SDP ja demari Ay-vaikuttajat haluavat kiintiönaiset pörssiyritysten hallituksiin. Tänään näin, huomenna sitten mitä tahansa kiintiöitä.
Minä tietenkin kannatan tasa-arvoa ja tasa-arvoisia mahdollisuuksia. Suomessa tilanne on parempi kuin muualla Euroopassa. Myönnettävä on, että naisten lukumäärä ei kuitenkaan ole toivotulla tavalla noussut hallituksissa. Kiintiöitä ei ole kuitenkaan maailmalla käytössä kuin Norjassa!
Merkille pantavaa on, että monien ammattiliittojen hallituksissa naisilla on monesti vieläkin heikompi edustus. Toivoisinkin Ay-liikkeen laittavan ensin oman pesänsä kuntoon. Ay-liikkeen demarit ovat puolustelleet naisten vähyyttä omissa hallituksissaan sillä, että mainitussa liitossa on niin vähän naisia. Totutusti ja tutulla tavalla SDP:llä ja Ay-liikkeellä pitää olla omat säännöt itselle ja toiset säännöt toisille. SDP ja Ay-liike eivät pidä minkään arvoisina perusteluina pörssiyritysten osalta sitä yhtiön työntekijöiden pääosa olisi miehiä!
Minä kannatan naisten lisäämiseksi niin pörssiyhtiöiden kuin ammattiliittojenkin hallituksessa muita keinoja kuin kiintiöitä.
Nyt kiintiönaisia, huomenna kiintiövähemmistöjä
5
<50
Vastaukset
- jokunen kana
Sa loistojobin, olemalla vain nainen?
- Kiintiöt voimaan
Sossujen on saatava nämä naiskiintiöasiat läpivietyä, on saatava rakennustyömaille naiskiintiöt raudottajista, sotilaskiintiö armejaan ja metsureista on oltava puolet naisia.
- tasankaikki
Totta. Kannatan myös täydellistä tasa-arvoa. Akat betoniraudoittajiksi, metsureiksi, teurastajiksi ja Afganistaniin tappamaan talibaneja. Kuulostaa todella hyvältä, mutta lesbo-haloslaiset haluaa niille pomonpaikkoja finnairiin. Sielläkin liikaa akkoja ja vituks mennyt.
- Nyt jytky 2012
Suomalaisilla ei ole velvollisuutta paapoa
sutta, valkoselkätikkaa, venäläisiä, ruotsalaisia, mustalaisia,
mustia, muslimeita,
tottakai suuret joukot aina jossain ovat vähemmistöjä,
mutta susia ja valkoselkätikkoja ja venäläisiä riittää Venäjällä
ruotsalaisia Ruotsissa
mustalaisia mustia ja muslimeita joka puolella
(afrikkalaisiakin on miljardi jonottamassa Eurooppaan)
vaikka niitä ei Suomessa paapotakkaan ja rahanjako lopetetaan
niin ei ne lopu. - eikiin
Huomenna kiintiöhomot ja sitten kiintiöpedofiilit. Semmosia sikoja demarit ovat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kaksi vuotta
Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek184631Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden
"Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia4982437Onko kenellekään muulle käynyt niin
Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk1422001Alahan tulla paikkaamaan tekojas
Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.181909- 811586
- 1461505
- 121186
- 102984
- 124842
Olisitko maailmani?
Ajattelen sinua ja pelkään välillä, että olenko antanut sinulle liikaa kannettavaksi. Olenko vaatinut sinulta aivan liik40839