtäviin päästää. Heidän vuokseen pieleen menneet jo liian monet asiat. Älkää unohtako paskalakia ja vallankaan Talvivaaraa. Se tuhoaa vielä koko Suomen vesistöt ja tekee maat elinkelvottomiksi.
Tonni vetoa.
Lähetään raha jomppe-vaarille.
Sillä edellytyksellä ettei pane omaan taskuun.
NO NO Lopit pulinat sikseen Paavo Väyrynen on tuleva keskustan puheenjohtaja,nuo muut poikaset kevät pakkaa villaamaan,innostuivat kuvittelemaan että heillä olisi mahdollisuus,ei keskustan puheenjohtajuutta eduskunta salistapäin hoideta se on fakta.se on koko päivätyö jokainen älykäs hakija sen käsittää,mutta jos on pässi niin aina joku haluaa sotkea kuvioita.
nÄKIJÄ ENNUSTAA vÄYRYNEN ON PRONSSILLA , Puumala vie potin Pekkarisen nenän edestä.
Väyrynen jää kolmanneksi taas kerran. Mutta luovuttaako sittenkään. Veikkaan että alkaa miettiä uusia sotasuunnitelmiaan seuraavia vaaleja silmälläpitäen. Perustaa oman puolueen, sillä ei kannata enää tulla sotkemaan keskustaa.
HARMITTAKO SUA,,,MUA EI HARMITA VÄYRYNEN VOITTAA