http://keskustelu.suomi24.fi/search/s24search/sort_name:"Immonen"?sort=created&perpage=25&term_keywords=
Persuedustajan ajatuksia vuosien varrelta
6
<50
Vastaukset
- Sarkasmia?
Tämä on ehdotonta huippua:
"Mielestäni myös naisilla tulisi olla velvollisuuksia oman maansa puolustuksesta puhuttaessa. Miehet täyttävät velvollisuutensa käymällä armeijan ja sodan syttyessä lähtevät rintamalle. Entäs naiset? Sodan syttyessä suurella osalla naisista menee sormi suuhun, kun eivät tiedä miten tulisi toimia. Naisia tarvitaan, sillä sotatilanteessa myös naiset joutuvat puolustamaan omaa maataan. Eivät välttämättä asein, mutta esimerkiksi antamalla ensiapua loukkaantuneille. Eikö olisi viisasta, että naiset täyttäisivät myös kansalaisvelvollisuutensa käymällä esimerkiksi ensiapukursseja tai vastaavia?"
Immonen, vapautettu palveluksesta rauhanaikana- BUAHAHHA HHAHAHA
Sotaveteraanit eivät kykene naurultaan edes kääntymään haudassaan näiden ö-luokassa vapautettujen ja sivaritohtorien sotapuheita hämmästellessään.
- Ilta-Soini-Sanomat
Ilta-Soini-Sanomat pesevät tapansa mukaan persuja puhtaaksi.
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/murteen-puhumisesta-erikoinen-kiusausjupakka-eduskunnassa-/art-1288461967490.html - Huumormiehiä
Tää on kans hyvä:
http://keskustelu.suomi24.fi/node/1896689#comment-9397621
Saarakkala tiukkana ja Immonen peesaa. - Hupia kerrakseen
Käykääpäs lueskelemassa, niin saatte kunnon naurut.
- wanha peruSSnazi
Missä persu - siellä natsivitsi kautta maan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1742618Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482387Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021082- 64901
- 65849
Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a19747Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait220734Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274727Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies86720Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22678